Skocz do zawartości

Jak przygotować strop drewniany, aby nie mieć problemów z wykończeniem poddasza?


Recommended Posts

Planuję wykończenie domu w dwóch etapach – najpierw parter, a za jakiś czas dopiero poddasze. W projekcie domu mam zaplanowany strop żelbetowy, ale zastanawiam się, czy nie warto zrobić drewnianego, choćby ze względu na koszty i łatwość wykonania. Obawiam się tylko, czy po zagospodarowaniu poddasza nie będzie kłopotów z ułożeniem tam podłogi i czy strop będzie wystarczająco tłumił hałas. W jaki sposób przygotować strop drewniany, aby później nie mieć problemów z wykończeniem poddasza?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/11427-jak-przygotowac-strop-drewniany-aby-nie-miec-problemow-z-wykonczeniem-poddasza

Link do komentarza
hej na świecie wymyślono w latach 30 piankę PUR więc nie tylko wełną i wełną i... się ociepla `zwracając uwagę na dokładne wypełnienie` a co będzie jak ktoś nie zwróci uwagi ?? nie chce uchodzić za wszystkowiedzącego ale poczytaj o piankach natryskowych może to coś ci podpowie..
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Perszing
Jestem w trakcie budowania poddasza tj. ocieplanie itp,Ale następny problem ma się tak. Strop jest drewniany, a pomieszczenie będzie użytkowe - pokoje, łazienka. W związku z tym pytanie jak wygląda sprawa obciążenia takiego stropu przez meble i urządzenia , które tam postawię. Podłogę zamierzam zrobić, tak, jak wyżej napisano. Jestem kobietą i prace zlecam , chcę wiedzieć, żeby w przyszłości nie mieć problemów. Druga sprawa - chcę obmurować ścianę komina cegłą. Odradzono mi, bo będzie zbyt duże obciążenie. Proszę o poradę i dzięki.....
Link do komentarza
  • 8 lata temu...
Gość racjonalny
Przeciez to jakas bzdura nie projekt, tu tylko akustyka jest rozwiazana. Gdzie folia miedzy stropem a wełną, gdzie szczelina wentylacyjna. Welna to generalnie material wymagajacy wentylacji, w ten sposob zrobicie sobie grzyba na podaszu. W ogole nie uwzgledniona tematyka wilgoci co na poddaszach jest podstawą. Dwa pylki welny sa potencjalnie rakotworcze, a wy sobie robicie podloge z kilku warstw welnyi na to podloga.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...