Skocz do zawartości

fundament monolityczny


Recommended Posts

witam.mam zamiar wylac fundament w ziemi bez deskowania (monolityczny).moze ktos to juz przerabial,a mianowicie -zastanawiam sie jak go mam zaizolowac,wywinac folie do góry w wykopie,a druga sprawa to -jak go mam ocieplic potem,wiadomo ze wykop nie bedzie idealnie równy i moze byc troche trudno przykleic styropian.za pomoc z góry dziekuje
Link do komentarza
Cytat

witam.mam zamiar wylac fundament w ziemi bez deskowania (monolityczny).moze ktos to juz przerabial,a mianowicie -zastanawiam sie jak go mam zaizolowac,wywinac folie do góry w wykopie,a druga sprawa to -jak go mam ocieplic potem,wiadomo ze wykop nie bedzie idealnie równy i moze byc troche trudno przykleic styropian.za pomoc z góry dziekuje


Dla domku bez podpiwniczenia nie trzeba ocieplać całych fundamentów, zwłaszcza tak głęboko.
Zdejmuje się humus. Kopie się rowy o szer. jak w projekcie, wylewa się tam beton - nie daje się żadnej folii na boki a tym bardziej na spód fundamentów. Styropian przeważnie wchodzi w ziemię te 20-30cm tyle ile był ściągnięty humus i nachodzi jeszcze na cokolik domu - czyli ocieplamy tylko to co robimy z bloczków fundamentowych.
Link do komentarza
taki fundament można wylać bezpośrednio w gruncie pod warunkiem, że grunt jest gliniasty, w innych przypadkach jest spore ryzyko, że się coś oberwie, osunie wymiesza z betonem, dobrze jest wyłożyć wykop folią wywinętą do góry i na zewnątrz - tylko po co to wszystko - oszczędność przy całkowitym koszcie budowy domu znikoma, a ocieplenie i wykonanie izolacji pionowej takiego fundamentu w zasadzie niewykonalne
na fundamencie stoi cały dom i warto wykonać go z największą starannością!!!!!
Link do komentarza
Cytat

taki fundament można wylać bezpośrednio w gruncie pod warunkiem, że grunt jest gliniasty, w innych przypadkach jest spore ryzyko, że się coś oberwie, osunie wymiesza z betonem, dobrze jest wyłożyć wykop folią wywinętą do góry i na zewnątrz - tylko po co to wszystko - oszczędność przy całkowitym koszcie budowy domu znikoma, a ocieplenie i wykonanie izolacji pionowej takiego fundamentu w zasadzie niewykonalne
na fundamencie stoi cały dom i warto wykonać go z największą starannością!!!!!


icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
niektórzy leją bezpośrednio w ziemię i tu pojawia się problem ciepło ucieka przez ścianę (przy ociepleniu ściany od zewnątrz) do fundamentu i dalej w grunt - pewnym rozwiązaniem tego problemu jest wymurowanie dwóch lub trzech warstw z pustaków ocieplanych styropianem lub pianką, ogranicza to powierzchnię przewodzenia ciepła w dół
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

taki fundament można wylać bezpośrednio w gruncie pod warunkiem, że grunt jest gliniasty, w innych przypadkach jest spore ryzyko, że się coś oberwie, osunie wymiesza z betonem, dobrze jest wyłożyć wykop folią wywinętą do góry i na zewnątrz - tylko po co to wszystko - oszczędność przy całkowitym koszcie budowy domu znikoma, a ocieplenie i wykonanie izolacji pionowej takiego fundamentu w zasadzie niewykonalne
na fundamencie stoi cały dom i warto wykonać go z największą starannością!!!!!



Niekoniecznie jest to prawdą.
Ja swój kopałem ręcznie w piachu. Jak jest ryzyko oberwania to nie zdejmuje się humusu ( tej czarnej wierzchniej warstwy ziemi )

A beton lałem bezpośrednio z gruszki




Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...