Skocz do zawartości

dofinansowanie pompy ciepła


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
Tutaj należałoby poczekać na wypowiedź eksperta z dziedziny budownictwa,może nowe przepisy i prawo mówią o dofinansowaniu do pompy ciepła. Z doświadczenia mogę powiedzieć,że to bardzo opłacalna inwestycja. Im wiekszy dom,tym szybciej się zwróci i koszty rocznego ogrzewania ( w zależności od powierzchni) są zdecydowanie tańsze niż ogrzewania gazowego lub olejowego.
Link do komentarza
Miało być tak pięknie:

Cytat

Nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. umożliwiła m.in. osobom fizycznym otrzymywanie dotacji na pompy ciepła z budżetu gminy lub powiatu. W ustawie nie określono trybu udzielania dotacji ani sposobu jej rozliczania, dlatego poszczególne samorządy ustalają je we własnym zakresie. Dopłaty 40-procentowe do pomp ciepła wypłacały w ostatnich latach gminy Kraków i Toruń, w tej chwili kilkanaście samorządów w Polsce prowadzi podobne programy pilotażowe.
Dofinansowanie można także otrzymać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), które wspierają projekty proekologiczne zgodnie z kryteriami
i priorytetami przyjętymi w danym województwie. Placówki WFOŚiGW znajdują się m.in.: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Szczecinie.


a wyszło ja zwykle icon_sad.gif

Cytat

Dotacje na montaż pomp ciepła nie ruszą w przyszłym roku
Ograniczenie przyszłorocznego budżetu jest powodem wycofania się NFOŚiGW z programu dopłat do montażu pomp ciepła. Mimo zapowiedzi uruchomienie programu dopłat do montażu pomp ciepła przez osoby fizyczne, ze względów finansowych zostanie to przesunięte w czasie.
(...)
W zamian programu dopłat do pomp ciepła, Fundusz przewiduje uruchomienie dofinansowań do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przyłączy kanalizacyjnych, środki przeznaczone na ten cel mają być dystrybuowane za pośrednictwem gmin.



http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospoda...-przyszlym-roku
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

To samo obiło mi się o uszy w przypadku kolektorów słonecznych,czyli możliwość dofinansowania w stopniu 40%,czy ktoś wie coś więcej na ten temat?



Co do kolektorów to jest program NFOŚiGW umożliwiający dofinansowanie do kolektorów, ale z opinii ekspertów nie jest to narazie najlepsze rozwiązanie. Więcej szczegółów tutaj http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/d...tory-sloneczne/
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Dotacje do pomp ciepła powoli pojawiają się w poszczególnych miastach. Na razie obdzwoniłem głównie Śląsk:

- Bielsko-Biała max 3500 zł zgłoszenia trwają do września w UM w Bielsku, można też starać się o 3000 zł za montaż oczyszczalni ścieków.
- Sosnowiec - max 2500 zł - zgłoszenia trwają do czerwca.
- Mikołów - max. 2500 zł - zgłoszenia do wyczerpania dotacji
- Katowice mają 6000 zł - wnioski należy składać rok przed planowanym montażem pompy ciepła.
- Cieszyn - 3500 zł + dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków w części Cieszyna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dotacje do pomp ciepła powoli pojawiają się w poszczególnych miastach. Na razie obdzwoniłem głównie Śląsk:

- Bielsko-Biała max 3500 zł zgłoszenia trwają do września w UM w Bielsku, można też starać się o 3000 zł za montaż oczyszczalni ścieków.
- Sosnowiec - max 2500 zł - zgłoszenia trwają do czerwca.
- Mikołów - max. 2500 zł - zgłoszenia do wyczerpania dotacji
- Katowice mają 6000 zł - wnioski należy składać rok przed planowanym montażem pompy ciepła.
- Cieszyn - 3500 zł + dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków w części Cieszyna.



Kokosy to nie są (w porównaniu do cen tych urządzeń), ale zawsze coś!
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Gdzie można uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła:
1. Samorząd gminny i powiatowy- nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. umożliwiła m.in. osobom fizycznym otrzymywanie dotacji na pompy ciepła z budżetu gminy lub powiatu. W ustawie nie określono trybu udzielania dotacji ani sposobu jej rozliczania, dlatego poszczególne samorządy ustalają je we własnym zakresie.

W tej chwili kilkanaście samorządów w Polsce prowadzi podobne programy. Zachęcamy do dowiadywania się w gminach i powiatach czy na Państwa terernie jest możliwość tego typu dotacji.

Dotacje do 50% na pompę ciepła i wykonanie dolnego źródła udziela np. Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegółowe zasady udzielania dotacji na realizację inwestycji związanych z ochrona powietrza oraz wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej okreslone są w załączniku nr 2 do uchwały nr XVII/365/2011 Rady m.st. Warszawy z dnia 16.06.2011 roku. Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Biurze Ochrony Środowiska w terminie do 31 maja roku poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji.

2. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), które wspierają projekty proekologiczne zgodnie z kryteriami i priorytetami przyjętymi w danym województwie, np. w woj. mazowieckim Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchomił program "Zakup i montaż pomp ciepła” w formie dotacji. Przewidywana alokacja środków wynosi 1 000 000 zł. Data rozpoczęcia naboru wniosków to 15 marca 2013 roku i trwa do wyczerpania środków.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
Wszystko fajnie z tym, ale w dalszym ciągu nie wiem jaką pompe ciepła wybrać. Przeczytałem wpis na blogu i dalej się zastanawiam. W zasadzie czy ktoś może mi powiedzieć jaki rodzaj pompy wyjdzie najtaniej w użytkowaniu? Wiem, że na to składa się wiele czynników, ale któraś pompa napewno jest najtańsza w eksploatacji.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...