Skocz do zawartości

wycięta tuja na cmentarzu


Recommended Posts

mam taki problem.na cmentarzu przy pomniku mojego brata posadziliśmy 2 tuje.mają już po 14 lat.z tyłu za moim bratem został ktoś pochowany i rodzina chce zrobić pomnik.ich zdaniem jedna tuja jest do wycięcia ponieważ będzie przeszkadzała.naszym zdaniem wystarczyłoby podciąć gałąź i by było po sprawie ponieważ nie chcieliśmy jej usuwać w całości.dzisiaj będąc na cmentarzu zobaczyliśmy że jest tylko jedna tuja, ktoś wyciął drugą bez naszej zgody i jest stawiany pomnik.co z tym fantem zrobić??zgłosić gdzieś??proszę o pomoc.
Link do komentarza
A co mówi regulamin cmentarza w kwestii nasadzeń żywotników czy innych krzewów/drzewek i czy jest w nim jakiś punkt który odnosił by się do wycinek takich nasadzeń.....

Bo normalnie zgłasza się w gminie "chęć" usunięcia takiego drzewka ... ale jak to się ma w przypadku cmentarzy to zielonego pojęcia nie mam .....
"Opiekun" tego miejsca zapewne mógłby ponódz ..... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kobieto - ja dziwie że nie wycieli Twoich obydwu tuii - tuje się sadzi w ogrodach, parkach, parkingach a nie na cmentarzach gdzie sie rozrastają i wychodzą poza obszar Twojego grobu...


Nie dokońca tak jest..., a może nie wszędzie icon_confused.gif
Na cmentarzu w Lublinie, gdzie leżą moi rodzice (lata 1983, 1987) nasadzone były m. in. tuje w czasie zagospodarowywania i "budowy" cmentarza. Są pielęgnowane przez zarząd cmentarza, podcinane w razie zbytniego rozrośnięcia. Cmentarz rośnie, i następne sektory również podobnie są prowadzone.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...