Skocz do zawartości

Odliczenie VAT - tylko do konca roku?


ja14

Recommended Posts

Cytat

Zdaje sie, ze nie tylko pokupowac, ale tez wniosek zlozyc, a z tym to gorzej...



Myślę, że nie. Zobaczymy, ale zazwyczaj jest tak, że jak już prawo nabędziesz to ci go nie odbierają.
Cytat

A moze to jest sposob na poprawe koniunktury?icon_wink.gif


I będziemy mieć drugą Irlandię... tiaaa....
Link do komentarza
Po przemysleniu - tez mi sie tak wydaje, bo jesli mozna bedzie nabywac materialy do konca roku, to nie jest mozliwe rozliczenie ich rowniez do konca roku. Chyba, ze ludzie beda wysylac te wnioski tak jak mi mowila jedna znajoma, ktora pracuje w US - wszystko na chybil trafil, polowa pol pustych, a potem po wezwaniu US wszystko uzupelniaja z pomoca pracownika, bo liczy sie data zlozenia, nie data poprawnego wypelnienia. A potem ci, co maja porzadnie wypelnione musza przez takich delikwentow czekac w nieskonczonosc na zwrot. icon_mad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Podobno... jak dla mnie należy czekać na projekt ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku VAT za materiały budowlane...
Jednakże mam nadzieję, że potraktują złożenie pierwszego wniosku jako prawa nabytego do zwrotu VAT`u przez kolejne przepisowe 5 lat.
Ogólnie rząd strzeliłby sobie samobója - ludzie zaczną kupować bez VAT, dochody budżetu spadną, a dochody hurtowni budowlanych wzrosną...


Pamiętam budowę moich rodziców, którzy robili odliczenie od rocznego rozliczenia dochodów - po zniesieniu ulgi budowlanej był okres karencji (tylko dokładnie nie pamiętam, czy też trwał 5 lat) dla osób, które zdążyły skorzystać z ulgi do czasu jej zniesienia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...