Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
masteramd

Plan Zagospodarowania przestrzennego ZABUDOWA DZIAŁKI

Recommended Posts

Czy przedstawiony wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wyrys dla terenu oznaczonego symbolem 26 AUC o powierzchni 0,25 ha ogranicza powierzchnię zabudowy jeśli tak to ile procent?
Ustalenia realizacyjne:
Ośrodek handlowy - usługowy - zespół skoncentrowanych usług podstawowych dla mieszkańców osiedla.
Program:
- usługi handlu , rzemiosła gastronomii razem ok.550 m2 p.uż.
- kultura - klub kawiarnia, czytelnia, sala imprez ok 300 m2 p.uż.

Ze względu na centralne położenie powinien to być atrakcyjny zespół handlowo usługowy odznaczający się prostotą i wysokim poziomem rozwiązania architektonicznego. Wys.1-2 kond.
Postuluje się zapojektowanie zespołu w postaci 3- 4 bloków usługowych powiązanych krytymi przeszklonymi pasażami dla klientów.
Od strony ulicy Sienkiewicza - należy zaprojektować i zrealizować parking dla klientów.
Wzdłóż granic trerenu należy zrealizować pas zieleni izolacyjno - ozdobnej. Dostęp dla klientów od strony wschodniej i południowej.
Obowiązuje opracowanie projektu 2 stadiowego - koncepcja i PT dla całego zespołu. Obowiązuje pkt.3.12ustaleń ogólnych tekstu planu.

3.12 -
Tereny dla których plan ustala inne prezentacje niż w stanie istniejącym mogą być wykożystane w sposób dotychczasowy lub inny, ustalony przez władze miasta pod warunkami :
1.Użytkowanie to nie będzie powodowało uciążliwości dla terenów sąsiednich
2. Zainwestowanie związane z tymczasowym wykożystaniem nie będzie miało trwałego charakteru lub trwałe zaiwestowanie będzie mogło być wykożystane przy docelowym zagospodarowaniu terenu

P.S. Rysunek widoczny po zalogowaniu

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plan zagospodarowania przestrzennego wytycza tylko ogólne kierunki wykorzystania terenu na określone cele. Realizacja konkretnego obiektu wymaga wystąpienia do gminy o wydanie warunków zabudowy, gdzie będą podane ograniczenia i zalecenia dotyczące wielkości obiektu, urządzenia terenu, podłączeń do infrastruktury itp. Warunki te stanowią podstawę dla projektanta budynku i planu zagospodarowania działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie gadam głupot!?
Ale czy nie jest tak, że jeżeli w danej gminie jest zatwierdzony plan zagospodarowania to nie wydaje się specjalnych warunków zabudowy, tylko wypis z plany zagospodarowania, który jest równoważny z warunkami zabudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej regulują to nowe przepisy budowlane tak i nam się wydaje więc twoje stwierdzenie jest jak najbardziej zasadne lecz w dalszym ciągu brak jest odpowiedzi dotyczącej ograniczenia powierzchni zabudowy. Jak kto wie niech pisze czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No cóż, pewnie nie chciało im sie wysilać na wymyslenie czegos bardziej gustownego. A co jest nie tak z ta wstawka? Chodzi o to, ze jest przykręcona a nie przyspawana?  Tak ogólnie brama ładna. Na pierwszy rzut oka mi się podoba.   Coś z nią nie tak?
  • Jakiś czas temu pojawili się mistrzowie od osadzania bramy. Ponieważ zachowali się standardowo ( nie przyjechali w umówionym terminie) , wpadli bez zapowiedzi, kiedy byłam w pracy. Pokazuję efekt ich działań. Nie zachwyca mnie sposób zamontowania dolnego ustrojstwa. A ponieważ nie jesteśmy rozliczeni ( ciągle się uczę na własnej budowie) jeszcze mogę coś od nich chcieć. Tylko co?  Dokręcenie tej wstawki widocznej na lewo od furtki pokazuje druga fotka.  I mała ciekawostka przyrodnicza. Takie cudo koczowało kiedyś na drzwiach wejściowych.   Nie dodałam jeszcze , że brukarze sprawdzili głębokość osadzenia na środku, niestety równie płytka, jak po bokach. Prezesie, skoro masz potrzebę, pisz. 
  • Gość Rafał
   Podoba mi się tekst o polewaniu dachu wodą. W murowanym czasem dach nie jest konstrukcją szkieletową drewnianą? Domy szkieletowe faktycznie akumulują mało ciepła. Czy to jest wada czy zaleta? wg mnie jest to cecha. Wstawianie kotłowni (w postaci kominka) do takiego domu to w mojej opinii spory błąd. Po rozpaleniu w kominku pewnie farba spływa ze ścian. W szkieleciaku powinno stosować się ogrzewanie którym szybko można sterować aby tę cechę wykorzystać. Da się wtedy zmieniać temperaturę w pomieszczeniach nawet kilka razy na dobę. Choć by obniżać kiedy nikogo nie ma lub na noc. Da to komfort i zapewne jakieś oszczędności. Nawet ogrzewanie podłogowe jest dyskusyjne. Jest to spory akumulator ciepła który uniemożliwia szybkie sterowanie temperaturą. To istotne szczególnie w okresach przejściowych jak teraz(koniec września). Mieszkam teraz w domu w którym jest tylko podłogówka(wynajmuję) wieczorem zrobiło się trochę chłodno ale ogrzewania nie włączę bo skutki jego działania poczuję za kilkanaście godzin kiedy będzie słoneczny dzień a w domu zrobi się 30 stopni. Jeszcze jedna rzecz o której się często nie mówi. W domu szkieletowym ściana o grubości 35 cm (mierzone od obrazka na ścianie w salonie do elewacji budynku) spełnia wymagania stawiane domom pasywnym. U=0,099 W/m2*K (opracowanie ze strony budujzdrewna.pl Aby się do tego zbliżyć w przypadku np ceramiki poryzowanej od zewnątrz trzeba zastosować 30 cm styropianu dobrej jakości. Razem z tynkiem i elewacją da to ścianę o grubości niemal 60 cm. Niezły bunkier tylko otworów strzelniczych brak;)
  • No  nie! W Twoim piecu już nie stwardnieją....Może szmelc jaki? Choć twardość, nie zawsze oznaczała trwałość w ogniu, Mrówka pewnie nie ma o tym pojęcia....Następne kupisz w klasie AS.  
 • Popularne tematy

×