Skocz do zawartości

Kasjopea MG Projekt


nimbastik

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam zamówiony projekt domu piętrowego z pracowni MG Projekt Kasjopea wariant C z 30 stopniowym dachem i planuję zmiany w projekcie, tj. piwnicę z kotłownią pod salonem i garaż na dwa stanowiska oraz kilka zmian w rozmieszczeniu okien, ścian działowych itp. (załączam rysunki). Proszę o opinie bardziej doświadczonych forumowiczów, czy takie zmiany będą praktyczne, jakie zmiany według was są zbędne. Będę wdzięczny za uwagi.

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/6143-kasjopea.html

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam,
też chcę budować ten dom. Nie jestem doświaczonym forumowiczem, ale wg mnie zmiany, które zrobiłeś np. powiększenie łazienki na parterze jest ok. Jednakże likwidacja górnej drugiej łazienki dla mnie nie wchodzi w grę. Oczywiście to sprawa indywidualna. Domyślam się że za łazienką ma być pralnia i to jest moim zdaniem ok.
Odnośnie budowy piwnicy- z pewnością uzyskasz dużo powierzchni gospodarczej, bo być może potrzebujesz, ale z pewnością znacznie podroży Ci to koszty budowy. Ja też będę musiał podnieść dach z 25st do 30st. (tego wymaga MPZP) ale nie wiem czy ten dach nie stanie się zbyt duży (wizualnie) i czy dom nadal będzie ładnie się prezentować.
Jak masz jakąś wizualizację/rysunek podniesionego dachu to proszę wrzuć.
Jeśli w piwnicy chcesz trzymać tylko rzadko używane rzeczy i nie planujesz tam zbyt dużo przebywać to może wystarczy zagospodarować poddasze (ja chcę tak zrobić) tym bardziej, że po podnisieniu dachu powstaje trochę więcej miejsca.
Jak chcesz top zobacz projekt Opal z mg projekt w który jest bardzo podobny do Kasjopei i ma zagospodarowany strych.

pozdrawiam
R.T.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...