Skocz do zawartości

Mocowanie do ściany przez izolację


Recommended Posts

Proszę o pomoc w nurtującym mnie ostatnio problemie.
Otóż muszę przymocować do ściany zewnętrznej domu daszki (nad drzwi) oraz komin zewnętrzny (stalowy ocieplany), ale z pozostawieniem kilkunastu cm miejsca na ocieplenie, czyli nie mogę po prostu dociągnąć śrubami żelastwa do ściany.
Słyszałem rozwiązania typu: Daj pan deskę o grubości ocieplenia, przykręć do ściany a resztę do tej deski, ale jakoś do mnie to nie przemawia. Albo bardziej przemawia to, że za kilka lat deska sobie zgnije a daszek, który waży ok. 50 kg, trochę się zbliży do ziemi.... Wg mnie taka deska to może jest i dobra, jak ktoś chce sobie tabliczkę z nr domu zawiesić...
Chodzą mi po głowie różne rozwiązania "chałupnicze", ale może jest coś sprawdzonego gotowego.
Link do komentarza
a jakbyś zamiast tej dechy dał na przykład domurowany przycięty bloczek bk? panikują , że niby kruchy .... doopa a nie kruchy - u mnie na ścianie na tym tv wisi, grzejniki , szafki kuchenne ... i nic nie spadło ... icon_wink.gif
najwyżej daj najtrwardszą odmianę ... 600 ...
ewentualnie możesz się długą śrubą przez ten bk przebić aż do ściany i będzie dodatkowo wzmocnione do ściany .... jeśli się boisz ....
Link do komentarza
Cytat

a jakbyś zamiast tej dechy dał na przykład domurowany przycięty bloczek bk? panikują , że niby kruchy .... doopa a nie kruchy - u mnie na ścianie na tym tv wisi, grzejniki , szafki kuchenne ... i nic nie spadło ... icon_wink.gif
najwyżej daj najtrwardszą odmianę ... 600 ...



A to TV to jaki napór wiatru i śniegu wytrzymuje? icon_biggrin.gif

A tak na serio, to dzięki - przemyślę to rozwiązanie. Chociaż już widzę spory minus - mostek cieplny i to o dużej powierzchni... icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

A to TV to jaki napór wiatru i śniegu wytrzymuje? icon_biggrin.gif

A tak na serio, to dzięki - przemyślę to rozwiązanie. Chociaż już widzę spory minus - mostek cieplny i to o dużej powierzchni... icon_sad.gif



hm ... w sumie tak .... patrząc pod tym kątem- zdecydowanie odpada ....
Pozostaje jakiś stelaż metalowy pod który mógłbyś wcisnąć ocieplenie ...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Proszę o pomoc w nurtującym mnie ostatnio problemie.
Otóż muszę przymocować do ściany zewnętrznej domu daszki (nad drzwi) oraz komin zewnętrzny (stalowy ocieplany), ale z pozostawieniem kilkunastu cm miejsca na ocieplenie, czyli nie mogę po prostu dociągnąć śrubami żelastwa do ściany.
Słyszałem rozwiązania typu: Daj pan deskę o grubości ocieplenia, przykręć do ściany a resztę do tej deski, ale jakoś do mnie to nie przemawia. Albo bardziej przemawia to, że za kilka lat deska sobie zgnije a daszek, który waży ok. 50 kg, trochę się zbliży do ziemi.... Wg mnie taka deska to może jest i dobra, jak ktoś chce sobie tabliczkę z nr domu zawiesić...
Chodzą mi po głowie różne rozwiązania "chałupnicze", ale może jest coś sprawdzonego gotowego.



U siebie mam duży zadaszony narożny taras (konstrukcja drewniana, trwale nie związana z domem, zadaszona). Na etapie budowy domu (2 kondygnacje tj. 1 piętro), w stropie monolitycznym umieściłem (zakotwiłem) pręty gwintowane fi 10, co jakieś 50-60 cm od siebie takie 2 metrowe można kupić na sztuki). Potem ociepliłem ściany (ściana dwuwarstwowa), na te pręty nasadziłem w poziomie kantówkę 16x16, która stanowi podporę dla krokwi. Potem obróbka blacharska wpuszczona w styropian żeby nie ciekło na połączeniu styropianu z kantówką. Z drugiej strony krokwie opierają ie na kantówce poziomej, którą podtrzymują pionowe drewniane słupy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...