Skocz do zawartości

z czego zrobić komin na dachu


Recommended Posts

Cytat

Witam.Mam pytanko z mężem chcieliśmy zrobić na dachu nowy komin ale nie wiemy najlepiej z czego go zrobić?bo stary komin mamy z rury ale ona się przepaliła i jest teraz krzywy komin,a przed zimą musimy to zrobić bo na takim nie upalimy przez zimę.Czy ktoś mi poleci z czego można zrobić komin?



Na początek polecam ten artykuł. Traktuje on bardzo przystępnie zarówno o remoncie komina, jak i o zagadnieniach, które Państwa interesują.

Lektura na poruszany przez Panią temat jest również TUTAJ, polecam z uwagi na szerokie spektrum zagadnienia.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

jak powinien być prawidłowo połączony przewód dymowy z czapą betonową komina? W moim kominie ceramicznym przewód przechodzi przez czapę betonową na sztywnym połączeniu (beton zalany jest do samego przewodu), podobno jest to nieprawidłowy sposób połączenia, proszę o komentarz


Jest to kardynalny błąd montażowy.
Jeśli komin współpracuje z kotłem gazowym lub olejowym to MOŻE nie nastąpi awaria, ale jeśli kocioł jest na stałe paliwo, tzn że temperatury spalin są wyższe niż przy spalaniu gazu popękanie elementów ceramicznych (nie koniecznie na górze komina) jest bardzo prawdopodobne. Sugeruję przed rozpoczęciem eksploatacji kotła delikatnie odkuć beton wokół rury ceramicznej. Dodatkowo warto skontaktować się z producentem komina z prośbą o dokładniejszą ekspertyzę serwisową, wszak może to nie być jedyny błąd popełniony na etapie montażu komina. Samo odkucie bez dodatkowych zabiegów też może być błędem, trzeba mieć na uwadze zabezpieczenie przestrzeni wokół rury przed opadową wodą deszczową... trudno na forum opisać spektrum drobiazgów na które trzeba zwrócić uwagę. Naprawdę warto poprosić o oględziny serwisowe. Jeśli komin jest produkcji Schiedel to, jak na razie, oględziny serwisowe są u nas bezpłatnie. Nie wiem jakie są zasady u firm konkurencyjnych, nie wiem też jak to będzie w Schiedlu w przyszłości w przypadku "nieuzasadnionego wezwania" (mam na myśli koszt dojazdu i pracy serwisowej spowodowanej czyimiś błędami), ale jak wspomniałem, aktualnie nie pobieramy opłat przy takich oględzinach.
Link do komentarza
Cytat

jak powinien być prawidłowo połączony przewód dymowy z czapą betonową komina? W moim kominie ceramicznym przewód przechodzi przez czapę betonową na sztywnym połączeniu (beton zalany jest do samego przewodu), podobno jest to nieprawidłowy sposób połączenia, proszę o komentarz



Jeśli miałyby pozostać jakieś błędy montażowe, to spróbuj może zrobić jakąś fotę ...
Myśle, że wtedy Pan ekspert będzie się mógł wypowiedzieć odnośnie szczegółów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...