Skocz do zawartości

odbiór prac parkieciarskich


oen

Recommended Posts

Witam,

przyszedł czas na odbiór wykonania podłogi i wraz z nim kolejne rozczarowanie.
Podłoga z deski 12cm jesion thermo i w innym pomieszczeniu deski 9cm jesion thermo.

Na parkiecie pojawiło się kilka rzeczy które mi się w ogóle nie podobają:
1) pomiędzy parkietem a płytkami dano coś na kształt silikonu który jest nierówno położony (widać kilka pociągnięć a nie jedną płaską powierzchnię)
2) na jednej desce (pech chciał, że dokładnie w wejściu) upadło coś i zrobiło wgniecenie, fachowcy dołożyli do tej dziurki ten chyba ten sam materiał który łączy płytki z deskami (całkiem inny odcień)
3) pod światło widać na parkiecie różne "pagórki" czy "zaciągnięcia" które są w poprzek drewna - fachowiec tłumaczy, że tak ma być ale wg mnie to jest niedokładnie położony lakier (jakby jedno pociągnięcie było z większą ilością lakieru a drugie z mniejszą)

wiem, że trudno mi coś poradzić, ale czy przypadkiem pod światło podłoga nie powinna być jednolitą taflą bez żadnych nierówności?

Pozdrawiam,
oen
Link do komentarza
Cytat

Witam,

przyszedł czas na odbiór wykonania podłogi i wraz z nim kolejne rozczarowanie.
Podłoga z deski 12cm jesion thermo i w innym pomieszczeniu deski 9cm jesion thermo.

Na parkiecie pojawiło się kilka rzeczy które mi się w ogóle nie podobają:
1) pomiędzy parkietem a płytkami dano coś na kształt silikonu który jest nierówno położony (widać kilka pociągnięć a nie jedną płaską powierzchnię)
2) na jednej desce (pech chciał, że dokładnie w wejściu) upadło coś i zrobiło wgniecenie, fachowcy dołożyli do tej dziurki ten chyba ten sam materiał który łączy płytki z deskami (całkiem inny odcień)
3) pod światło widać na parkiecie różne "pagórki" czy "zaciągnięcia" które są w poprzek drewna - fachowiec tłumaczy, że tak ma być ale wg mnie to jest niedokładnie położony lakier (jakby jedno pociągnięcie było z większą ilością lakieru a drugie z mniejszą)

wiem, że trudno mi coś poradzić, ale czy przypadkiem pod światło podłoga nie powinna być jednolitą taflą bez żadnych nierówności?

Pozdrawiam,
oen



Witaj,

Ad. 1. Bez obejrzenia tego miejsca trudno się wypowiedzieć.
Ad. 2. Pytanie kto przyczynił się do tego, że "coś upadło". icon_smile.gif
Ad. 3. Obiór posadzki drewnianej nie powinien odbywać się "pod światło", tylko ze światłem i z pozycji najczęściej przyjmowanej, czyli siedzącej lub stojącej.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...