Skocz do zawartości

kocioł "na wszystko"


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
kupiłem ten kocioł Beta, zobaczymy jak się będzie sprawdzał. Nie jest może tak popularny jak niektóre inne firmy ale spotkałem parę pozytywnych opinii o nim i żadnej negatywnej. Ma stalowo-żeliwny palnik, podobno dobrą wydajność i porządne blachy. Pożyjemy zobaczymy ale jestem dobrej mysli - firma produkująca istnieje od 1990 roku to już doświadczenie w te klocki ma spore
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mnie również bardzo interesuje "kocioł na wszystko".Tym bardziej,ze ceny paliw ciągle ulegaja zmianom i nigdy nie wiadomo czym przyjdzie mi palić za kilka lat icon_rolleyes.gif Podstawowym paliwem chcę aby był ekogroszek(łatwa obsługa lub jej brak ,np. kiedy nie ma męża w domu icon_wink.gif ).Ale wiem,ze czasem zdaża się okazja kupienia taniego drewna-mój teść w ramach pomocy dostaje czasem drewno-lub jakieś okrawki drewna z róznych prac -no bywa różnie..Przydałoby się wtedy móc coś wrzucić innego do pieca. W moim obecnym domu używam od poprzedniego sezonu kotła DEFRO z nawiewem i innymi bajerami(elektronika) na zwykły ruszt i muszę przyznać jest bombowy!Opalamy węglem i drzewem-bardzo szybko uzyskuje odpowiednią temeraturę,koszty ogrzewania zmniejszyły się znacznie no a temperatura wzrosła(mimo tak mroźnej zimy).W zasadzie obsługiwany jest raz , dwa razy dziennie i kaloryfery sa gorące do późnych godzin rannych.Przekonana już do firmy znalazłam takie piece DEFRO DUO z mozliwością spalania róznych paliw:
DEFRO DUO
Może ktoś z Was miał doczynienia z tymi piecami?Wydał mi się super właśnie jako piec "do wszystkiego"Jakieś opinie użytkowników??
Link do komentarza
Kociołek już grzeje. Cichutko chodzi, łatwo się czyści no i wygoda icon_biggrin.gif W porównaniu ze zwyczajnym kotłem na węgiel to niebo a ziemia. Chociaż zimę teraz będę miał spokojniejszą. Co do kotłów Defro to też się nad nimi zastanawiałem ale zdecydowałem się na ten Beta ze wzgłedu na większe doświadczenie producenta no i oczywiście cene. Z tego co wiem to kotły Defro produkowane są dopiero od kilku lat a mają już sporo popularność - czyli kupe kasy muszą wydawać na marketing a to się odbija na cenie kotła (chociaż nie jest jeszcze taka tragiczna). Ja postawiłem na doświadczenie i nie żaluje.
Link do komentarza
Cytat

Kociołek już grzeje. Cichutko chodzi, łatwo się czyści no i wygoda icon_biggrin.gif W porównaniu ze zwyczajnym kotłem na węgiel to niebo a ziemia. Chociaż zimę teraz będę miał spokojniejszą. Co do kotłów Defro to też się nad nimi zastanawiałem ale zdecydowałem się na ten Beta ze wzgłedu na większe doświadczenie producenta no i oczywiście cene. Z tego co wiem to kotły Defro produkowane są dopiero od kilku lat a mają już sporo popularność - czyli kupe kasy muszą wydawać na marketing a to się odbija na cenie kotła (chociaż nie jest jeszcze taka tragiczna). Ja postawiłem na doświadczenie i nie żaluje.


Poczytałam na stronie Gizex o tym piecu i powiem szczerze bardzo zainteresował mnie ten piec Beta icon_wink.gif
No a jak często do niego zagladasz?No i kilka dodatkowych pytań:
Czy za ścianą kotłowni słychać ten piec(mechanizm podający węgiel)?Na stronie piszą ,ze właśnie ten piec cechuje wyjatkowo cicha praca podajnika i mechanizmu nadmuchowego.Mam w planie domu kotłownię zaraz za ścianą pokoju w którym tymczasowo chciałabym mieć sypialnie-czy te odgłosy są na tyle ciche,że nie przeszkadzałoby to w nocy?
Czy probowałeś już spalać drewno lub zwykły węgiel czy tylko ekogroszek?
Jakie wtedy osiagi ma piec-lepsze czy gorsze od ekogroszku?
Link do komentarza
Jeżeli pale ekogroszkiem to kwestia podsypania do zasobnika co kilka dni, palenie węglem lub drewnem jest troche bardziej uciążliwe. Piec utrzymuje swoją sprawność bez różnicy czy pali się w nim ekogroszkiem czy węglem lub drewnem. Plusem jest jeszcze to że na ruszcie można spalić papiery czy też inne śmieci. Co do hałasu to jak na kocioł z podajnikiem ślimakowym pracuje cicho (znajomy ma kocioł Kostrzewy to tam jest dopiero sajgon) ale może być go troche słychać przez ściane, chyba że jakoś dodatkowo wyciszysz tą ścianę. Edytowano przez Fresh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moim faworytem jest Defro ,zwłaszcza,że w bliskiej okolicy jest autoryzowany dystrybutor tych pieców i sporo ludzi sobie chwali .....
Też palą "czym popadnie" ( drewno leśnie/pobudowlane,palety,węgiel,wierzba energetyczna, pewno też jakieś śmieci - wrrr ) i nikt nie narzeka,że coś jest nie tak z piecami,czy osprzętem takiego pieca.

Ale zapewne piece podobnej klasy też "tak mają" ....

Na razie jestem przed wyborem i się "rozglądam" i ... zbieram opinie
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Proponuję odwiedzić linki ponizej. Prowadzą do Bazy firm i produktów wydawnictwa AVT.

Jest to bardzo prosty sposób na zweryfikowanie oferty producentów kotłów na tzw. "paliwo stałe".

Link1 i link2.

Trzeci link prowadzi do nowego portalu z grupy B2B - również bezcenne źródło wiedzy.

Bez wgzęedu na źródło wiedzy nasuwa się uniwersalny wniosek - producentów kotłów "na wszystko" jest całe mnóstwo i nasz wybór w zasadzie  podyktowany może być ceną i opinią.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...