Skocz do zawartości

Skomplikowany dach-czym kryc, ile za niego zaplacic?


Recommended Posts

Potrzebuję porady.
Mamy u siebie coś takiego:
http://img215.imageshack.us/img215/3843/dach2da.jpg
Dach ma 242 m2 i jest podobno dosc skomplikowany. Zastanawiamy sie nad jego pokryciem - do tej pory myslelismy glownie o blachodachowce, ale wahamy sie ze wzgledu na duza ilosc skosów, a co za tym idzie, odpadów blachodachówki. Byc moze w tym przypadku roznica w cenie przy pokryciu dachowką cementową nie bylaby duza i warto byloby przemyslec ten wariant?
Czy ktos moglby ponadto okreslic na oko, ile jego wykonanie bedzie kosztowac? Chciałabym móc porównac ceny. Więźbę dachową robi nam ekipa budowlana, wiec interesuje nas cena wszystkiego, co robi sie potem (z oknami lub bez).
Bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniami icon_smile.gif
Link do komentarza
Ja bym zrezygnowal z blachodachówki. Nieumiejętne docinanie blachy zniszczy ją. Odpadków także będzie dużo. Jednak przy zmianie krycia proszę wziąść pod uwagę nośność dachu. Czy tutaj nie trzeba nic zmianiac jeśli dach był liczony dla blachy? Dodatkowa zaleta przy zmianie dachu z blachodachówki to wyzbycie sie efektu "dudnienia" podczas deszczu, a to może być denerwujące np w pokoju dziecinnym, sypialni itd.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
Cytat

blachodachowka na pewno bedzie najtansza (koszt inwestycji), pozostaje kwestia trwalosci - szczegolnie tych tanich oraz halas wywolany opadami deszczu i prestiz (jesli nam na tym zalezy)


Praktycznie blachodachówka jest najtańszym pokryciem ,lecz nie w tym przypadku. icon_confused.gif: icon_eek.gif
Na dachu tego typu powstanie masę odpadu nie do wykożystania na moje oko z 30m2.
Dlatego ja bym radził jednak dachówkę ,koszt porównywalny,ale efekt i trwałość o niebo lepsze icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Pozdrówka! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
na dachu o którym mowa w tym temacie najkorzystniej cenowo wypadnie dachówka cementowa. nawet na prostych dachach cena pokrycia z blachodachówki dobrej jakości bedzie wyższa niż z dachówki cementowej. oczywiście w przypadku wykonania obróbek szczytowych i koszy z blachy stalowej w obu przypadkach. jeden z producentów dachówki cementowej (BRAAS), ustalił cenę 1m kwadratowego na poziomie 22pln brutto, natomiast dobra blacha to koszt około 30 pln brutto za metr kwadratowy. dokładajac jeszcze do tego odpady w przypadku krycia dachu blachą mozemy spodziewać się znacznych oszczędności na korzyśc dachówki. o walorach estetycznych i jakosci nie wspomną. na koniec przypominam że blachodachówka mocowana jest do łat za pomocą wkrętów w ilości 8-10 sztuk na metr kwadratowy, co daje w przypadku tego dachu około 2000 potencjalnych miejsc przecieku, nie wspominając o wyciąganiu wkrętów z łat, lub wyrabianiu dziur po wkretach na skutek rozszerzalności cieplnej blachy. przypominam ze w zime temperatura blachy wynosi -20 stopni celcjusza a w lato dochodzi do 60 stopni w zależności od strony świata i koloru pokrycia.
wszystkich zainteresowanych problematyka pokryc dachowych proszę o maile: marcin@bmwauto.pl
pozdrawiam
Link do komentarza
Panie Marcinie proszę o wyrażenie opinii na temat pokrycia dachu dachówkami włóknisto-cementowymi. W moim przypadku jest to prosty dwuspadowy dach o kącie 30* z niewielkim daszkiem nad wejściem.
Czy takie dachówki to lepsze rozwiązanie niż blachodachówka czy gont bitumiczny?
Link do komentarza
Cytat

Panie Marcinie


jestem poprostu marcin icon_smile.gif

Cytat

proszę o wyrażenie opinii na temat pokrycia dachu dachówkami włóknisto-cementowymi


nie mam konkretnego zdania na ten temat, zwyczajnie nie znam tego produktu. z pewnoscia w przypadku tego pokrycia koszty łat beda mniejsze niż w przypadku blachy czy dachówki. jednak to w przypadku koniecznosci wejścia na dach nie jest dobre. łatwo wtedy o pęknięcie tegoż materiału. jeśli chodzi o sam materiał to jest on bardzo zbliżony do naszego starego eternitu. nie wiem jak cenowo przedstawia sie ten rodzaj pokrycia, ale jeśłi mogę wyrazic swoje zdanie to osobiscie zdecydowałbym się na dachówkę o ile jest taka możliwośc techniczna (odpowiedni przekrój krokwi).

Cytat

W moim przypadku jest to prosty dwuspadowy dach o kącie 30* z niewielkim daszkiem nad wejściem.


w przypadku takich prostych dachów, do wykonania których nie potrzebne sa dodatki systemowe (kosze aluminiowe, taśmy uszczelniające itp) warto rozważyć pokrycie dachówką celtycką w dobrej cenie. prosze mi uwierzyc że dachówka celtycka jest naprawdę trwałym, estetycznym i tanim rozwiązaniem. najlepiej przeliczenie dachu zlecić uczciwej firmie aby porównać koszty, a i warto by powołać sie na mnie icon_smile.gif

Cytat

Czy takie dachówki to lepsze rozwiązanie niż blachodachówka czy gont bitumiczny?


najtańsza blacha jak wiadomo po 15 latach kwalifikować sie będzie do wymiany, a gont to zwykła papa. pod gont powierzchnia połaci musi byc równiutka jak tafla szkła. poprawne pokrycie blachodachówka zalezy od wielu czynników (gatunek stalowego rdzenia, sposób pokrycia antykorozyjnego, jakość wkrętów ...) i ja wolałbym nie ryzykować. z tych dwóch typów wybrałbym więc gont, choc uwazam ze jego cena jest kolosalnie za wysoka.
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...