Skocz do zawartości

Budynek gospodarczo-mieszkalny.


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar wybudować budynek o parametrach 12x6m w dolnej części jako gospodarczy. Czyli - połowa to garaż , w drugiej części kotłownia z piecem na węgiel , skład opału. 1/3 to wejście na poddasze. Poddasze ma pełnić funkcję mieszkalną oraz część powierzchni wykorzystam jako pralnio-suszarnię. Budynek chcę budować z bloczków z gazobetonu i ocieplić styropianem 14. Pytanie jaki mi się nasuwa to czy zbroić pierwszą wylewkę, czy robić je 2 z ociepleniem. Następne pytanie czy fundamenty zbroić na dole czy na górze i wylewać za jednym razem , bo mam mały spadek. Na 6 metrach wychodzi jakieś 60-70 cm.
Link do komentarza
Cytat

Jak masz takie rady to nie pisz, bo to i ja wiem. Nie wiesz nic na zadane pytanie to wypadaj, a nie denerwuj ludzi.




Coś taki nerwowy, Retro dał dobrą radę, ja też dam :
- skonsultuj ze swoim szeryfem(Kier.)
- tak jak w projekcie.
Sam sobie nie poradzisz, całkowity brak wiedzy budowlanej.
Link do komentarza
Cytat

Coś taki nerwowy, Retro dał dobrą radę, ja też dam :
- skonsultuj ze swoim szeryfem(Kier.)
- tak jak w projekcie.



dokładnie .... i nikt nie pisze Ci tego , stanek_du ze złej woli ....
po prostu nie wyobrażam żeby ktokolwiek inny niż autor projektu czy kierbud mogli podejmować takie decyzje ..... zbrojenie wynika z wyliczeń wytrzymałościowych ... zbroi się i wykonuje przegrody poziome - z uwarunkowaniem m.i.n. gruntu (inaczej budowę na piaskach, czy torfach , inaczej na szkodach górniczych ) ... także biorąc pod uwagę szereg innych parametrów ....
nikt nie napisze Ci "na pałę : " tak , zazbrój " lub "nie , nie ma sensu" ... także Ty sam nie powinieneś się w tym grzebać.... to brocha architekta , ewentualnie do skonsultowania z kierbudem jeśli masz jakieś wątpliwości ....

to jak w końcu masz w tym projekcie?
Link do komentarza
Cytat

dokładnie .... i nikt nie pisze Ci tego , stanek_du ze złej woli ....
po prostu nie wyobrażam żeby ktokolwiek inny niż autor projektu czy kierbud mogli podejmować takie decyzje ..... zbrojenie wynika z wyliczeń wytrzymałościowych ... zbroi się i wykonuje przegrody poziome - z uwarunkowaniem m.i.n. gruntu (inaczej budowę na piaskach, czy torfach , inaczej na szkodach górniczych ) ... także biorąc pod uwagę szereg innych parametrów ....
nikt nie napisze Ci "na pałę : " tak , zazbrój " lub "nie , nie ma sensu" ... także Ty sam nie powinieneś się w tym grzebać.... to brocha architekta , ewentualnie do skonsultowania z kierbudem jeśli masz jakieś wątpliwości ....

to jak w końcu masz w tym projekcie?



Właśnie w projekcie nie mam napisane w której warstwie dawać zbrojenie. Kierownik budowy mówi że w dolnej, a fachowcy radzą w górnej. W obu miejscach będzie najlepiej - napiszecie. Chciałem zaciągnąć rady, bo i kierownik też człowiek i czasem nie ma racji icon_wink.gif Edytowano przez stanek_du (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie w projekcie nie mam napisane w której warstwie dawać zbrojenie. Kierownik budowy mówi że w dolnej, a fachowcy radzą w górnej. W obu miejscach będzie najlepiej - napiszecie. Chciałem zaciągnąć rady, bo i kierownik też człowiek i czasem nie ma racji icon_wink.gif




Jeśli chodzi o wylewki to, pierwsza to chudy beton(podkład) i na nią dajesz różniaste izolacje, a na to następna wylewka(posadzka) którą możesz zazbroić jakąś siatką.
O jakie fundamenty chodzi ?

Podejrzewam że wszystko jest w opisie projektu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...