Skocz do zawartości

Pojemność pralki


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Wszystko zależy od tego ile miejsca posiadasz. Jeżeli więcej to spokojnie możesz kupić pralkę ładowana z booku,od dołu. A jeżeli mniej to fajnie sprawdzi się pralka z ładowaniem prania od góry.


icon_idea.gif ... to te najnowszej generacji ?

Cytat

Takiej to jeszcze nie widziałem icon_eek.gif
Możesz rozwinąć ta myśl.


Cytat

też jestem ciekawa icon_biggrin.gif


Cytat

no to jest nas już 3.... tongue.gif


Cytat

Komputer mi się zagrzał od szukania – jestem 4 icon_rolleyes.gif


... odwraca się je bokiem do frontu ... a jeżeli od dołu to poprostu do góry nogami icon_lol.gif ... albo robimy "podkop" icon_lol.gif icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

Cytat

A są takie z e-booku?


Stasiu ... takie są tylko z "Eurołazienek" ... mają wyłączność icon_lol.gif icon_wink.gif Edytowano przez Chef Paul (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Kiedyś w podnajętym mieszkaniu używaliśmy pralki 3,5kg Candy tego typu ale starszy model http://www.ceneo.pl/2815077s. Jej atutami były: szybkość prania oraz małe zużycie energii i wody oraz proszku. Wizualnie przypomina to pralkę dla lalek ale jest wbrew pozorom skuteczna i pakowna.
Dodatkową kwestia przy pralkach o dużych ładownościach jest miejsce do suszenia prania Wyjmiesz 10kg mokrych rzeczy i gdzie to rozwiesisz?
Następna kwestia która przemawia za małą pralką to segregowanie prania, łatwiej nazbierać 3kg białych rzeczy niż 10, nie ma co się oszukiwać że duże pralki poza wielodzietnymi rodzinami pracują na pusto a to nie jest ekonomicznie uzasadnione.
Link do komentarza
Cytat

Ja mam 6kg i moglaby byc mniejsza, bo faktycznie czasami trudno zebrac tyle prania. Nie mam tylko problemu z czarnymi rzeczami...



Mam pralkę BOSCH Maxx z automatyką wagowa 1-6 kg.Ile ci się uzbiera tyle wykrywa i pierze w odpowiedniej ilości wody maksymalnie 6 kg .Chodzi bezawaryjnie już z 9-10 lat.
Link do komentarza
Cytat

Mam pralkę BOSCH Maxx z automatyką wagowa 1-6 kg.Ile ci się uzbiera tyle wykrywa i pierze w odpowiedniej ilości wody maksymalnie 6 kg .Chodzi bezawaryjnie już z 9-10 lat.


Też mam pralke Bosch Maxx 11lat,zero rdzy na obudowie ,jedynie co wymieniłem to pompę za całe 60zł (uszkodziły ją monety ,szpilki itp)

Cytat

Gratuluje! icon_smile.gif Mnie nie bylo stac na taka. Mam zwyklego siemensa.


Bosch i Simens to w zasadzie jedna firma i jakość, z tym że Simens jest ciut droższy.
Link do komentarza
Cytat

to już tylko mit
nie ma już dobrego sprzętu, każda firma tnie koszty

dobrze jest mieć starszy sprzęt i o niego dbać, bo to on będzie bardziej niezawodny od nowego z tej samej firmy


Nie przesadzajmy są jeszcze narzędzia i urządzenia które się starzeją razem z nami.
A co do spadku jakości .

Wina leży po stronie kupujących ,którzy na siłę szukają tańszego sprzętu a to nie pozwala zastosować odpowiednich materiałów i odpowiedniej grubości blachy a trzeba utrzymać się na rynku.

Większość urządzeń i większość prac przy montażu wykonywana jest przez maszyny (roboty) więc robocizna nie ma tu już takiego znaczenia jak pół wieku temu .

Relatywnie czym tańszy produkt tym słabsze i cieńsze materiały więc szybsze zużycie i większa awaryjność.
Link do komentarza
w dodatku z Chin (te półprodukty lub produkty)
jednakże kiedyś mialo się pewność, że kupując drogie kupuje się i jakość, obecnie nie ma takiego przełożenia, na szajs można trafić i u renomowanego dostawcy (być może i dlatego, że kiedyś dobre to było to "zwykłe", tylko kupione w Pewexie lub przywiezione z zachodu)
Link do komentarza
Cytat

Pralka dobrej firmy przeżyje 2 - 3 tanie pralki ,podsumowując wychodzi taniej w dłuższym okresie eksploatacji .



Nawet zakladajac, ze to prawda, jak ktos ma NAPRAWDE ograniczony budzet to stoi przed wyborem pralka - brak pralki a nie pralka na 5 lat - pralka na 20. Syty glodnego nie zrozumie... Uwazam, ze trzeba po prostu zrobic research, (przydaja sie tu tez testy konsumenckie) i wybrac najlepsza (dla mnie to oznaczalo najbardziej ekonomiczna) w swoim przedziale cenowym. Dlugo bylam nakrecona na najlepszy sprzet, a na samym koncu kupilam np. piekarnik, plyte i zmywarke za cene jednego wypasionego piekarnika, ktory poczatkowo planowalam kupic.
Link do komentarza
Cytat

Nawet zakladajac, ze to prawda, jak ktos ma NAPRAWDE ograniczony budzet to stoi przed wyborem pralka - brak pralki a nie pralka na 5 lat - pralka na 20. Syty glodnego nie zrozumie... Uwazam, ze trzeba po prostu zrobic research, (przydaja sie tu tez testy konsumenckie) i wybrac najlepsza (dla mnie to oznaczalo najbardziej ekonomiczna) w swoim przedziale cenowym. Dlugo bylam nakrecona na najlepszy sprzet, a na samym koncu kupilam np. piekarnik, plyte i zmywarke za cene jednego wypasionego piekarnika, ktory poczatkowo planowalam kupic.



No nie za bardzo rozumiem bo pralkę brałem na raty .
Link do komentarza
Cytat

No nie za bardzo rozumiem bo pralkę brałem na raty .



Uwierz, ze sa osoby tak splukane, ze nikt im nawet na raty nic nie da. Po co sie licytowac? Z tego, co zauwazylam im wieksza pojemnosc tym drozsza pralka i jesli faktycznie ma automatyke wagowa i stac nas na nia, to go ahead - to idealna sytuacja, ale brac np. 7 kg pralke przy 2 osobach w domu to czysty nonsens chyba, ze sie lubi sponsorowac wodociagi...
Link do komentarza
Cytat

Uwierz, ze sa osoby tak splukane, ze nikt im nawet na raty nic nie da. Po co sie licytowac? Z tego, co zauwazylam im wieksza pojemnosc tym drozsza pralka i jesli faktycznie ma automatyke wagowa i stac nas na nia, to go ahead - to idealna sytuacja, ale brac np. 7 kg pralke przy 2 osobach w domu to czysty nonsens chyba, ze sie lubi sponsorowac wodociagi...



Nie chcę nikogo zadręczyć moja pralka akurat pracuje na 4 osoby . Jak dla Ciebie to wystarczy pralka :

http://allegro.pl/pralka-bosch-maxx-4-40cm...1696076815.html

Automatyka wagowa (1-4kg)

Ciekawe że ta siwa guma (rękaw) wytrzymuje tyle lat ,pamiętam naszą 1 pralkę Polar PS 663 Bio rękaw po 2-3 latach albo się przetarł od wirującego prania albo spękał od proszku .
Link do komentarza
Cytat

dobrze jest mieć starszy sprzęt i o niego dbać, bo to on będzie bardziej niezawodny od nowego z tej samej firmy



co racja to racja ...
mam pralkę ładowaną od góry Whirlpool , ładowność 5kg ( jak dla mnie optymalnie) - kupioną około 10 lat temu... nie była jakoś specjalnie droga ... ilość programów wystarczająca....
do czego zmierzam : przez te 10 lat nie zepsuła się ani jeden raz ...
jeden jedyny raz wezwany został fachman - i było to wtedy kiedy stała dłuższy czas nieużywana (2 lata)- trzeba było ją tylko przeczyścić i nasmarować to i owo ... zastartowała od strzału po tym zabiegu który miał miejsce 3 lata temu - i do dziś działa jak nówka ...
właśnie ostatnio rozmyślałam nad wymianą pralki na jakiś nowszy model - ale w kontekście tego co przeczytałam, to poczekam chyba aż ją coś trafi ze starości i dopiero wtedy kupię nową...
Link do komentarza
Zeby jeszcze byly jakies reguly... Moja mama ma Amike, ktora ma dobre 12 lat albo i wiecej i dziala bez zarzutu, a wszedzie slysze, ze Amica to szajs, ktorego trzeba unikac. Z kolei mojej kumpeli szlag trafil wypasionego Boscha albo Siemensa (nie pamietam) z indukcyjnym silnikiem po 3 miesiacach uzytkowania, niestety kupila go uzywanego w komisie i gwarancja zdazyla sie skonczyc. Chyba nie musze dodawac, ze naprawa sie nie oplacala...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...