Skocz do zawartości

Ocieplenie okna dachowego


Recommended Posts

Jak najlepiej ocieplić okna połaciowe.


Chodzi mi o ocieplenie ramy Veluxa które wystaje ponad poszycie dachu.

Pomysł na wstrzyknięcie pianki montażowej jakoś do mnie nie przemawia.

Niestety nic innego nie znalazłem ani sam nie wymyśliłem.

A nie można tam zastosować jakiej pianki np. poliuretanowej czy jakieś innej.
Link do komentarza
Cytat

Jak najlepiej ocieplić okna połaciowe.


Chodzi mi o ocieplenie ramy Veluxa które wystaje ponad poszycie dachu.

Pomysł na wstrzyknięcie pianki montażowej jakoś do mnie nie przemawia.

Niestety nic innego nie znalazłem ani sam nie wymyśliłem.

A nie można tam zastosować jakiej pianki np. poliuretanowej czy jakieś innej.



poza izolacją przeciwwilgociową na całej grubości dachu dałem wełnę mineralną na grubość 30 cm. Spowodowało to , że nie ma mostka cieplnego między dachem i oknem w domu.
Link do komentarza
Cytat

Jak najlepiej ocieplić okna połaciowe.


Chodzi mi o ocieplenie ramy Veluxa które wystaje ponad poszycie dachu.

Pomysł na wstrzyknięcie pianki montażowej jakoś do mnie nie przemawia.

Niestety nic innego nie znalazłem ani sam nie wymyśliłem.

A nie można tam zastosować jakiej pianki np. poliuretanowej czy jakieś innej.


kołnierz (dodatkowy koszt) można go dopasać do każdego okna  


Kołnierz paroprzepuszczalny XDP służy do łatwego połączenia okna z folią paroprzepuszczalną stosowaną w konstrukcji dachu. Wykonany jest z najwyższej jakości membrany wysokoparoprzepuszczalnej EUROTOP. Boki kołnierza wykonane są w ten sposób, że umożliwiają założenie kołnierza bezpośrednio na łaty, niezależnie od odstępów miedzy nimi i ich grubości. Odpowiedni sposób połączenia naroży zapewnienia pełną wodoszczelność kołnierza. W komplecie z kołnierzem paroprzepuszczalnym znajduję się dodatkowo materiał izolacyjny w celu wykonania izolacji termicznej wokół okna. Materiał ten jest niezbędny, ponieważ na późniejszym etapie ocieplania dachu nie ma możliwości wykonania prawidłowego ocieplenia boków ościeżnicy. Dla każdego okna należy dobrać odpowiedni rozmiar kołnierza paroprzepuszczalnego

Takie coś kosztuje jak kupowałem coś koło 40 zł za szt.
kołnierz
Link do komentarza
Cytat

kołnierz (dodatkowy koszt) można go dopasać do każdego okna  


Kołnierz paroprzepuszczalny XDP służy do łatwego połączenia okna z folią paroprzepuszczalną stosowaną w konstrukcji dachu. Wykonany jest z najwyższej jakości membrany wysokoparoprzepuszczalnej EUROTOP. Boki kołnierza wykonane są w ten sposób, że umożliwiają założenie kołnierza bezpośrednio na łaty, niezależnie od odstępów miedzy nimi i ich grubości. Odpowiedni sposób połączenia naroży zapewnienia pełną wodoszczelność kołnierza. W komplecie z kołnierzem paroprzepuszczalnym znajduję się dodatkowo materiał izolacyjny w celu wykonania izolacji termicznej wokół okna. Materiał ten jest niezbędny, ponieważ na późniejszym etapie ocieplania dachu nie ma możliwości wykonania prawidłowego ocieplenia boków ościeżnicy. Dla każdego okna należy dobrać odpowiedni rozmiar kołnierza paroprzepuszczalnego

Takie coś kosztuje jak kupowałem coś koło 40 zł za szt.
kołnierz




Tylko czy taki kołnierz można zamontować podczas wykańczania poddasza karton gipsem bo ja dachówkę mam już położona na dachu.
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o ocieplenie ramy Veluxa które wystaje ponad poszycie dachu.




Puki co nie ma takiej możliwości bo opierzenie (obróbki blacharskie) styka się z ramą okna. Ocieplenie okna poniżej poziomu łat a nad kryciem wstępnym wykonuje się wełną mineralną (szklaną) w trakcie montażu okna. Ocieplenie poniżej krycia wstępnego można wykonać w trakcie ocieplania poddasza ale dotyczy to praktycznie szpalety okna a nie ramy gdyż ta jest praktycznie nad kryciem wstępnym. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Puki co nie ma takiej możliwości bo opierzenie (obróbki blacharskie) styka się z ramą okna. Ocieplenie okna poniżej poziomu łat a nad kryciem wstępnym wykonuje się wełną mineralną (szklaną) w trakcie montażu okna. Ocieplenie poniżej krycia wstępnego można wykonać w trakcie ocieplania poddasza ale dotyczy to praktycznie szpalety okna a nie ramy gdyż ta jest praktycznie nad kryciem wstępnym. Pozdrawiam.



Same okna są drogie więc ludzie nie chcą kupować tego dodatkowo , może jeszcze nie montowałeś tego .

Kołnierz paroprzepuszczalny XDP służy jako wiatroizolacja części okna wystającego
powyżej np.deskowania czy membrany a to jest już docieplenie ,w zestawie jest też specjalna wełna do obłożenia okna .
Kołnierz mocuje się do ramy okna więc już obróbka nie dotyka bezpośrednio do niej ,można też łatwo rozwarstwić tą wełnę i cienkie paski włożyć pomiędzy kołnierz a ramę .

Cytat

Co myślicie o kołnierzach ocieplających które welux dodaje do okien ?


Mam zamontowane w każdym oknie ,najważniejsze żeby zrobić to poprawnie wtedy daje efekty . 
Link do komentarza


A co myślicie o zastosowaniu takiej foli Isobooster do ocieplenia okna dachowego.

Z folii wysoko paroprzepuszczalnej ma zrobiony przez dekarzy taki kołnierz rozpięty między innymi na łatach wokół okna.

I pod ten kołnierz i przy ramie okiennej na upychałm bym tej folii zamiast wełny minerlanej.

Dlaczego zamiast wełny mineralnej bo podczas zimy nawiało mi śniegu przez membranę miedzy łatami czyli jest ryzyko że wełna będzie mokra a ta folia nie zamoknie no i jest dużo bardziej ciepła.

Szpalety okienne ociepliłbym tradycyjnie.

Co o tym sądzicie.



Link do komentarza
Cytat

A co myślicie o zastosowaniu takiej foli Array="" target="_blank" rel="nofollow">Isobooster do ocieplenia okna dachowego.

Z folii wysoko paroprzepuszczalnej ma zrobiony przez dekarzy taki kołnierz rozpięty między innymi na łatach wokół okna.

I pod ten kołnierz i przy ramie okiennej na upychałm bym tej folii zamiast wełny minerlanej.

Dlaczego zamiast wełny mineralnej bo podczas zimy nawiało mi śniegu przez membranę miedzy łatami czyli jest ryzyko że wełna będzie mokra a ta folia nie zamoknie no i jest dużo bardziej ciepła.

Szpalety okienne ociepliłbym tradycyjnie.

Co o tym sądzicie.


Nie wgłębiałem się ale nabazgrali coś takiego .


To na co należy zwrócić szczególną uwagę to zachowanie po obu stronach montowanej izolacji  Isobooster przynajmniej 20 mm szczeliny powietrznej. Zapewnia to prawidłowe odbicie promieniowania cieplnego i w razie potrzeby umożliwi odprowadzenie wilgoci.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
a ja ostatnio kupiłem okna okpola pvc 78x140 i zastanawiam się czy nie dokupic ( z oferty producenta okpola) pianki dociepleniowej - jest to cos jak dylatacja do posadzek ale grubsza - przykleja sie ja po obwodzie okna ( ramy okiennej ) czyli nad membrana na wysokości łat - do tego tez jest kołnierz paroprzepuszczalny w ofercie ale mysle ze mozna to wykonac z kawałków membrany dachowej ( planuje folie tyvek pro ) koszt takiego docieplenia to około 90 zł na okno - kołnierz drugie tyle
Link do komentarza
Cytat

a ja ostatnio kupiłem okna okpola pvc 78x140 i zastanawiam się czy nie dokupic ( z oferty producenta okpola) pianki dociepleniowej - jest to cos jak dylatacja do posadzek ale grubsza - przykleja sie ja po obwodzie okna ( ramy okiennej ) czyli nad membrana na wysokości łat - do tego tez jest kołnierz paroprzepuszczalny w ofercie ale mysle ze mozna to wykonac z kawałków membrany dachowej ( planuje folie tyvek pro ) koszt takiego docieplenia to około 90 zł na okno - kołnierz drugie tyle



Zapodaj jakiegoś linka do tego wynalazku
Link do komentarza
Cytat

Jak kołnierz zamontowany to taśmy ocieplającej nie wciśniesz. Można próbować ( z umiarem) trysnąć piankę o małym rozprężeniu. Trzeba uważać aby nie wypchnąć za bardzo kołnierza. Jan.




A wogóle ta taśma to dobrym patent czy nie warto z tym kombinować.

Doradca techniczny Vellux nie zaleca stosowania pianki do ocieplenia bo jak twierdzi pianka poskleja okno z obróbką blacharską i dachem co jest bardzo nie korzystne z powodu naprężeń jakie powstają np podczas nagrzewania się okna w upały.

Nie pamiętam czy nie straszył nawet utratą gwarancji jak będzie zastosowana pianka.
Link do komentarza
no to ja juz nie wiem jak je docieplić icon_sad.gif kupic ta pianke systemową z okpola za około 80 zł na całe okno czy moze pianke niskopręzna wcisnąc pod kołnierz ???? a moze jakas inna alternatywa ??? czy gra jest warta świeczki i czy bedzie to ekonomicznie uzasadnione działanie takie docieplenie ??? może dac sobie spoków i dobrze ocieplić miedzy i pod krokwiami ??? jedno okno mam w parze - kołniez kombi i tu miedzy krokwia rozdzielajaca okna w kombi boje się o mostek termiczny icon_sad.gif jak tam "dopieścic " szczegóły aby wyeliminowac ewentualny mostek ???
Link do komentarza
VELUX rekomenduje wykonanie ocieplenia okna połaciowego tradycyjną wełna mineralną lub za pomoca tzw. rozwiązań systemowych jak wokoółokienna izolacja termiczna BDX
Brak obrazka

Zestaw izolacyjny BDX zawiera:
• Ramę izolacyjną ze spienionego polietylenu
• Wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX
z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej
• Rynienkę odwadniającą
• Kątowniki narożne

Zalety produktu:
• Ułatwia precyzyjne wykonanie izolacji pomiędzy oknem i dachem
• Chroni połączenie okna z dachem przed wodą
deszczową
• Dzięki rynience odwadniającej odprowadzana jest
wilgoć powstająca pod pokryciem poza jego obrys
• Łatwy i szybki montaż dzięki kątownikom narożnym
• Możliwość zamówienia w zestawie z kołnierzem
uszczelniającym EDW

Instrukcje montażu okien VELUX pokazują jak zaizolować okno w sposób tradycyjny lub przy użyciu w/w produktów izolacyjnych. Dostępne do pobrania na stronie
http://www.velux.pl/Klienci/Serwis/instruk...ntazuokien.aspx

Ps. nie zalecamy stosowania do montażu rozprężającej pianki montażowej.
Link do komentarza
Cytat

VELUX rekomenduje wykonanie ocieplenia okna połaciowego tradycyjną wełna mineralną lub za pomoca tzw. rozwiązań systemowych jak wokoółokienna izolacja termiczna BDX
Brak obrazka

Zestaw izolacyjny BDX zawiera:
 Ramę izolacyjną ze spienionego polietylenu
 Wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX
z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej
 Rynienkę odwadniającą
 Kątowniki narożne

Zalety produktu:
 Ułatwia precyzyjne wykonanie izolacji pomiędzy oknem i dachem
 Chroni połączenie okna z dachem przed wodą
deszczową
 Dzięki rynience odwadniającej odprowadzana jest
wilgoć powstająca pod pokryciem poza jego obrys
 Łatwy i szybki montaż dzięki kątownikom narożnym
 Możliwość zamówienia w zestawie z kołnierzem
uszczelniającym EDW

Instrukcje montażu okien VELUX pokazują jak zaizolować okno w sposób tradycyjny lub przy użyciu w/w produktów izolacyjnych. Dostępne do pobrania na stronie
http://www.velux.pl/Klienci/Serwis/instruk...ntazuokien.aspx

Ps. nie zalecamy stosowania do montażu rozprężającej pianki montażowej.




Mam okna Velluxa ale już dawno zamontowane na dachu jest dachówka jak teraz najlepiej ocieplić ramę okienną przed montażem karton-gipsu.
Link do komentarza
Cytat

Jakiej wody? przecież powinna być hydroizolacja. Widzę niski poziom zaufania do profesjonalistów - jeszcze raz potwierdzam ościżnicę okna ociepla się wełną.




Świetnie że odwołuje się Pan do wiedzy profesjonalistów.

Prawidłowość wykonania kołnierza odbierał przedstawiciel techniczny Veluxa. Stwierdził że ekipa wykonuje kołnierz prawidłowo zgodnie z zalecaniami Velux.

To teraz zapytam się jak się wykonuje hydroizolacją okna połaciowego firmy Velux.

I czemu ostatniej zimy nawiało mi do środka śniegu.

Poddasze nie jest jeszcze wykończone karton gipsem. Montaż okna z godnie z zaleceniami firmy Velux.
Link do komentarza
Cytat

Świetnie że odwołuje się Pan do wiedzy profesjonalistów.

Prawidłowość wykonania kołnierza odbierał przedstawiciel techniczny Veluxa. Stwierdził że ekipa wykonuje kołnierz prawidłowo zgodnie z zalecaniami Velux.

To teraz zapytam się jak się wykonuje hydroizolacją okna połaciowego firmy Velux.

I czemu ostatniej zimy nawiało mi do środka śniegu.

Poddasze nie jest jeszcze wykończone karton gipsem. Montaż okna z godnie z zaleceniami firmy Velux.



Może masz zdjęcia jak obrabiali Ci okna przed położeniem pokrycia ?
Link do komentarza
Cytat

Prawidłowość wykonania kołnierza odbierał przedstawiciel techniczny Veluxa. Stwierdził że ekipa wykonuje kołnierz prawidłowo zgodnie z zalecaniami Velux.

To teraz zapytam się jak się wykonuje hydroizolacją okna połaciowego firmy Velux.

I czemu ostatniej zimy nawiało mi do środka śniegu.



Kołnierz okna połaciowego jest jednym z elementów hydroizolacji a nie jedynym! Właściwą hydroizolację ramy wykonuje się np. folią wstępnego krycia i jest ona nie widoczna po zamontowaniu kołnierza. Prawidłowo wykona gwarantuje, że okno nie przecieka nawet bez kołnierza! Wełna ocieplająca ramę powinna być osłonięta systemową osłoną z folii lub osłonięta folią wstępnego krycia. Na tak przygotowanej ramie montujemy kołnierz. Jest on wyposażony w uszczelki gwarantujące szczelność pomiędzy nim a pokryciem. Nie ma więc żadnej możliwości przecieku czy zawiania śniegu. Śnieg dostaje się na krycie wstępne przez nieszczelne pokrycie dachu. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Może powróćmy do problemu jaki jest poruszany w tym wątku.

Okna są szczelne dla wody, nic nie cieknie natomiast śnieg dostał się bez problemu pod membranę która jest rozpięta na łatach i kontrłatach ale po bokach membrana nie przylega szczelnie do deskowania i tamtędy jak przypuszczam nawiało śniegu.

Czy to jest nieprawidłowa obróbka okna.

Tak to wygląda na zdjęciach obecnie

Brak obrazka


Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Może powróćmy do problemu jaki jest poruszany w tym wątku.

Okna są szczelne dla wody, nic nie cieknie natomiast śnieg dostał się bez problemu pod membranę która jest rozpięta na łatach i kontrłatach ale po bokach membrana nie przylega szczelnie do deskowania i tamtędy jak przypuszczam nawiało śniegu.
Czy to jest nieprawidłowa obróbka okna. 

Tak to wygląda na zdjęciach obecnie



Ta to jest bardzo nieprawidłowa obróbka okna .
Nie wiem kto Ci to montował , fachowiec tak by nie zrobił .

A prawidłowość wykonania kołnierza odbierał przedstawiciel techniczny Veluxa. Stwierdził że ekipa wykonuje kołnierz prawidłowo zgodnie z zalecaniami Velux i nie widział że pod spodem okno ktoś gołe wstawił nie zwrócił uwagi .

Zrób zdjęcie jeszcze od spodu ale u góry okna żeby było widać że tam też nic nie ma .

Włóż rękę ostrożnie u góry okna i spróbuj może uda ci się wyczuć czy jest rynienka kapilarna może też jej nie ma .

Muszę Ciebie zmartwić trzeba jeszcze raz obrabiać te okna i trzeba to zrobić od góry ,trzeba ściągać wszystko nawet kołnierz Veluxa
Link do komentarza
Cytat

Ta to jest bardzo nieprawidłowa obróbka okna .
Nie wiem kto Ci to montował , fachowiec tak by nie zrobił .

A prawidłowość wykonania kołnierza odbierał przedstawiciel techniczny Veluxa. Stwierdził że ekipa wykonuje kołnierz prawidłowo zgodnie z zalecaniami Velux i nie widział że pod spodem okno ktoś gołe wstawił nie zwrócił uwagi .

Zrób zdjęcie jeszcze od spodu ale u góry okna żeby było widać że tam też nic nie ma .

Włóż rękę ostrożnie u góry okna i spróbuj może uda ci się wyczuć czy jest rynienka kapilarna może też jej nie ma .

Muszę Ciebie zmartwić trzeba jeszcze raz obrabiać te okna i trzeba to zrobić od góry ,trzeba ściągać wszystko nawet kołnierz Veluxa



Mam już dość tej budowy icon_sad.gif
Link do komentarza
a może ktoś opisze jak "domowym sposobem" docieplic okno wełną a nie systemowymi rozwiązaniami - tak aby potem ta wełna nie dostała wody i straciła rację bytu - w przyszłym tygodniu rozpoczynam dach o mam do wstawienia 4 okna połaciowe - postaram się robić foto i jakby co to wrzuce jak przebiegał montaz u mnie - wówczas na biezaco bede rozpatrywał i kombinował jak docieplic rame okna nad membrana
Link do komentarza
Cytat

Jakiej wody? przecież powinna być hydroizolacja. Widzę niski poziom zaufania do profesjonalistów - jeszcze raz potwierdzam ościżnicę okna ociepla się wełną.



Aby mógł odzyskać zaufanie do profesjonalistów czy może Pan skierować do mnie na budowę przedstawiciela Veluxa aby ocenić prawidłowość montażu okien albo przynajmniej podać moje namiary. Jeżeli tak to telefon podam na priva.


Animus a mogę Cię poprosić o krótki instruktaż w tym wątku jak powinien prawidłowo wyglądać montaż okna połaciowego.
Link do komentarza
Cytat

 Animus a mogę Cię poprosić o krótki instruktaż w tym wątku jak powinien prawidłowo wyglądać montaż okna połaciowego.





Nie ma problemu .Ściągnij to sobie i pooglądaj .


http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/instru...f?valuepoints=0


Podstawowy błąd u ciebie ( strona 15 rys-5 )to brak  połączenia futryny okna z folią wstępnego krycia (czyli ty masz tam papę )
Link do komentarza
Cytat

Nie ma problemu .Ściągnij to sobie i pooglądaj .


http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/instru...f?valuepoints=0


Podstawowy błąd u ciebie ( strona 15 rys-5 )to brak  połączenia futryny okna z folią wstępnego krycia (czyli ty masz tam papę )



Nie będę się teraz upierał ale od góry futryny okna to membrana (folia) była chyba mocowana, napewno jej nie ma po bokach futryny ani od spodu.

Papa za to jest na deskach bo mam pełne deskowanie i papę.
Link do komentarza
Cytat

Nie będę się teraz upierał ale od góry futryny okna to membrana (folia) była chyba mocowana, napewno jej nie ma po bokach futryny ani od spodu.

Papa za to jest na deskach bo mam pełne deskowanie i papę.



No ja mogę się tylko opierać na  zdjęciach  ,które przedstawiłeś a tam ewidentnie jest brak .


Co do montażu wiatroizolacji najprawdopodobniej jest zrobiona poprawnie ,problem (nawiewanie śniegu ) powstał dlatego że brak jest połączenia folii wstępnego krycia z futryną ,jest po prostu dziura . W tym momencie krążenie powietrza w przestrzeni pomiędzy kryciem wstępnym a zasadniczym zostało zaburzone i zamiast przesuwać się w górę znalazło sobie ujście pomiędzy twoim oknem.

Ocieplenia nie widać bo jest najprawdopodobniej szczątkowe tylko powyżej łat .
Link do komentarza
Cytat

No ja mogę się tylko opierać na  zdjęciach  ,które przedstawiłeś a tam ewidentnie jest brak .


Co do montażu wiatroizolacji najprawdopodobniej jest zrobiona poprawnie ,problem (nawiewanie śniegu ) powstał dlatego że brak jest połączenia folii wstępnego krycia z futryną ,jest po prostu dziura . W tym momencie krążenie powietrza w przestrzeni pomiędzy kryciem wstępnym a zasadniczym zostało zaburzone i zamiast przesuwać się w górę znalazło sobie ujście pomiędzy twoim oknem.

Ocieplenia nie widać bo jest najprawdopodobniej szczątkowe tylko powyżej łat .



Ocieplenia to nie ma żadnego nawet powyżej łat to wiem na pewno był tylko montowany kołnierz, chyba że kołnierz zawiera jakieś tam szczątkowe ocieplenie
Link do komentarza
Cytat

Ocieplenia to nie ma żadnego nawet powyżej łat to wiem na pewno był tylko montowany kołnierz, chyba że kołnierz zawiera jakieś tam szczątkowe ocieplenie



Kołnierz zawiera szczątkowe ocieplenie w zestawie to dwa odrębne elementy , może masz je nadal w pudełku  po kołnierzu zamiast na dachu ?
Link do komentarza
Cytat

Ocieplenia to nie ma żadnego nawet powyżej łat to wiem na pewno był tylko montowany kołnierz, chyba że kołnierz zawiera jakieś tam szczątkowe ocieplenie



Powyżej łat okna nie są ocieplane i kołnierz nie zawiera żadnego materiału izolującego. Przedstawione na zdjęciu okno zostało zamontowane poprawnie. Rację ma jednak "animus", że gdyby montażysta zamontował pierwszy pas folii do ościeżnicy i połączył pod łatami z papą byłaby 100% szczelność. Ta folia, którą widać chroni ocieplenie ościeżnicy zamontowane pomiędzy łatami nie daje jednak gwarancji 100% szczelności. Tego ocieplenia u Ciebie jeszcze niema. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Powyżej łat okna nie są ocieplane i kołnierz nie zawiera żadnego materiału izolującego. Przedstawione na zdjęciu okno zostało zamontowane poprawnie. Rację ma jednak "animus", że gdyby montażysta zamontował pierwszy pas folii do ościeżnicy i połączył pod łatami z papą byłaby 100% szczelność. Ta folia, którą widać chroni ocieplenie ościeżnicy zamontowane pomiędzy łatami nie daje jednak gwarancji 100% szczelności. Tego ocieplenia u Ciebie jeszcze niema. Pozdrawiam.



Ale czy w tej sytuacji jak nie ma 100% szczelności to można pod folię napchać wełny. Jak pisałem pod folię został nadmuchany śnieg. Ta wełna leżała by na papie a pod folią.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście można należy jednak doprowadzić do szczelnego połączenia tej folii z papą oraz sprawdzić czy rynienka odprowadzająca montowana nad oknem z obu stron wychodzi poza tą folię. Pozdrawiam.



A jak sprawdzić to rynienkę?

Okno jest szczelne podczas opadów deszczu to może ta rynienka jest prawidłowo zamontowana.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...