Skocz do zawartości

Nawiewniki. Opinie użytkowników


Recommended Posts

Cytat

Dwa miesiące i po sprawie... gratuluję icon_wink.gif




Trwało to trochę dłużej, gdyż producent wciskał mi coraz to "lepsze" w jego mniemaniu rozwiązania, aby tylko nie wymienić całej ramy wraze ze skrzydłem okiennym icon_neutral.gif .

Cytat

normalnie express icon_lol.gif najważniejsze że Nowy Rok z nowymi problemami będzie można zacząć, a nie dźwigać jeszcze stare ;)



No express icon_biggrin.gif , czy Nowy Rok rozpocznę bez starych problemów to się zobaczy, jeszcze mają wymienić kilka porysowanych szyb, a się nie spieszą, twierdzą, że szyby wysłali - jak zawsze zresztą.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Nie wiem jak Wam, ale ja mam higro EXR i przy -10 zimą to po prostu zamarza pomimo wilgoci na poziomie 40-45% w mieszkaniu. Nawet jak jest automatycznie zamknięty(poniżej 40%wilgotność) to potrafi w nocy się otworzyć i zamarznąć, normlanie skrapla się na nim woda która spływa w dół i zamarza blokująć klapkę.

Nawiewniki są super, ale zimą nie mam pojęcia jak je obsługiwać, na mrozy chyba trzeba je zamykać bo bezsens, że skraplajaca się wilgoć na obudowie w środku moczy również taśmę poliamidową, która wtedy otwiera klapkę, napływa zimne powietrze, które powoduje całkowite zamarznięcie mechanizmu klapki i nawiewnik pozostaje całkowicie otwarty i mamy w domu grzejące grzejniki 30% wilgotność a nawiewnik dalej dmucha mrozem.....

Jak się to u Was spisuje zimą? Na stronie AERECO piszą, że przy niesprzyjających warunkach klimatycznych trzeba je zamknąć, ale nie piszą wprost jak obsługiwać je w zimie, wydaje mi się, że celowo bo sami wiedzą, że to szwankuje zimą czyli wtedy kiedy są najbardziej potrzebne. Edytowano przez lokator80 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Stosuję, polecam, w zimie jest faktycznie wrażenie, że tracimy ciepło ale to tylko pozór. Wymiana powietrza i tak musi zachodzić.

Nawiewniki nie zamarzają  - przynajmniej u mnie. Mam Aereco higrosterowane.

Oczywiscie oknami nawiewa ale musimy zapewnić drożne kanały wentylacyjne i nie można robić śluz w pomieszczeniach czyli musi być cyrkulacja na parterze, piętrze między pomieszczeniami.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...