Skocz do zawartości

Czyszczenie kotła węglowego SAS UWT


Recommended Posts

Witam,
W zeszłym sezonie grzewczym zamontowałem kocioł węglowy SAS UWT 23 kW. O ile czyszczenie rur grzewczych poprzez górne drzwiczki jest proste z sadzy o tyle mam problem z wyczyszczeniem nagaru jaki się przykleił do tych rur. Z przodu mogę ten nagar jakoś podskrobać, ale rury w głębi są niedostępne. Czy jest jakiś środek na to??
Link do komentarza
Cytat

Chemię już stosowałem, ale ona działała tylko w komorze spalania - w komorze gdzie znajdują się rury, które ogrzewane są już samymi spalinami rezultatów nie było żadnych. Spróbuję jeszcze te obierki.


Widzę, że i ja mogę się od Pana czegoś dowiedzieć (ma pan ode mnie odpowiedź na forum o kominach) icon_smile.gif.
Co to była za chemia? Jeśli nie wie Pan jaka to może choć potrafiłby Pan powiedzieć czy był to środek o nazwie SADPAL czy jakiś inny?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, ciekawy temat bo któż nie ma w piwnicy kotła na węgiel (i nie tylko). Znalazłem Sotin GC 222 do czyszczenia sadzy. Chociaż fakt faktem, że o środku SADPAL wszędzie pełno informacji jako o skutecznym katalizatorze.

Znalazłem też PALSAD. Zasada działania pewno identyczna. Czytałem jednak opinię, że część sadzy się nie dopala a odrywa i unosi przez CUG ponad dach i w ten sposób zamienił stryjek siekierkę na kijek.icon_smile.gif Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Widzę, że i ja mogę się od Pana czegoś dowiedzieć (ma pan ode mnie odpowiedź na forum o kominach) :-).
Co to była za chemia? Jeśli nie wie Pan jaka to może choć potrafiłby Pan powiedzieć czy był to środek o nazwie SADPAL czy jakiś inny?



Tak, to był SADPAL. Kiedyś zabrałem się za czyszczenie tych rur wymiennikowych za pomocą małego młoteczka i niezastąpionego meselka. Delikatnie skuwając udało mi się dotrzeć do rur. Okazało się, że w niektórych miejscach mam nagar dochodzący do 5 mm. Szok. Udało mi się w miarę oczyścić rury od przodu. Reszta ze względu na trudny dostęp pozostała nieoczyszczona.
Link do komentarza
Cytat

Tak, to był SADPAL. Kiedyś zabrałem się za czyszczenie tych rur wymiennikowych za pomocą małego młoteczka i niezastąpionego meselka. Delikatnie skuwając udało mi się dotrzeć do rur. Okazało się, że w niektórych miejscach mam nagar dochodzący do 5 mm. Szok. Udało mi się w miarę oczyścić rury od przodu. Reszta ze względu na trudny dostęp pozostała nieoczyszczona.


Dziekuję.
Czyli na Pana przykładzie można wysnuć tezę, że to jednak więcej marketingu niż techniki.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...