Skocz do zawartości

czy starczy mi na budowę domu?plizz o odpowiedź


Recommended Posts

Cytat

Trzeba skonkretyzować projekt icon_smile.gif
Dom do 100m2 może być tak różnisty, że nic to nie mówi^^
A jak macie 240 000 to na nasz dom byście musieli dobrać z 60 000 ewentualnie. (Rebeca - Horyzont - 135m2 z podwójnym garażem).



czyli 300.000 was kosztowało pod klucz?a w to jest wliczone "okołobudowlany" koszt - w sensie projekt, wszelkie pozwolenia i inne tego typu rzeczy?dzięki za odp.
Link do komentarza
Cytat

czyli 300.000 was kosztowało pod klucz?a w to jest wliczone "okołobudowlany" koszt - w sensie projekt, wszelkie pozwolenia i inne tego typu rzeczy?dzięki za odp.



300 000 obliczył nam analityk w banku, gdzie braliśmy kredyt.
nam wychodzi mniej, głównie przez robienie większości możliwych rzeczy metodą gospodarczą - samemu icon_smile.gif
jeszcze nie kupowałam wszystkich mebli, w tej cenie jest już cała kuchnia ze sprzętem. Myślę, że powinniśmy się wyrobić w cenie, bo nie planujemy zagracić sobie domu^^
Link do komentarza
dzięki bardzo za odp, jestem zaskoczona że za tyle można wybudowac dom, bo w Warszawie to jedynie 40m2 mozna za to kupić...
Na stronach z projektami podają ceny budowy,ale potem małym druczkiem jest że to bez watu, i bóg wie jeszcze co trzeba do tego doliczyć...
tak jak mówicie, dużo trzeba samemu robić a my się cholera na tym nie znamy, wolałabym zapłacić za projekt i wykonanie całości pod klucz,tak żeby się nie przejmowac wynajmowaniem kolejnych ekip. Nie wiecie czy sa takie firmy które po dostaniu projektu robią "pod klucz" od a do z?
Elzbieta , bardzo ładny domek, w ogóle fajna stronka z projektami.
Link do komentarza
Cytat

. Nie wiecie czy sa takie firmy które po dostaniu projektu robią "pod klucz" od a do z?



takich firm jest bardzo dużo
ale w tym systemie to zapłacisz o wiele więcej niż szukając do każdego etapu innej ekipy
a powinno być na odwrót
robią od a do z więc mają zapewnioną robotę to powinni zejść z ceny
Link do komentarza
Ja tam wybodowalm za dokladnie to nie wiem ale 160.000 poszlo zostalo 100.000 na wykonczenie. Budowalimy sami i przy pomocy rodziny i znajomych znajacych sie na rzeczy. Dom 140m bez garazu ale z wiata i duzym tarasem. Dzialka ogrodzona ok 4000m co by za duzo nie kosic i pielegnowac chwastow reszta niech zarasta pier dziu! Czesciowo wspomagalismy sie kasa z pensji. takze moze do tego mozna doliczyc ok 20.000 i lacznie nam wychodzi srednio 300.000.

Moim zdaniem to 2000 za metr jest to jakies minimum, z reszta banki tez teak zakladaja. jedne 2000 inne 3000. Jak zaczniesz to sama ocenisz. Powinno byc ok, pozdr
Link do komentarza
Cytat

i nie sugeruj się za bardzo tymi kosztorysami... np. u nas SSZ jjest wyceniony na 350 000 a my przewidujemy ze będzie ok 150 000. budujemy systemem gospodarczym, 170 m2 i piwnica...



to ogromna różnica! Ja się boję w odwrotna stronę - że kosztorys sobie a potem okaże się że nie starczy, a my na pewno więcej niż 300 nie możemy wydać, z pensji za bardzo nie dołożymy niestety.
Link do komentarza
Kkszty budowy domy uzależnione są różnych czynników - od tego czy działa jest uzbrojona czy "goła", czy chcecie dom z użytkowym poddaszem czy nie, jakie zakupicie materiały do budowy, wykończenia wnętrz, urządzenia domu. Z pewnością 240tys. to mało a przy budowie czy remoncie jest tak że na ogół trzeba liczyć dwa razy więcej niż się zakłada. Potrzebujecie skonkretyzować projekt domu i zaplanować każdy detal - od fundamentów, cegły, pustaka, po drzwi, farby i wyposażenie - i zorientować się w cenach.
Link do komentarza
Cytat

...
tak jak mówicie, dużo trzeba samemu robić a my się cholera na tym nie znamy, wolałabym zapłacić za projekt i wykonanie całości pod klucz,tak żeby się nie przejmowac wynajmowaniem kolejnych ekip. Nie wiecie czy sa takie firmy które po dostaniu projektu robią "pod klucz" od a do z?


nikt się nie zna (oprócz budowlańców a i oni nie na wszystkim) a niektórzy budują "tymi ręcami" icon_smile.gif
Nie martw się, to nie takie trudne.
Po piewrszym domu drugi bym wybudowała spiewająco. Bierż ludzi polecanych i wykazuj pewną tolerancję na błędy (żeby zawału i wrzodów nie dostać), czytaj forum i pytaj wszystkich z wyjątkiem ekipy budowlanej.

A poza tym to chcesz tanio czy wygodnie? Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

to ogromna różnica! Ja się boję w odwrotna stronę - że kosztorys sobie a potem okaże się że nie starczy, a my na pewno więcej niż 300 nie możemy wydać, z pensji za bardzo nie dołożymy niestety.



A ile czasu możecie poświęcić na prace na budowie? Na mojej 2 osoby średnio 20 godzin tygodniowo w sezonie, wykonują wszystkie prace niefachowe. Natomiast jeśli byli pomocnikami fachowców to urlop i kilkanaście godzin dziennie. Za 200tys (koszty liczone skrupulatnie, łącznie z rękawiczkami i drobnymi narzędziami) mam stan jak widać w galerii, plus dwustanowiskowy garaż (postawione mury i płyta).

Ja pracując w domu załatwiałam w urzędach całą papierologię przygotowywaną przez projektantów.
Wszystkie materiały kupujemy w zaprzyjaźnionej hurtowni, mając możliwość zwrotu ewentualnych nadwyżek.
Ekipy zatrudniamy na poszczególne etapy (są to fachowcy polecani przez innych).
Każda praca, która nie wymagała specjalistycznych umiejętności była wykonywana przez nas. Wymieniając niektóre:
- izolacja pozioma fundamentów i zagęszczanie,
- obsypywanie fundamentów,
- pielęgnacja betonu,
- rozszalowywanie stropów i przygotowanie desek i stempli na kolejne,
- praca jako pomocnik fachowca,
- impregnacja więźby,
- kopanie pod rury, przewody,
- instalacja elektryczna pod nadzorem domowego elektryka,
- izolacja podłogi i układanie styropianu,
- gruntownie ścian
- oraz dziesiątki, a może setki godzin sprzątania po fachowcach, porządkowania materiałów i wiele innych prac, których w kosztorysach nie ma, a które niestety trzeba wykonać.

Ale aby tak budować to trzeba być zdeterminowanym. Nie jest to wygodne i bezproblemowe, ale mając określoną wizję domu i budując bez kredytu, trzeba liczyć każdą złotówkę.
Teraz gdy zaczynamy wykończeniówkę, mam ogromną satysfakcję, że mając niewielkie zasoby i bieżące zarobki budujemy dom, jaki chcieliśmy.

Życzę trafnego wyboru sposobu budowania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...