Skocz do zawartości

Procentowy podział kosztów budowy domu ?


NOTO

Recommended Posts

Czy możecie zobrazować ile procent całości kosztów kosztują poszczególne etapy:

- fundament
- SSO
- SSZ
- Instalacje
- wykończenie

Wiem, że różnice mogą być spore - ale też wiem że każdy dodaje jakiś komentarz którym wyjaśni dlaczego ten etap był droższy.
Zapraszaqm
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
prawde mówiąc to wykończenie daje duże pole do popisu, wszystko zalezy od aranzacji wnętrz i ich użądzania. jednego zadowoli tynk i biała farba, kogoś innego tynki strukturalne czy też jakaś sztukateria. rozbierznośc cen i mnogośc materiałów wykonczeniowych jest tak duża że wykończenie jest moim zdaniem najtrudniejsze do określenia ileż to procent budowy .
Link do komentarza
Cytat

No to pięknie, pocieszyłaś mnie... ja nastawiałam się na SSZ, ins i wykończ - 65 - 70 %... skromnie...



U mnie SSZ wyniesie cos kolo 40% (mimo że mam dom podpiwniczony)
Instalacje około 18% (ale w tym WM z Reku i PC)
Wykończenie - reszta czyli około 42%
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pamiętajcie o ciemnej stronie etapu wykończenia. Wbija w glebę jak 100 kg młot.

Za miesiąc się wprowadzamy. U nas podział kosztów wyglądał tak:

- fundament - 9%
- SSZ - 37% - zawiera dokumentację
- Instalacje-18% - zawiera przyłacza: woda,gaz,prąd
- wykończenie- 36% - łazienki, meble kuchenne, zabudowa wnęk Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

prawde mówiąc to wykończenie daje duże pole do popisu, wszystko zalezy od aranzacji wnętrz i ich użądzania. jednego zadowoli tynk i biała farba, kogoś innego tynki strukturalne czy też jakaś sztukateria. rozbierznośc cen i mnogośc materiałów wykonczeniowych jest tak duża że wykończenie jest moim zdaniem najtrudniejsze do określenia ileż to procent budowy .



No ja właśnie tak zamierzam zrobić, że wybuduję dom taki nadający się do zamieszkania. A potem z upływem czasu dopiero będę go finalnie wykańczał. Myślę, że do zadawalającego mnie efektu będę podszebował jakieś 6-7 lata, jak nie więcej. No ale cóż powoli, powoli i się wykończy tak, aby wnętrze było wymarzone:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...