Skocz do zawartości

Jaki kocioł


Gość

Recommended Posts

Jaki kocioł na gaz ziemny powinnam zainstalować w domu z dwoma łazienkami, pralnią, kuchnią w budynku parterowym z użytkowym poddaszem (razem 200 m.kw.), zbudowanym ze ściany jednowarstwowej z Ytonga. W domu jest pomieszczenie przeznaczone na kotłownię. W domu zamieszkiwać będą dwie dorosłe osoby.
Czy piec dwufunkcyjny wystarczy, czy trzeba jednofunkcyjny z zasobnikiem?. Odległość od pieca do punktu poboru wody powyżej 6-7 metrów.
Czy nie ma przeciwskazań do zainstalowania pieca i zasobnika na wodę dwóch różnych firm (w celu obniżenia ceny zestawu).
Link do komentarza
Gość Redakcja__
W domu zamieszkiwanym przez dwie osoby wystarczy zamontowanie kotła dwufunkcyjnego o mocy 24 - 27 kW z modulowanym palnikiem, co pozwoli na optymalną pracę instalacji c.o. oraz c.w.u. Natomiast instalacja z zasobnikiem będzie nie tylko droższa w budowie, ale i w eksploatacji ze wględu na straty ciepła w czasie, gdy nie korzysta się z ciepłej wody (tzw. strata postojowa). Szybszy wypływ ciepłej wody przy zasilaniu instalacji z kotła dwufunkcyjnego można uzyskać montując dodatkowy, niewielki (30 - 50l) elektryczny podgrzewacz pojemnościowy wykorzystywany jako zbiornik buforowy z wyłączoną grzałką
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Hm raczej zastanawialbym sie na kotlem z zasobnikiem. Przyjmuje sie ze w przypadku odleglosci powyzej 6 m od kotla wlasciwszym rozwiazaniem jest kociol + zasobnik, zwlaszcza przy 2 lazienkach. Chociaz 2 dorosle osoby? Tak naprawde to rozmowa o kosztach. Kociol 2 funkcyjny z opcja zasobnika (post powyzej) lub funkcja szybkiego graznia zawsze! bedzie tanszy w zakupie niz rozbudowa kotlowni o zasobnik, byc moze cyrkulacje cwu, itd. Sprawa zasadnicza to komfort cwu. W przypadku zasobnika pelny - w przypadku kotla 2 funkcyjnego - zawsze trzeba liczyc sie z innymi uzytkownikami i czekac na uprawgniona ciepla woda.
Link do komentarza
Aha jeszcze zasobnik innej firmy. Takie skladaki przy takiej mocy kotla sa bardzo popularne - przez ostatnie 12 miesiecy ze wzgledu kosztowych nie zamontowalem oryginalnych zasobnikow producentow kotlow, przewaznie inwestorzy obnizali koszty inwestycji poprzez zamiane zasobnika.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
Poświęciłem sporo czasu przy wyborze kotła, który zamontowałem w domu. Wybrałem kocioł francuskiej firmy Saunier Duval, Isotwin 21kW jest to kocioł wiszący, oczywiście z zamkniętą komorą spalania i z zasobnikiem 42l. Wydajność kotła 17 l/min, co można porównać z kotłem stojącym z zasobnikiem 150l. Mieszkamy w cztery osoby w domu o powierzchni około 170m2. Użytkujemy drugi sezon i naprawdę polecam, zastosowano bardzo ciekawe rozwiązania, który pozwoliły na takie wyniki. Jest dostępny model Isomax, 24kW. Jeżeli potrzeba więcej danych proszę o informację. Cena kotła jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi, a jakość gwarantowana 100 letnim doświadczeniem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
bardzo zaciekawił mnie ostatni tekst na temat kotła Saunier Duval, Isotwin 21kW.
Sam zastanawiam sie tez nad zakupem kotła Saunier Duval. Jednak myslalem nad kotlem Thematek. Jest to mały, lekki kocił dwufunkcyjny.
Myslę, że dla jednej łazienki jego wydajność wynosząca około 10 l/min wystarczy (domek letiskowy). Kocioł ten jest bardzo atrakcyjny cenowo.
Czy masz jakies doswiadczenia z tym kotłem. Jak z jego jakoscią (czy też jest 100 letnia icon_smile.gif .


Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,
Zainteresował mnie temat wykorzystania
elektrycznego podgrzewacza pojemnościowego jako zbiornika buforowego. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?
Domyslam się, że ten zbiornik trzeba włączyć szeregowo do systemu grzewczego przy najdalej znajdującym się odbiorniku wody. Wtedy woda pobierana bedzie z tego podgrzewacza. Ale co bedzie jak woda w podrzewaczu oziębi się całkiem? Wtedy nigdy nie doczekam się ciepłej wody (to znaczy dopiero jak te 30-50 l zleci icon_mad.gif ). Czy dobrze rozumuję?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Do domku letniskowego czy mieszkania, moim skromnym zdaniem Thematek jest wystarczający.
Znajomi używają go w mieszkaniu około 100 m2, rodzina 4 osobowa, a
ostatnio został zainstalowany w małym domku jednorodzinnym.
Jak na razie wszyscy znani mi użytkownicy są zadowoleni.
Mój Pan od serwisowania kotła sam używa Isotwina, a jest serwisantem wielu innych marek.
Coś w tym musi być.
Do mieszkań i małych domków poleca Themateka twierdzi, że moc tego kotła jest wystarczająca, takie informacje podaje też Saunier Duval.
Ja przez jakiś czas moc kotła, na CO miałem ustawioną na minimum, czyli 10 kW, ogrzewanie działało bez zarzutu, wróciłem jednak do ustawień fabrycznych 15 kW z powodu minimalnego wzrostu zużyci energii elektrycznej.
Prąd konieczny jest do pracy agregatów w systemie ogrzewania mojego domu „Legalett”.
Moc, CO niema wpływu na moc CW i odwrotnie.
My temperaturę ciepłej wody mamy ustawioną tak, że pobieramy ją bez konieczności mieszania z zimną, na kotle położenie pokrętła jest w pozycji 2.
Isotwin ma wydajność 17 l/min.
Uważam, że wieloletnie doświadczenie firmy Saunier Duval ma wpływ na dodrą jakość wszystkich produkowanych modeli.
Link do komentarza
Odpowiadam na zadane pytania, podając sprawdzone informacje, tracimy oczy i czas siedząc przy komputerach żeby czegoś się dowiedzieć i przekazać wiedzę innym. Każdy sam podejmuje decyzje wyciągając wnioski. Saunier Duawl wchodzi w skład Grupy Vaillant Hepworth, europejskiego lidera w branży techniki grzewczej.
Więcej informacji na: www.saunierduval.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...