Skocz do zawartości

podlaczenie pradu z kontaktu do lampy i zrobienie wylacznika


Recommended Posts

[font="Comic Sans MS"]Prosze o pomoc w podlaczeniu lampek nad kuchnia-sama chce poprowadzic prad peszlem( gniazdka juz wiem jak zrobic) ale nie robilam wylacznika umiem czytac schemat. Czyli musze wziac prad z gniazdka poprowadzic kabel do puszki potem do lampek 220v i od tej puszki do wylacznika , ale nie mam kompletnie pojecia jak podlaczyc te kable w puszce, aha i wylacznik chcialabym ze sciamniaczem jak sobie poradze z Wasza pomoca?
Przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury...
Link do komentarza
Cytat

[font="Comic Sans MS"]Prosze o pomoc w podlaczeniu lampek nad kuchnia-sama chce poprowadzic prad peszlem( gniazdka juz wiem jak zrobic) ale nie robilam wylacznika umiem czytac schemat. Czyli musze wziac prad z gniazdka poprowadzic kabel do puszki potem do lampek 220v i od tej puszki do wylacznika , ale nie mam kompletnie pojecia jak podlaczyc te kable w puszce, aha i wylacznik chcialabym ze sciamniaczem jak sobie poradze z Wasza pomoca?
Przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury...




Najbezpieczniej byłoby zamówić elektryka, który posiada odpowiednie uprawnienia.
Poza tym każde urządzenie posiada instrukcję oraz schemat połączenia, dlatego nie bardzo rozumiem w czym jest problem.
Jeżeli chodzi o zwykły ściemniacz obrotowy - doprowadzamy do urządzenia przewód prądowy i dalej ze ściemniacza wychodzi nam, również przewód prądowy który doprowadzamy do oprawy. Przewód neutralny doprowadzamy jedynie do oprawy.
Proszę nie łączyć przewodów L,N bezpośrednio do lampy bo będzie nam cały czas świecić.
Przewód L powinien być podłączony do lampy na końcu - najpierw należy poprowadzić go do ściemniacza.
Proszę o jakieś dodatkowe informacje .


Spotline

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Schemat ideowy podłączenia lampek do ściemniacza jest bardzo prosty - przewody L i N doprowadza się do wejścia ściemniacza a następnie wyprowadza do żarówek. Jeśłi ściemniacz ma tylko 3 zaciski (dwa wejściowe i jeden wyjściowy) to do wyjścia należy podłączyć przewód L, a przewód N do zacisku przewodu N na wejściu.
Link do komentarza
Cytat

Schemat ideowy podłączenia lampek do ściemniacza jest bardzo prosty - przewody L i N doprowadza się do wejścia ściemniacza a następnie wyprowadza do żarówek. Jeśłi ściemniacz ma tylko 3 zaciski (dwa wejściowe i jeden wyjściowy) to do wyjścia należy podłączyć przewód L, a przewód N do zacisku przewodu N na wejściu.



Tyle, że nie należy oświetlenia podłączać do obwodu gniazd.
Link do komentarza
Cytat

Najbezpieczniej byłoby zamówić elektryka, który posiada odpowiednie uprawnienia.
Poza tym każde urządzenie posiada instrukcję oraz schemat połączenia, dlatego nie bardzo rozumiem w czym jest problem.

W każdej takiej instrukcji jest zapis, że podłączenie powinien wykonać elektryk posiadający odpowiednie uprawnienia, czyli ... patrz punkt 1.
Z tymi uprawnieniami można oczywiście dyskutować, ale wiedza i praktyka w tej dziedzinie jest nieodzowna.
Inaczej może dojść do nieszczęścia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...