Skocz do zawartości

Jak prawidłowo zakończyć ściany szczytowe i boczne, aby nie powstał tam mostek cieplny?


Recommended Posts

Zastanawiam się, jak prawidłowo zakończyć ściany szczytowe i boczne, aby nie powstał tam mostek cieplny. Poddasze będzie zagospodarowane do pełnej wysokości, bez podsufitki, a ściany zewnętrzne dwuwarstwowe ocieplane styropianem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/10929-jak-prawidlowo-zakonczyc-sciany-szczytowe-i-boczne-aby-nie-powstal-tam-mostek-cieplny

Link do komentarza
Gość antoni-34
styropian niestety nie jest materiałem elastycznym na tyle by wypełnić wszystkie nierówności i szczeliny wełna chłonie wilgoć ale jest o wiele lepszym materiałem Natomiast ja bym polecał pianki natryskowe PUR Pianki te natryskuje się pod ciśnieniem ok 140 bar! A warstwa natrysnięta to ok kilka minimetrów więc wpadnie wszędzie i zwiększy swoją objętość o ok 50 do 100 razy po ok 10 sekundach wypełniając i wciskając się w najdalsze szczeliny czego nawet wełna nie zrobi. po tych 10 sekundach odcinasz to co wystaje ponad krokwie i gotowe. Jak ktoś się nie zgadza to proszę poczytać najpierw o piankach PUR..
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...