Skocz do zawartości

Okrucieństwo wobec zwierząt


Recommended Posts

Cytat

Weterynarz usypia za 20zł. Ile kosztuje paliwo żeby dojechać nad rzekę?



Też miałem tą przyjemność potrąciłem zająca przejechałem mu po skokach  ,zawiozłem go do weterynarza siedział na wycieraczce pasażera nawet się nie poruszył ,ten zaczął że jak go w gips da to i tak psy go złapią i zjedzą potem  i wyjął strzykawkę dał mu zastrzyk i tyle ,jeszcze dołek musiałem wykopać .  
Link do komentarza
ja do zwierząt w sumie nic nie mam
ale nieraz jak czytam o ich prawach to mam dość
tak samo jak z więźniami
lepiej iść siedzieć niż do szpitala
za nic nie płacisz ( o ile nie palisz itp) jedzenie lepsze niż w niejednym domu,
nie mówiąc o szpitalu, gdzie człowiek jak tylko zobaczy obiad to przestaje być głodny
co do zwierząt jak tylko się wybuduję to kupię sobie psa lub nawet przygarnę
w bloku mi szkoda trzymać

przykład
mieszkanie jednopokojowe
dwoje dorosłych, jedno dziecko i pies większy od tego http://www.psyimy.pl/ciekawostki/Male_i_du...a_drugie_duze_/
Link do komentarza
Cytat

mieszkanie jednopokojowe
dwoje dorosłych, jedno dziecko i pies większy od tego http://www.psyimy.pl/ciekawostki/Male_i_du...a_drugie_duze_/



a czy to wina zwierzaka , że ma popier...... właścicieli? icon_eek.gif

a teraz ogółem......
psy i koty rasa ludzka sobie upodobała, następnie oswoiła , rozmnożyła, pokrzyżowała na własne upodobanie ..... wiec to rasa ludzka jest odpowiedzialna za to , żeby teraz o nie dbać.....
zawsze powtarzam - jeśli bierzesz zwierzaka ..... to zajmij się nim i zapewnij godne warunki bytu i swoją przyjaźń ..... jeśli nie masz serca do zwierząt - nie waż się brać żadnego na wychowanie .....
Link do komentarza
Cytat

psy i koty rasa ludzka sobie upodobała, następnie oswoiła , rozmnożyła, pokrzyżowała na własne upodobanie ..... wiec to rasa ludzka jest odpowiedzialna za to , żeby teraz o nie dbać.....
zawsze powtarzam - jeśli bierzesz zwierzaka ..... to zajmij się nim i zapewnij godne warunki bytu i swoją przyjaźń ..... jeśli nie masz serca do zwierząt - nie waż się brać żadnego na wychowanie .....


SAMA PRAWDA
Link do komentarza
Wiece co mam serce do zwierzakow, ale jest jeszcze cos oprocz szerca trzeba miec miejsce. Jak znalazlam drugiego labiego u nas na wsi, to chcilam go oddac znajomym. Poniewaz byl wrzesien i wiedzilam ze na zime musimu wrocic do wawy chociaz na 3 m-ce i nie chcialam robic sobie i komus problemu. Poniewaz posiadajac juz jednego psa i kota drugi duzy pies w mieszkaniu to przesada i meczarnia. Ale poradzilismy sobie i sa obydwa. Takze trzeba myslec o zapewnieniu bytu tej istocie zeby miala miejsce gdzie poszalec i cala reszta..... To tak jak z dzieckiem zdecydyjecie sie na dziecko np mieszkajac na kupie w malym mieszkanku i nie majac miejsca dla siebie i jeszcze dziecko!

A kota mam ostatniego z miotu ktory sie ostal jescze zywy i wyciaglelamgo z beczki z woda! Nic dodac nic ujac.
Link do komentarza
zwierzętom należą się większe prawa niż ludziom, one nikomu krzywdy dla przyjemności nie robią,
bezgranicznie ufają, za co pokutują,
skoro człowiek nie traktuje ich tak jak powinien i nie czuje się z tego powodu winien, to prawo powinno je bronić, być zaostrzone do granic możliwości, obecne przepisy są beznadziejnie lajtowe

a co do więźniów to jest wyjście
wynająć więzienia na ukrainie, w rosji, może w iranie, zakontraktować i tam wysyłać, zaoszczędzi się na pomoc dla zwierząt, a i więzień wróci jakby odmieniony i wypoczęty, z przeświadczeniem płynącycm z głebi duszy, że nie warto wracać
po cholerę budować im pensjonaty w kraju
Link do komentarza
Cytat

a co do więźniów to jest wyjście
wynająć więzienia na ukrainie, w rosji, może w iranie, zakontraktować i tam wysyłać, zaoszczędzi się na pomoc dla zwierząt,



zaoszczędzone pieniądze dać na szpitale
po co wynajmować więzienia
wysłać ich do pracy do kamieniołomów
za zarobione pieniądze powinni opłacić nocleg i wyżywienie
resztę kasy powinni oddawać na domy dziecka

Link do komentarza
A dziś żona uszczęśliwiła mnie gołębiem. icon_eek.gif
Dobił do niej jak wracała ze sklepu, młodziak taki. Był odwodniony i oszołomiony, więc został naszym tymczasowym zwierzęciem. Zona odratowała juz kilka ptaków. Pierwszego gołebia zwanego Bocianem mieliśmy w domu jakiś miesiąc. Budził mnie waleniem w nos skrzydłem jak był głodny i gruchał o świcie. Jak podleczyliśmy jego nadgryzione skrzydła i odrosły mu pióra- odleciał.
Teraz mamy koty, więc gołąb nie może biegać swobodnie(zwiewa truchtem bo cos słabo lata) Koty sie go boją, jeden próbował go przytulać icon_rolleyes.gif
Jestem za prawną opieką nad zwierzętami.
I jestem za:
"a co do więźniów to jest wyjście
wynająć więzienia na ukrainie, w rosji, może w iranie, zakontraktować i tam wysyłać, zaoszczędzi się na pomoc dla zwierząt, a i więzień wróci jakby odmieniony i wypoczęty, z przeświadczeniem płynącycm z głebi duszy, że nie warto wracać
po cholerę budować im pensjonaty w kraju"

"wysłać ich do pracy do kamieniołomów
za zarobione pieniądze powinni opłacić nocleg i wyżywienie
resztę kasy powinni oddawać na domy dziecka"
Link do komentarza
Cytat

Koty sie go boją, jeden próbował go przytulać icon_rolleyes.gif



ale jazda .... icon_eek.gif icon_lol.gif

Cytat

Jestem za prawną opieką nad zwierzętami.
I jestem za:
"a co do więźniów to jest wyjście
wynająć więzienia na ukrainie, w rosji, może w iranie, zakontraktować i tam wysyłać, zaoszczędzi się na pomoc dla zwierząt, a i więzień wróci jakby odmieniony i wypoczęty, z przeświadczeniem płynącycm z głebi duszy, że nie warto wracać
po cholerę budować im pensjonaty w kraju"

"wysłać ich do pracy do kamieniołomów
za zarobione pieniądze powinni opłacić nocleg i wyżywienie
resztę kasy powinni oddawać na domy dziecka"



podpisuję się ...... icon_smile.gif
Link do komentarza
moje koty też się chowały z psami ..... koty (już teraz niestety jeden) rano myją psy , a psy myją koty .....
na dwór kot wychodzi ..... ale zarówno Rudy jak i Zołza trzymają się blisko domu ..... mogę nawet powiedzieć, że ostatnio wychodzi rzadko .... ale zawsze kiedy wychodzi czuję niepokój ..... spokojna jestem wtedy kiedy stado jest w komplecie .... w domu .... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

za sterylizacją ...... bezdomnych zwierząt w schroniskach ...... i tych naszych domowych kundelków i dachowców ....
zbyt wiele bidulek na ulicach , żeby pozwalać bezkarnie płodzić kolejne ..... moje zwierzaki są sterylizowane .....



Logicznie da się wszystko uzasadnić, a czy jest to okaleczenie ?
Link do komentarza
Cytat

"mniejsze zło" dla dominującej   rasy ? 



nie .... "mniejsze zło" dla psów w schroniskach , dla męczonych psów na łańcuchach przy budach , dla psów porzucanych w lesie bo się znudziły jak zabawka ..... psów jest wszedzie pod dostatkiem - są usypiane w schroniskach ..... jeśli sterylizacją mojego psa mogę ograniczyć ilość tych które biedują - robię to .....
to samo z kotem .....
Link do komentarza
Cytat

nie .... "mniejsze zło" dla psów w schroniskach , dla męczonych psów na łańcuchach przy budach , dla psów porzucanych w lesie bo się znudziły jak zabawka ..... psów jest wszedzie pod dostatkiem - są usypiane w schroniskach ..... jeśli sterylizacją mojego psa mogę ograniczyć ilość tych które biedują - robię to .....
to samo z kotem .....



Tak myśli człowiek ,a jak byś była po drugiej stronie ?
Link do komentarza
Cytat

Tak myśli człowiek ,a jak byś była po drugiej stronie ?



ale co to oznacza? nie uczłowieczaj psa ...... to jest pies - potomek wilka .... u wilków tylko para alfa się rozmnaża i przekazuje najlepsze geny .....
a to , że u psów zanikł ten instynkt to wina nas - ludzi , którzy psy udomowili ..... więc weźmy odpowiedzialność za swoje czyny i skoro zaczęliśmy ingerować i powiedzieliśmy A , to weźmy za to pełną odpowiedzialność i powiedzmy i B ....
Link do komentarza
Cytat

ale co to oznacza? nie uczłowieczaj psa ...... to jest pies - potomek wilka .... u wilków tylko para alfa się rozmnaża i przekazuje najlepsze geny .....
a to , że u psów zanikł ten instynkt to wina nas - ludzi , którzy psy udomowili ..... więc weźmy odpowiedzialność za swoje czyny i skoro zaczęliśmy ingerować i powiedzieliśmy A , to weźmy za to pełną odpowiedzialność i powiedzmy i B ....


Nie uczłowieczam psa patrzę wręcz  odwrotnie ,chcę  powiedzieć że jest XXI wiek a prawo silniejszego nieodłącznie żyje w nas od pokoleń .
Link do komentarza
Cytat

Nie uczłowieczam psa patrzę wręcz  odwrotnie ,chcę  powiedzieć że jest XXI wiek a prawo silniejszego nieodłącznie żyje w nas od pokoleń .



a jak sobie to wyobrażasz?
psy i koty (notabene sztuczny wytwór ludzkich fanaberii) mają rozmnażać się do woli i biegać .... no właśnie ....gdzie?
wskaż mi ich naturalne środowisko gdzie można by zwierzaki zwrócić naturze .....

Link do komentarza
Aktualnie mam trzy koty - dwa kocury i kotkę, po sterylkach wszystkie. Są wychodzące i nie chcę, żeby ich potomstwo błąkało się po polach, kotki ruję raz przeżyłam i powiedziałam, że nigdy więcej!!
Mam też czarnego teriera rosyjskiego - rasowego, Mł.Ch. Polski, do dorosłego championatu brakuje jej jednej wystawy.
I coraz częściej myślę, żeby ja wysterylizować. Nie dlatego, że jest problem z jej cieczkami (praktycznie nie brudzi), jest kąpana raz na miesiąc-półtora (więc nie smierdzi), regularnie czesana.
Oczywiście mieszka w domu, co oczywiście nie znaczy, że śpi z nami w łóżkach i wyleguje się na kanapach...
Chcę ją wysterylizować z obawy przed ropomaciczem...
Czy wg Ciebie - animus - jest to okaleczanie?
Link do komentarza
Cytat

Ta smutna historia z wrzuconym psiakiem do rzeki znalazła swój szczęśliwy koniec .....

http://www.jaslo4u.pl/pies-wylowiony-z-wod...ewsy-jaslo-9175

To taki mały słoneczny promyczek w tym zdarzeniu.... icon_smile.gif




Dołączę się do dobrych wieści. Gołąb, którym zaopiekowała się moja żona, napojony, odkarmiony ziarnem z witaminami i probiotykiem, został wypuszczony po dwóch dniach więzienia na wolność.
Żona stwierdziła, że był bardzo inteligentny i na jej widok z kromką chleba "kwiczał" z radości. icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...