Skocz do zawartości

Czy jest ktoś kto nie stosował paroizolacji na poddaszu


Recommended Posts

Czy jest ktoś kto nie stosował paroizolacji na poddaszu i może podzielić się swoimi doświadczeniami.

Oczywiście w łazienkach i kuchni stosowanie paroizolacji jest obowiązkowe ale czy jest ktoś kto nie dawał żółtej folii paroizolacyjnej w pozostałych pomieszczeniach poddasza.

Czy brak paroizolacji powodował jakieś ujemne skutki.


Pytam o to bo u siebie również nie chciałbym zastosować paroizolacji na poddaszu.
Link do komentarza
Cytat

Ja nie dawałem, ujemnych skutków brak. icon_wink.gif



Chociaż jedna dobra dusza się odezwała.

Piszesz że nie obserwujesz ujemnych skutków to super.

Nie którzy twierdzą że folia działa też jako wiatroizolacja i jej brak powoduje że ciągnie zimnem np. przy murłacie.

Co spowodowało że nie dawałeś foli paroizolacyjnej.
Link do komentarza
Cytat

Znalazłem ciekawy artykuł o tym że stosowanie paroizolacji na całym poddaszu jest zbędne.

Zabudowa poddasza.


Artykuł napisany strasznym stylem icon_sad.gif, ale przebrnąłem do końca. Autor ma tylko częściowo rację.
Jeżeli po nocy roszą się okna w sypialni, to znaczy, że wentylacja jest do niczego. Zresztą autor z założenia neguje potrzebę stosowania wentylacji mechanicznej. Nie zwraca uwagę na to, że wraz z parą wodną z domu ucieka ciepło.
W przypadku wentylacji grawitacyjnej nie ma to większego znaczenia, ale przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej, to ciepło można odzyskać.
Link do komentarza
Cytat

Artykuł napisany strasznym stylem icon_sad.gif, ale przebrnąłem do końca. Autor ma tylko częściowo rację.
Jeżeli po nocy roszą się okna w sypialni, to znaczy, że wentylacja jest do niczego. Zresztą autor z założenia neguje potrzebę stosowania wentylacji mechanicznej. Nie zwraca uwagę na to, że wraz z parą wodną z domu ucieka ciepło.
W przypadku wentylacji grawitacyjnej nie ma to większego znaczenia, ale przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej, to ciepło można odzyskać.



Styl pisania ciężko strawny to prawda.

Artykuł raczej odnosił się do stosowania lub nie paroizolacji.

Ja nie chcę stosować paroizolacji na całym poddaszu tylko w łazienkach.

Natomiast gdybym miał wentylację mechaniczną wtedy zmienił bym zdanie wtedy aby odzyskać jak najwięcej ciepła budowałbym dom jak najbardziej szczelny.

HenoK a jakie jest Twoje zdanie na temat stosowania paroizolacji.





Tutaj jest jeszcze jedna wypowiedź tym razem doradcy Rockwoola, z którego wynika że o wiele ważniejsze jest zapewnienie sprawnej wentylacji wszystkich warstw połaci dachowej a nie stosowanie paroizolacji.

Zabudowa poddasza wg. Rockwool


Czyli nie hamowanie wilgoci bo tego nie da się w 100% wykonać ale jak najszybsze i sprawne jej usuwanie.
Link do komentarza
Znalazłem ciekawy artykuł na temat dachów wentylowanych ale jest tam też o paroizolacji

Dachy wentylowane


Może zacytuje najważniejszy fragment:

"W praktyce stosowanie samych barier opóźniających przepływ pary wodnej lub paroizolacji nie rozwiązuje nam problemu kondensacji pary wodnej, a nawet w dłuższym okresie czasu przyczynia się do eskalacji tego zjawiska. Przyczyną są nieszczelności powstałe w wyniku mechnicznego montażu w/w produktów do konstrukcji nośnej a często brak prawidłowych uszczelnień połączeń między poszczególnymi arkuszami membran. Nieszczelności te powodują, że wilgoć dostaje się w przestrzeń międzykrokwiową, tam zaś zostaje zamknięta między paroizolacją a pokryciem dachowym. Ilość wilgoci w przestrzeni międzykrokwiowej zwiększa się więc wraz z upływem czasu eksploatacji, a następnie w postaci skroplonej pary wodnej ujawnia się na podsufitce w miejscach największych nieszczelności w warstwie paroizolacji. Dla inwestorów i znacznej części „fachowców” jest to dowód na powstanie nieszczelności w pokryciu dachowym. Często podejmowane są próby uszczelniania pokrycia, które prowadzą do utraty jego walorów estetycznych lub nawet do powstania uszkodzeń mechanicznych, ale nie rozwiązują rzeczywistych problemów"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...