Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sokrates99

spore pęknięcia na więźbie

Recommended Posts

Witam,
Po około roku od przykrycia domu zauważyłem dośc spore pęknięcia na więźbie. Wiem że są one nieuniknione ale nie spodziewałem sie że będą aż tak duże. W najszerszych miejscach mają nawet 1cm i przechodzą prawie na wylot. W załącznikach zdjęcia słupa który ucierpiał najbardziej. Czy myślicie że to może byc groźne i trzeba cos z tym zrobic? Pozdrawiam i dziekuje za porady!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez sokrates99 (zobacz historię edycji)

Nic się nie stanie, ale jak chcesz spać spokojnie, to zrób ze trzy otwory, skręć śrubami i zaczopuj.

Cytat

Witam,
Po około roku od przykrycia domu zauważyłem dośc spore pęknięcia na więźbie. Wiem że są one nieuniknione ale nie spodziewałem sie że będą aż tak duże. W najszerszych miejscach mają nawet 1cm i przechodzą prawie na wylot. W załącznikach zdjęcia słupa który ucierpiał najbardziej. Czy myślicie że to może byc groźne i trzeba cos z tym zrobic? Pozdrawiam i dziekuje za porady!

To jest normalne spękanie podczas wysychania  nie ma potrzeby nic robić prócz obicia folią lub papą tej płaszczyzny która dotyka do ściany . 

te małe rysy na drewnia nazywasz pęknięciami ?- jak zrobię zdjęcia moich pęknięć to wstawię i się wtedy pocieszysz.

Zgadzam się z przedmowcami. Tym bardziej, że to słupki, nie pracują na zginanie. A nawet gdyby, to jest to przewidziane, projektanci wiedzą, że drzewo pęka.

drzewo peka i bedzie pekac nie ma sie co martwic w starych domach sa takie pekniecia ze palce mozna wlozyc i domy styoja i beda staly

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...