Skocz do zawartości

Wyznaczenie drogi dojazdowej.


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym wytyczyć drogę (dojazd) do części działki położonej "z tyłu" naszej posesji. W załączeniu szkic jak to wygląda w chwili obecnej. Zaznaczyłem, w którym miejscu chcemy wytyczyć dojazd (pewnie jako służebność) a w przyszłości wydzielić kilka działek i cześć sprzedać.

Proszę o informację na poniższe pytania:

1) Jaka musi być min szerokość drogi - zwracam uwagę na dom sąsiada stojący na granicy działek?
2) Czy nie będzie problemu z wytyczeniem drogi skoro sąsiad ma dom na granicy?
3) Moja działka jest sklasyfikowana jako rola ale jak będę dzielił wówczas przekształcimy na budowlane (nie ma MPZP).

Z góry dziękuję.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Po pierwsze wystąp o warunki zabudowy, a dopiero jak je dostaniesz dziel działkę.
Po drugie - po raz kolejny powtarzam - zmiana kwalifikacji gruntu z R na B nie jest jednoznaczna z możliwością zabudowy.
Po trzecie - po podziale nie powstanie droga tylko dostęp do drogi publicznej (bo chyba drogi publicznej robić nie zamierzasz?) bA, NAWET TO DROGA WEWNĘTRZNA NIE BĘDZIE -grunty zajęte pod wewnętrzną komunikację gospodarstw rolnych, leśnych oraz poszczególnych nieruchomości zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38, poz. 454) grunty te wlicza się do przyległego do nich użytku gruntowego.


Ogólnie zjazd z drogi publicznej powinien mieć min. 4,5 m. (inaczej nie uzyskasz warunków zabudowy przynajmniej pod mieszkaniówkę) - może wystąp o lokalizacje zjazdu, hę? - ładnie Ci wszystko w decyzji lokalizacyjnej opiszą icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam, podepnę się do tematu.

U mnie układ działek jest taki sam tylko że to sąsiad chce podzielić działkę na mniejsze i chce wytyczyć drogę dojazdową do nich. Mój dom stoi na granicy działek z oknami wychodzącymi na działkę sąsiada i tu mam pytanie czy potrzebuje mojej zgody na zrobienie drogi ???

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...