Skocz do zawartości

docieplenie nadproży i wieńca monolitycznego


Recommended Posts

witam
Mam pytanie ile nalezy cofnąć nadproża i wienieć od lica sciany zewnętnej zebo to skutecznei ocieplić i wyeliminowqac lub znacznie zredukowac mostki termiczne. Docelowo sciany zewnętrzne bede ocieplal styro 12cm. Otwory pod nadprozami maksymalnie beda mialy 150 cm. Czy na betonie komorkowym o grubosci 24 cm i gestosci 600 strop monolityczny moze byc oparty na 18 cm grubosci bloczka ??
Link do komentarza
Cytat

najlepiej metodą interpolacji
masz U ściany
policz U dla żelbetu i styro (dobierając sobie grubości aby dały 24 cm)
wzory są w necie

zacznij od styro gdzieś ww okolicy 4 cm (czyli 20cm żelbetu)



senkju very much icon_smile.gif
wg kalkulatorów to 4 cm powinny wystarczyc uzyskam prawdopodobnie wspolczynnik taki jak ma beton komorkowy a o to chodzi.
W kwesti oparcia wienca na betonie komórkowym to 20cm wystarczy ?? nie moge znalezc na ten temat informacji
Link do komentarza
a mam jeszcze jedno pytanie moze by kupic nadproza prefabrykowane solbetu ?? na caly dom policzylem ze musze wydac 3500 zł na nadproża, tylko problem moze byc z oparciem takich nadprozy na wykuszu, jak to sie ma to praktyki tzn chodzi mi o aspekty finansowy w porownaniu do monolitycznych nadprozy ?
Link do komentarza
Cytat

a mam jeszcze jedno pytanie moze by kupic nadproza prefabrykowane solbetu ?? na caly dom policzylem ze musze wydac 3500 zł na nadproża, tylko problem moze byc z oparciem takich nadprozy na wykuszu, jak to sie ma to praktyki tzn chodzi mi o aspekty finansowy w porownaniu do monolitycznych nadprozy ?


 Murowanie na klej ciepłochronny i nie docieplanie ścian  od zewnątrz  to wtedy uzasadnione jest zastosowanie nadproża prefabrykowane solbet.
Link do komentarza
Cytat

 Murowanie na klej ciepłochronny i nie docieplanie ścian  od zewnątrz  to wtedy uzasadnione jest zastosowanie nadproża prefabrykowane solbet.



czyli w moim przypadku kiedy muruje na zwyklym kleju (niecieplochronnym) i chce ocieplic caly dom odpowiednia warstwa izolacji, bardziej racjonalnym bedzie wykonanie nadprozy z monolitu i docieplenie ich ?? !!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Może  trochę  perlitu w buty  i można poczuć ciepło   .

zaprawa c


wracamy do tematu icon_biggrin.gif
jest to zaprawa
co prawda nie sugerują jak grubo kłaść, ale w wydajności wskazują na 10mm
o ile mi wiadomo, kleju kładzie się 2-3mm (?)
no i w karcie tego produktu podają, że na worek 20kg 11-12 litrów wody, na mój gust trochę dużo icon_rolleyes.gif Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wracamy do tematu 
jest to zaprawa
co prawda nie sugerują jak grubo kłaść, ale w wydajności wskazują na 10mm
o ile mi wiadomo, kleju kładzie się 2-3mm (?)
no i w karcie tego produktu podają, że na worek 20kg 11-12 litrów wody, na mój gust trochę dużoArray="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_rolleyes.gif">



Podejrzewam że następny krok to do murowana  będzie używane to:

Klej ILLBRUCK 1 K-P - 750 ml

Jeżeli trwale styro łączy się z murem to mur z murem też
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

ja rozumiem, że Wam się tu nudzi, ale chociaż próbujcie gadać z sensem. icon_biggrin.gif



ja juz zglupialem icon_surprised.gif

Cytat

teraz wienerberger na system na piankę, to ta piana pewnie też by spasiła



ano ma, tylko jakos testow tego nie ma, wiec nie wiadomo jak to sie zachowa z czasem, ale wewnatrz to sam bym na pianke robil, czysto, szybko bla bla bla

Cytat

czyli w moim przypadku kiedy muruje na zwyklym kleju (niecieplochronnym) i chce ocieplic caly dom odpowiednia warstwa izolacji, bardziej racjonalnym bedzie wykonanie nadprozy z monolitu i docieplenie ich ?? !!



z zasady zdecydowanie lepiej kleic, bo malo kto nie ociepla w dzisiejszych czasach, a co do nadprozy, prefabrykowane usrawniaja budowe, choc zamiast nich mozesz wykorzystac ksztalti U i tez zrobic nadproza!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...