Skocz do zawartości

Moja izolacja fundamentów


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czy mam martwić się wykonaną przez moją ekipę izolacją?
Dom jest parterowy nie podpiwniczony, grunt gliniasto-piaskowy.

Fundamenty zrobiono tak:
1. Stopa z chudego betonu
2. Ławy z B20
3. Na ławy najpierw dysperbit jako podkład potem izoahan wl i na to folia fundmanetowa 0.3mm
4. Na to bloczki fundamentowe
5. Potem izolacja dysperbit pionowa na zew jako podklad i na to izohan wl, na to na koncu klejone izohan wk styrodur 10cm
6. Od środka także izolacja ale tylko raz dysperbit
7. Wszystko zasypane piskiem
8. Na ścianach fundamentowych przed murowaniem tylko izohan WL jako podklad klejący i także folia fundamentow 0.3mm
9. Zaprawa i pierwsza wartwa pustaków wienerberg PW 25

Moje pytanie jest czy mogę spać spokojnie że taka izolacja jest ok?
Czy ta folia wystarczy? Co w przypadku jeśli pod warstwą w wybranych miejscach doszło do małych mikrodziur?
Mur fundamentowy nie był idealnie równy, i sporo nierówności oraz jestem pewien że na 100% idealnie tego nie zaizolowali, na pewno są miejsca bez izolacji, np.: na spoincach głebszych itp.

Niby ta folia jest dedykowan i naprawdę bardzo trwała, ale jak się nakłada na wystające nierówności to się wyciąga i można doprowadzić do uszkodzenia. Zakladam że kilka takich uszkodzeń się pojawiło.

Ogólnie wszystko niby zaizolowane ale mam obawy, niestety ściany już stoją icon_sad.gif czy można na etapie SSO sprawdzić czy ta izolacja działa poprawnie czy wyjdzie to dopiero po tynkach i zamieszkaniu?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...