Skocz do zawartości

Jak zlikwidować pęknięcie na ścianie


tesen23

Recommended Posts

Witam! Mam problem, w pokoju na łączeniu wieńca ze stropodachem powstało peknięcie, które systematycznie rośnie lub maleje w zależności od pory dnia i temperatury stropodachu. Jak ostatnio malowałem pokój to wypełniłem tą szczelinę akrylem, niestety i to nie pomogło, po pierwszy akryl został wycisnięty gdy stropodach opadł , a po drugie akryl pozostawił ściemnienie na ścianie, kolor stał się ciemniejszy wokół tych pęknięć. W prawdzie nie mam w tej chwili szczeliny ale wystający akryl i ciemniejszy kolor daja się zauważyć. A wystającego akrylu nie mogę usunąc ponieważ przerwie się gdy stropodach się nagrzeje i podniesie się do góry o 1-2 mm. niewiem w jaki sposób zamaskować to niedociągięcie, chcialbym połozyć stiuk na tej scianie ale w takim wypadku to wykluczone. proszę o pomoc
Link do komentarza
Cytat

Witam! Mam problem, w pokoju na łączeniu wieńca ze stropodachem powstało peknięcie, które systematycznie rośnie lub maleje w zależności od pory dnia i temperatury stropodachu. Jak ostatnio malowałem pokój to wypełniłem tą szczelinę akrylem, niestety i to nie pomogło, po pierwszy akryl został wycisnięty gdy stropodach opadł , a po drugie akryl pozostawił ściemnienie na ścianie, kolor stał się ciemniejszy wokół tych pęknięć. W prawdzie nie mam w tej chwili szczeliny ale wystający akryl i ciemniejszy kolor daja się zauważyć. A wystającego akrylu nie mogę usunąc ponieważ przerwie się gdy stropodach się nagrzeje i podniesie się do góry o 1-2 mm. niewiem w jaki sposób zamaskować to niedociągięcie, chcialbym połozyć stiuk na tej scianie ale w takim wypadku to wykluczone. proszę o pomoc





Można na wiele sposobów kilka z nich :

1.Ocieplenie od zewnątrz wieńca stropodachu.

2.Tapeta na suficie maskuje pęknięcia 
3.Sufit podwieszany.
4. Drewniane  bejcowane belki na suficie w miejscu pęknięć .
5.Sufit napinany.
Link do komentarza
Cytat

o kurka, sorki ale źle się wyraziłem, pęknięcie powstało na połączeniu wieńca ze ścianą, nad którą jest stropodach, pęknięcie jest 25 cm pod sufitem, bardzo nieregularne Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_wink.gif">



Można na 2 sposoby  :

1.Ocieplenie od zewnątrz wieńca ściany .

2.Tapeta na ścianie  maskuje pęknięcia 
3.A najlepiej zamaskuje to sztukateria gipsowa lub styropianowa będzie pasować  do stiuku.


Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
podoba mi się taka sztukatria, tylko nie wiem czy ma sens nakładac stiuk skoro może spęknieć i bedzie dalej bleee.

a co byscie powiedzieli gdybym w szczeliny wcisnął fugę epoksydową, jakoś tak sie nazywa. Z tego co słyszalem jest bardzo mocna, moze ona by wypełniła tę szczeline na trwale????
Link do komentarza
Cytat

a co byscie powiedzieli gdybym w szczeliny wcisnął fugę epoksydową, jakoś tak sie nazywa. Z tego co słyszalem jest bardzo mocna, moze ona by wypełniła tę szczeline na trwale????



Na takie naprężenia klej nie pomoże zwłaszcza ze kleisz tylko powierzchownie to słońce ogrzewa twoją ścianę budynku i dach ,każdy z tych elementów rozszerza się inaczej i dlatego te rysy się odnawiają .

Przypatrz się na zdjęcie drugie ,zbuduj dookoła ścian taką skrzynkę z płyty gips/karton wewnątrz umieść światła kolorowy/led

rogi obłóż stiukiem i pewne że nie będziesz już tego oglądał .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...