Skocz do zawartości

problem przy kładzeniu zew tynku silikon-silikat


rentgen

Recommended Posts

Witam !!

Firma kładzie mi tynk zewnetrzny silikonowo-silikatowy Ceresit 174. Dodam że robią to pierwszy raz ( zawsze kładli akryl). Problem jest w tym ze po wyschnięciu między ziarnami wysycha to wypenienie i widac podkład miejscami. Nie wygląda to ładnie. Zgłosiłem reklamacje do ceresitu ale odpowiedzieli że tynk jest dobry (wzięli próbki).

Jest ktoś na forum kto się na tym zna i powie co firma robi nie tak, że ten tylk nie pokrywa równomiernie powierzchni ??

Z góry dziękuję za odpowiedź


Jak będęw domu załączę jakieś zdjęcia.
Link do komentarza
Cytat

Prawdopodobne przyczyny:
- zbyt nagrzana ściana
- za silny docisk przy zacieraniu
- nieodpowiednia paca (powinna być plastikowa)
- brak lub źle nałożona warstwa gruntująca




Z tego co zaobserwowałem to
- ściana była zimna
- głądzą prawie bez użyci siły
- pace są plastikowe
- grunt był nałożony ( z innej firmy - Atlas)

Ten tynk zaraz po nałożeniu wygląda tak jak powinien, dopiero przy wysychaniu pojawiają się te ubytki
Link do komentarza
Cytat

Z tego co zaobserwowałem to
- ściana była zimna
- głądzą prawie bez użyci siły
- pace są plastikowe
- grunt był nałożony ( z innej firmy - Atlas)

Ten tynk zaraz po nałożeniu wygląda tak jak powinien, dopiero przy wysychaniu pojawiają się te ubytki


Z tego co piszesz jest to tynk drapany tak zwany "kornik"
Takie ubytki niestety powstają po "przetarciu" zbyt mocno - za mocno dociskają pacą przy zacieraniu.
Jeżeli to "baranek" to jest za rzadki i wtedy również powstają takie przypadłości ( przy drapanym również)
Podejrzyj czy nie dolewają wody do tynku.
Link do komentarza
Wody raczej nie dolewali bo byłem przy paru nowo otwieranych wiaderkach. Ale rzeczywiście coś żadki ten tynk był. Pracownicy mówili że przy nakładaniu maszynowym mają gęstszy od tego. Ale już skończyli więc problem mam z głowy. Kazałem im poprostu położyc druga warstwę na całości. Teraz jakoś to wygląda.


Tak to jest jak się bierze nie sprawdzony towar i ekipe którą to kładzie 1 raz w zyciu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...