Skocz do zawartości

studzienka kanalizacyjna na działce


Recommended Posts

Witam, rok temu zakupiłam działkę budowlaną należącą do kompleksu 20innych działek, w tym roku na terenie wszystkich działek została poprowadzona kanalizacja, której koszty zostały rozdzielone na wszystkich właścicieli gruntów.
Pech chciał iż na mojej działce została postawiona duża (1m szer.) studzienka kanalizacyjna, gdzie wszystkie inne działki mają studzienkę ok. 40cm szer.

Problem polega na tym iż studzienka wystaje ponad grunt jakieś 40-50cm,oraz różnica wysokości podłożą na którym jest kanalizacja do pozostałej części działki wynosi ok 20-30 cm.

Czy ekipa która kładła kanalizację ma obowiązek położenia studzienki na równi z gruntem??? ( tak jak to wygląda na pozostałych działkach)
Czy jest możliwe aby były pozostawione takie różnice wysokości terenu po przeprowadzonej pracy???

Prawdą jest iż przy jakiś problemach z kanalizacją fachowcy mogą wejść na moją działkę bez mojej zgody???
...
Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Cytat

... studzienka wystaje ponad grunt jakieś 40-50cm,oraz różnica wysokości podłożą na którym jest kanalizacja do pozostałej części działki wynosi ok 20-30 cm...



Jak skończą, to nie będzie wystawała - NIE MOŻE WYSTAWAĆ
Zapewne wkrótce sprawa się zakończy założeniem pokrywy i elementów pod nią.
Link do komentarza
Cytat

Jak skończą, to nie będzie wystawała - NIE MOŻE WYSTAWAĆ
Zapewne wkrótce sprawa się zakończy założeniem pokrywy i elementów pod nią.




Własnie o to chodzi ze praca jest juz zakończona ( wg. firmy), pokrywa jest i itp, wiec nie ma mowy o przycinaniu.... A na moją uwagę stwierdzili ze sama mam sobie wyrównać teren, a z tego co wiem to to należy do ich obowiązków.

STOKROTKA chciła bym miec taką wielkość studzienki jak Ty masz - moja jest na 1m szeroka :/

Pomóżcie co mam zrobić w takim przypadku icon_sad.gif Edytowano przez ruda912 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...