Skocz do zawartości

Smoła naciągnięta przez komin - jak zaizolować


Recommended Posts

Witam!Mam takie pytanie:znajoma paliła drewnem w c.o w piecu nie przystosowanym do tego typu opału,wydzielało się dużo substancji smolistych które min. osiadły w kominie(komin murowany z cegły).Widocznie cegła lub zaprawa użyta do murowania nasiąkły tą smołą i zaczyna ona wychodzić na ścianie w pokoju.Gdyby zbić tynk,to czym zaizolować/zaimpregnować cegłę i fugę żeby nowy tynk nie pił znów tej smoły.Szkło wodne wystarczy??
Link do komentarza
Cytat

Witam!Mam takie pytanie:znajoma paliła drewnem w c.o w piecu nie przystosowanym do tego typu opału,wydzielało się dużo substancji smolistych które min. osiadły w kominie(komin murowany z cegły).Widocznie cegła lub zaprawa użyta do murowania nasiąkły tą smołą i zaczyna ona wychodzić na ścianie w pokoju.Gdyby zbić tynk,to czym zaizolować/zaimpregnować cegłę i fugę żeby nowy tynk nie pił znów tej smoły.Szkło wodne wystarczy??




Trzeba zbić tynk, kruche i spękane spojenia między cegłami usunąć i uzupełnić na nowo zaprawą z dodatkiem szkła wodnego. Potem całość przemalować szkłem wodnym i otynkować. Do tynku również można dodać szkło wodne.
Powyższe czynności nie zlikwidują oczywiście przyczyny powstania smolistych plam.
Kanał dymowy trzeba porządnie wyczyścić oraz włożyć do niego wkład. Ponadto musisz palić suchym opałem i umiejętnie. Tak aby nie dopuścić do powstawania kondensatu w kominie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...