Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
masteramd

Plan Zagospodarowania przestrzennego ZABUDOWA DZIAŁKI

Recommended Posts

Czy przedstawiony wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wyrys dla terenu oznaczonego symbolem 26 AUC o powierzchni 0,25 ha ogranicza powierzchnię zabudowy jeśli tak to ile procent?
Ustalenia realizacyjne:
Ośrodek handlowy - usługowy - zespół skoncentrowanych usług podstawowych dla mieszkańców osiedla.
Program:
- usługi handlu , rzemiosła gastronomii razem ok.550 m2 p.uż.
- kultura - klub kawiarnia, czytelnia, sala imprez ok 300 m2 p.uż.

Ze względu na centralne położenie powinien to być atrakcyjny zespół handlowo usługowy odznaczający się prostotą i wysokim poziomem rozwiązania architektonicznego. Wys.1-2 kond.
Postuluje się zapojektowanie zespołu w postaci 3- 4 bloków usługowych powiązanych krytymi przeszklonymi pasażami dla klientów.
Od strony ulicy Sienkiewicza - należy zaprojektować i zrealizować parking dla klientów.
Wzdłóż granic trerenu należy zrealizować pas zieleni izolacyjno - ozdobnej. Dostęp dla klientów od strony wschodniej i południowej.
Obowiązuje opracowanie projektu 2 stadiowego - koncepcja i PT dla całego zespołu. Obowiązuje pkt.3.12ustaleń ogólnych tekstu planu.

3.12 -
Tereny dla których plan ustala inne prezentacje niż w stanie istniejącym mogą być wykożystane w sposób dotychczasowy lub inny, ustalony przez władze miasta pod warunkami :
1.Użytkowanie to nie będzie powodowało uciążliwości dla terenów sąsiednich
2. Zainwestowanie związane z tymczasowym wykożystaniem nie będzie miało trwałego charakteru lub trwałe zaiwestowanie będzie mogło być wykożystane przy docelowym zagospodarowaniu terenu

P.S. Rysunek widoczny po zalogowaniu

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plan zagospodarowania przestrzennego wytycza tylko ogólne kierunki wykorzystania terenu na określone cele. Realizacja konkretnego obiektu wymaga wystąpienia do gminy o wydanie warunków zabudowy, gdzie będą podane ograniczenia i zalecenia dotyczące wielkości obiektu, urządzenia terenu, podłączeń do infrastruktury itp. Warunki te stanowią podstawę dla projektanta budynku i planu zagospodarowania działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie gadam głupot!?
Ale czy nie jest tak, że jeżeli w danej gminie jest zatwierdzony plan zagospodarowania to nie wydaje się specjalnych warunków zabudowy, tylko wypis z plany zagospodarowania, który jest równoważny z warunkami zabudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej regulują to nowe przepisy budowlane tak i nam się wydaje więc twoje stwierdzenie jest jak najbardziej zasadne lecz w dalszym ciągu brak jest odpowiedzi dotyczącej ograniczenia powierzchni zabudowy. Jak kto wie niech pisze czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...