Skocz do zawartości

Kocioł gazowy - zakup kontrolowany


Recommended Posts

Poszukiwany: kocioł gazowy do domu 150 m2, zamieszkałego przez czteroosobową rodzinę: Martę, Pawła i dwóch synów. Cztery punkty poboru c.w.u. Ogrzewanie – grzejniki płytowe. Okna drewniane, podwójne szyby. Dom postawiony w 1991 roku, ocieplony. Na kocioł inwestorzy chcieliby przeznaczyć maksymalnie 4 tys. zł, cała inwestycja nie może przekroczyć 5 tys. zł.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/1065-kociol-gazowy-zakup-kontrolowany

Link do komentarza
\"Gdyby komin był za słaby, należałoby wybrać o 500 zł droższy model kotła z zamkniętą komorą spalania  urządzenie to wymaga jednak specjalnej rury nawiewno-wywiewnej wyprowadzonej ponad dach domu, która dostarcza do kotła potrzebne powietrze i odprowadza spaliny\" Nie jest prawdą , że rura nawiewno-wywiewna musi sięgać ponad dach wystarczy ,ze wychodzi przez ścianę na dwór.Proszę poczytać na stronie producenta pieca.Tydzień temu byłem w Londynie gdzie w szeregowcu kocioł wisiał w kuchni i tylko kawałek rury wystawał na podwórze i to poziomo. pozdrawiam zivy..
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość hendrix
Jeżeli jednak chcesz płacić naprawdę mało za ogrzewanie to radzę zainwestować w system łączący kocioł gazowy z kominkiem lub solarem. Można załatwić takie zintegrowane ogrzewanie. Wtedy wydatki na ogrzewanie będą niższe.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Gość Blumen

Kocioł gazowy za 4tys to nie jest dobry pomysł. Ani to będzie ekonomiczne, ani dobre. Rok temu zmieniałem stary kocioł gazowy na kondensacyjnego Vaillanta i płaciłem prawie 8tys. Nie żałuję, bo piec jest ekonomiczny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...