Skocz do zawartości

Schemat kominka z płaszczem + solary


marekjw2523

Recommended Posts

Witam zdecydowałem się na instalację kominek z płaszczem wodnym+ solary powierzchnia którą muszę ogrzać to około 100m2, dodatkowo ogrzewanie wody w kranach.

1. Czy ma ktoś schemat takiej instalacji

2. Czy zbiornik akumulacyjny może znajdować się na strychu by zaoszczędzić miejsca bo słyszałem że na zbiorniku potrafi się skraplać woda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/639d9c8ea9aa6c6a.html

3. Ponieważ nie mam jeszcze instalacji to zastanawiałem się czy przy kominku nie zrobić miedzią a resztę alupex

4. W jakiej odległości ma być skrzyneczka rozdzielająca na grzejniki

Przepraszam od razu za nie profesjonalne nazewnictwo
Link do komentarza
Centralne ogrzewanie i c.w.u. to dwa niezależne obiegi zatem nie można ich łączyć w jednym zbiorniku akumulacyjnym. Ogrzewanie za pomocą solarów można sobie darować - efektywność prawie żadna, natomiast można je wykorzystać do podgrzewania wody i wtedy współpracują z zasobnikiem z dwiema wężownicami.
Link do komentarza
Cytat

Centralne ogrzewanie i c.w.u. to dwa niezależne obiegi zatem nie można ich łączyć w jednym zbiorniku akumulacyjnym. Ogrzewanie za pomocą solarów można sobie darować - efektywność prawie żadna, natomiast można je wykorzystać do podgrzewania wody i wtedy współpracują z zasobnikiem z dwiema wężownicami.




Właśnie o takie wykonanie mi chodziło, nie precyzyjnie się wypowiedziałem.
Czy zatem taki zasobnik mogę umieścić na poddaszu czy nie będzie mi się w jakiś sposób skraplać
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Właśnie o takie wykonanie mi chodziło, nie precyzyjnie się wypowiedziałem.
Czy zatem taki zasobnik mogę umieścić na poddaszu czy nie będzie mi się w jakiś sposób skraplać




Tak zbiornik może być na poddaszu - przy czym należy wydać odpowiednie wytyczne dla projektu konstrukcji - zależy jaki strop poddasza i jaki zbiornik, bo jeśli 500l to może się okazać, że wymagane są wzmocnienia na stropie, ale to tylko moja hipoteza, która wybiega 3 kroki do przodu.

Nie zrozumiałe jest pytanie o 'skraplanie'. Teoretycznie nie ma prawa się nic wykraplać, bo zakres temperatur zupełnie inny, grzejemy, nie chłodzimy. Natomiast już z praktycznego punktu widzenia, aby mieć cwu w tym zbiorniku na poddaszu musi do niego być doprowadzona woda wodociągowa - a woda wodociągowa w rurze w lato ma ok. 10stC - i na tej rurze rzeczywiście może dochodzić do wykraplania, w szczególności, że to poddasze a więc i temperatury na pewno w lato wyższe niż na parterze. W takim wypadku proponuje szczelnie zaizolować wodociąg doprowadzający wodę do zasobnika otuliną paroszczelną.

Po więcej szczegółów zapraszam na prv.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...