Skocz do zawartości

Białe ściany. Kto lubi?


Recommended Posts

BIałe ściany wydają mi się strasznie zimne... Ja aktualnie mam mieszkanie pomalowane kilkoma odcieniami bieli złamanej - kupiliśmy duże wiadro białej farby, kilka barwników i miksowałam, mieszałam, próbowałam... Zabawa przednia, efekt nienajgorszy, a na pewno - niepowtarzalny. Wszystko w tonacjach beżowo - słoneczno - pastelowych.
Link do komentarza
Nie będę oryginalna jesli powiem, że mi się biały kojarzy ze szpitalem. Chociaż ostatnio w szpitalach są inne kolory, jakieś mi to uprzedzenie zostało jednak.
Nawet sufit mam zielonkawy icon_razz.gif (specjalnie dolałam trochę zielonego do białej farby)
A te pomieszczenia, które są na zdjęciach, owszem, ładne. Ale do pójścia w gości^^ Nie umiałabym żyć bez kolorów. icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja przyznam się bez bicia, że nie bardzo lubię białe ściany. Ale to wszystko oczywiście zależy od aranżacji wnętrza całego pokoju. Kilka tutaj przedstawionych przez Was bardzo mi się podoba. Jesli jest to umiejętnie zrobione, to może wyglądać bardzo ładnie. Ale jeśli mamy małe dzieci w domu lub zwierzak, to trzeba bardzo uważać, bo szybko na ścianach moga pojawić się rysunki, lub zabrudzenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja takze gustuje w bialych scianach -zreszta, zdjecia wyzej same mowia za siebie icon_wink.gif

Moje mieszkanie ma wszystkie (bez wyjatku) biale sciany a mimo tego nic mnie nie oslepia ...wrecz przeciwnie : biel to idealne tlo ,zeby wyeksponowac albo meble albo jakas ciekawa dekoracje icon_smile.gif
-nowy dom tez bedzie bialy w srodku (tylko gdzieniegdzie kontrast ciemnego brazu i szarosci ).
Link do komentarza
Rzeczywiście piękne zdjęcia i aranżacje. Z bielą w domu należy jednak uważać. Jest to kolor o tyle neutralny co niebezpieczny. W nadmiarze może ochłodzić wnętrze, sprawić, że nabierze nudnego lub szpitalnego charakteru. Dlatego warto urządzając wnętrze poszukać sprawdzonych rozwiązań i inspiracji.

Polecam lekturze artykuł http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/actio...mieszkaniu.html, w którym autorka sprawdza, jaką rolę może w aranżowaniu odegrać kolor biały.


Ekspert serwisu: www.koloriwnetrze.pl
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Białe ściany najlepiej prezentują się w pomieszczeniach, które wymagają rozjaśnienia: mało/brak okien, kiepskie oświetlenie, ciemne meble/wystój wnętrza. Nie przepadam za tymi bladymi aranżacjami, w których brakuje jakiegokolwiek koloru. Poza tym lubię, kiedy kolor ścian jest świadomym wyborem, a nie dlatego że brakuje pomysłu, więc niech zostaną białe. Poza tym zawsze można dodać odrobinę koloru i wzory poprzez naklejkę czy wykorzystanie szablonu - o niebo lepsze niż jednolita powierzchnia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Biały poza tym ma tę właściwość że podkreśla inne kolory, jest fantastycznym tłem do zabawy z innymi kolorami, nie zawsze wnętrze z białymi ścianami musi być sterylne. Poza tym nie rozumiem kwestii niepraktyczności białego, przecież brudzi się tak samo jak inne kolory.


Zgadzam sie, biały to tło idealne. Nie byłam zwolenniczka tego koloru na ścianch, ale powyższe zdjecia mocno przeczą temu, ze biały jest nudny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...