Skocz do zawartości

Ocieplenie okna dachowego


Recommended Posts

Cytat

już lecą
Twoje okienko jest tak istotne
jak dzisiejszy wiec pod pałacem prezydenckim




Nie wiem czy wiesz ale podobno Velux nie uznaje gwarancji jak okno jest opianowane.

Nie wie czy to jest prawda dlatego dlatego dobrze by było jakby skomentował to ekspert Veluxa który pisał w tym wątku.
Link do komentarza
Cytat

Żaden producent nie zaleca stosowania piany do montażu okien połaciowych za wyjątkiem pionowych elementów w oknach kolankowych. Pozdrawiam.




A nie mówimy o montażu okna ale o ociepleniu okna icon_smile.gif

Jakie konsekwencje ma zdanie "producent nie zaleca..."

W sumie to co tak naprawdę złego robi pianka dla okna połaciowego.
Link do komentarza
Cytat

No przecież każdy może sobie robić ze swoim oknem co chce. Zacytuję więc: "róbta co chceta" icon_cool.gif . Pozdrawiam.




Ale nie o to nam chodziło po co zaraz takie tam icon_smile.gif

U mnie okna na pewno nie będą opianowane zrobię tak jak pisałem to co widać na zdjeciach a na wiosnę poprawię fuszerkę po dekarza od góry.

Ale jak bym wiedział dlaczego nie wolno pianowac okna to wtedy innym niedouczonym wykonawcom mogę to wygrnąć prosto w oczy.

A jak powiem że nie wolno pianować bo tak napisano na Forum Budujemy Dom to zostanę wyśmiany.
Link do komentarza
Cytat

A nie mówimy o montażu okna ale o ociepleniu okna
Jakie konsekwencje ma zdanie "producent nie zaleca..."
W sumie to co tak naprawdę złego robi pianka dla okna połaciowego.



Z roku na rok materiał zanika we wszystkich wyrobach budowlanych nie tylko w oknach dachowych ,futryna cienizna a pianka jest rozprężna .Przy reklamacji  podejrzenie o zdeformowaniu okna odpada.Szybko można wymontować i wstawić następne okno .

Po co komu pianka jak wełną izoluje się skutecznie i nie miesza się materiałów izolacyjnych utrudniających przepływ powietrza . 
Link do komentarza
Do wypowiedzi szanownego przedmówcy dodam tylko, że okno mocowane jest na łatach czyli rama okna nad krokwiami. Piana idzie w próżnię, może natomiast uszkodzić obróbki blacharskie okna i folię wstępnego krycia. W przypadku pokryć płaskich (gont bitumiczny, łupek, płytki włókno cementowe itp.) rama jest pomiędzy deskowaniem i tu użycie piany może uszkodzić (odkształcić) ramę. W obu przypadkach w razie konieczności demontażu oblachowania okna to oblachowanie ulega zniszczeniu jest konieczna jego wymiana. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Nie zrobisz dokładnie od spodu tą metodą co zaproponowałeś. Będzie nadal nawiewało. Pianka jako metoda tymczasowa ( do wiosny gdy będziesz demontował wszystko naokoło okna) nie uszkodzi Ci obróbek . Jan.



Wiem że będzie nadal nawiewało ale śnieg zatrzyma się ma membranie a nie na ramie okiennej no i membrana będzie chronić też wełnę przed zamoczeniem.


Cytat

Z roku na rok materiał zanika we wszystkich wyrobach budowlanych nie tylko w oknach dachowych



O czym piszesz bo nie bardzo wiem.




Koledzy dekarze Animus i Witand czy ten pomysł jak pokazałem na zdjęciach ma jakieś wady.

Wiem że to nie zabezpieczy przed nawiewaniem okna to ostatecznie zrobię na wiosnę ale na teraz membranna bedzie działa jako izolacja przeciwwilgociowa i wiatroizolacja i będzie chronić wełnę która będzie ocieplać ramę okna zamiast firmowego BDX
Link do komentarza
 
Cytat

czy ten pomysł jak pokazałem na zdjęciach ma jakieś wady.


Woda z topniejącego śniegu będzie wlewać się pomiędzy krokiew a folie .

Napchaj opady folii z rolek wełny pomiędzy kołnierz i papę żeby skutecznie ograniczyć nawiewanie i odsunąć zalegający śnieg dalej.Obrabiaj sobie spokojnie wewnątrz .
Wiosną rozbierzesz od góry ,usuniesz odpady  folii , zrobisz  lub zlecisz zrobienie obróbek zgodnie ze sztuką .
Link do komentarza
Mam trochę podobną sytuacją co "odaro"
Czyli krycie wstępne deski+papa. Docelowe - blachodachówka.
Dopiero po zapoznaniu jak powinno być zamontowane okno dachowe stwierdziłem że mam źle.
U mnie nie ma wcale kołnierza z foli - wiatroizolacji okna dachowego. Mam tylko w części papę ze wstępnego krycia, wywiniętą na futrynę okna dachowego. Ale to nie gwarantuje szczelności. W każdym rogu okna jest dziura, dodatkowo papa podczas montażu popękała. I teraz np od spodu w ogóle nie mam wywiniętej papy.

W sytuacji kiedy dach miałbym przykryty dachówką ceramiczną bym się nie zastanawiał tylko poczekał do wiosny i to poprawił. Ja mam przykryty blachodachówką i zdjęcie blachy nie jest już takie proste. Dodatkowo może zniszczyć się blacha.

Obecnie mam 4 okna i nic mi nie zawiewa (krycie balchą jest bardziej szczelne).
Pytanie.
Czy może mi ktoś doradzić
- czy można to pozostawić - może spróbować uszczelnić folią od wewnątrz z uwagi na to że mam dach szczelny(blachodachówka).
- czy też muszę jednak rozbierać dach wokół okien dachowych i to wykończyć poprawnie folią dachową.
Link do komentarza
Cytat

Mam trochę podobną sytuacją co "odaro"
Czyli krycie wstępne deski+papa. Docelowe - blachodachówka.
Dopiero po zapoznaniu jak powinno być zamontowane okno dachowe stwierdziłem że mam źle.
U mnie nie ma wcale kołnierza z foli - wiatroizolacji okna dachowego. Mam tylko w części papę ze wstępnego krycia, wywiniętą na futrynę okna dachowego. Ale to nie gwarantuje szczelności. W każdym rogu okna jest dziura, dodatkowo papa podczas montażu popękała. I teraz np od spodu w ogóle nie mam wywiniętej papy.




No i mamy kolejnego inwestora który trafił na pseudofachowców to po prostu wity opadają

Przed każdym przyjazdem nowej ekipy trzeba się nauczyć nowej rzeczy na budowie no i jeszcze znaleźć czas żeby cały czas być na budowie.
Link do komentarza
Cytat

Ja nie napisałem najdroższym ale sprawdzonym a to zasadnicza różnica.

"odaro" skoro wszystkie dachy w Twojej okolicy wykonał ten sam dekarz i wszyscy są zadowoleni to Ty po prostu miałeś pecha. Czasami tak się zdarza. Pozdrawiam.




Myślę że pozostali nawet o tym nie wiedzą że mają źle zrobione obróbki okien.


Link do komentarza
Oczywiście masz rację. Powiem więcej wielu inwestorów nie ma pojęcia, że ma źle wykonany dach gdyż część błędów wychodzi dopiero po latach gdy gwarancja już nie obowiązuje. Pragnę tylko przypomnieć, że od błędów w sztuce nie ma przedawnienia i można skutecznie dochodzić swoich praw choć jest to dość trudne. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Myślę że pozostali nawet o tym nie wiedzą że mają źle zrobione obróbki okien.



I mi się też tak wydaje.
U mnie jest zrobione jak u wszystkich pozostałych. Podobno nikt nie narzeka tylko ja. Dekarz sprawdzony.

Pytanie:
Czy demontaż blacho-dachówki wokół okna da się zrobić nie niszcząc jej?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Szukając miejsca na montaż kontaktronu w oknach połaciowych wypatrzyłem że w oknach Veluxa na górną częścią ościeżnicy jest dużo wolnej przestrzeni od góry przykryte obróbką blacharską. Czy to miejsce jakoś należy ocieplić i wykończyć bo cała rama okienna od góry nie jest wcale ocieplona.

Brak obrazka


Brak obrazka


Brak obrazka

Chodzi mi o tą przestrzeń widoczną na zdjęciu 2 i 3 gdzie jest widać styropian.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Nikt do tego wątku nie zagląda.

Nie wiem co z tymi oknami zrobić na razie wymyśliłem jeszcze dodatkowy sposób jak naprawić fuszerkę dekarzy.

Tylko cały czas nie wiem co zrobić z tą wolną przestrzenią nad górną częścią ramy okiennej.



Odaro, czy rozwiałeś problem brakiem izolacji w Twoich oknach dachowych
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...