Skocz do zawartości

Kuchenka ceramiczna - czym czyścić?


Antonella

Recommended Posts

Witam! Mam pytanie dotyczące kuchenki ceramicznej - czy wie ktoś jak wyczyścić przypalone mleko z takiej kuchenki? Nie chcę uszkodzić powierzchni, próbowałam ostrożnie zdrapać specjalnym skrobakiem, ale nie udało się. Pozostała warstwa, którą ciężko usunąć. Czy ma ktoś jakiś pomysł? icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Na pewno tego rodzaju kuchenkę trzeba czyścić dosyć delikatnie( miedzy innymi dlatego tak ich nie lubię). Gąbeczka czy ściereczka powinna być idealnie miękka, jeśli chodzi o środek to można już kupić taki specjalny. Po prostu trzyma się go chwilę na zabrudzonej powierzchni aż zacznie działać a następnie delikatnie się go ściera
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam! Mam pytanie dotyczące kuchenki ceramicznej - czy wie ktoś jak wyczyścić przypalone mleko z takiej kuchenki? Nie chcę uszkodzić powierzchni, próbowałam ostrożnie zdrapać specjalnym skrobakiem, ale nie udało się. Pozostała warstwa, którą ciężko usunąć. Czy ma ktoś jakiś pomysł? icon_smile.gif
Pozdrawiam



Cytat

To fakt ,ze te nowe kuchenki z plyta ceramiczna moga doprowadzic czlowieka do nerwicy icon_evil.gif
...ja tez mam WIELKI problem z jej czyszczeniem ... (nawet po wodzie widac smugi !!! )
-przypalone mleko to juz KATASTROFA ! (niczym nie da sie tego wyczyscic!) icon_sad.gif



Szanowne Koleżanki
Moim zdaniem, nie ma płyty kuchennej bardziej "wdzięcznej" do czyszczenia niż "ceramiczna".
Zabiera to bardzo mało czasu a efekt czyszczenia jest bardzo dobry, nawet w przypadku kiedy płyta jest bardzo zabrudzona nawet przypalonym tłuszczem. Należy stosować odpowiednie środki chemiczne (w skrajnych przypadkach mechaniczne, w postaci skrobaczki z bardzo ostrym ostrzem)
CookTopClean.jpg
Przedstawioną powyżej na zdjęciu płytę kuchenną mam prawie trzy lata, do dziś wygląda jak nowa - możecie mi wierzyć, sporo gotuję, - czyszczenie jej zabiera mi nie więcej niż dwie, trzy minuty.
Zabrudzoną powierzchnię, skrapiam specjalnym płynem do czyszczenia takich płyt (płyn o gęstości śmietany), rozcieram na całej powierzchni płyty papierowym ręcznikiem, po kilku sekundach czyszczę całość.
W przypadku większych "katastrof" - o których piszecie powyżej - należy przypalone pozostałości potrawy skropić płynem i odczekać dłuższą chwilę a nastepnie zeskrobać zabrudzoną powierzchnię skrobaczką, (można się również posłużyć pianką do czyszczenia piekarników, grilla lub szyb kominkowych, które doskonale "zmiękczają" ciężkie, tłuste zabrudzenia.
Nie chcę w tej wypowiedzi reklamować żadnej z firm produkującej tego rodzaju środki chemiczne. Zainteresowanym mogę podać nazwy na PW (choć nie mam pewności, czy są one dostępne na polskim rynku)

z pozdróweczkami i życzeniami miłego i bezstresowego używania "kuchenek ceramicznych" icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
w poprzednim domku miałam taką płytę ,używałam ładnych parę lat nie miałam żadnych problemów z utrzymaniem jej w czystości. kupiłam sobie też taką do nowego domu - i - zong icon_eek.gif pozostaja mi paskudne obwódki icon_evil.gif próbowałam cudów i jest kiepsko . za to ta w byłym domku użytkowana do tej pory (przez mamę która ma 80 lat) i nie patyczkuje się z kuchenką -potrafi podgrzać miskę psa przyniesioną z dworu (czytaj z piachem ) i płyta ta wygląda jak nówka icon_biggrin.gif Zesztą cały czas namawiam męża żeby podmienił mi te płyty icon_smile.gif
Link do komentarza
Mam kuchenkę ceramiczną ponad rok, mam skrobaczkę ale nie używam jej praktycznie. Wszystkie trudniejsze zabrudzenia czyszczę mleczkiem do kuchenek ceramicznych- najpierw miałam takie droższe ze sklepu AGD, potem kupiłam zwykłe MrMuscle i nie jest gorsze, wiele osób poleca też srodki z Lidla które są wogóle tanie. biorę to mleczko na wilgotną gąbkę i rozcieram na zabrudzeniach, po chwili ścieram i na koniec papierem. I tyle, szybko i skutecznie:)
Link do komentarza
Mam 2 podpowiedzi: po pierwsze nie brudzić tzn. do mleka specjalny garnek z wodą wtedy już więcej nie wykipi (chyba że wygotuje się woda.
Po drugie - to trochę drogie rozwiązanie: wymiana płyty ceramiczej na indukcyjną. Już się więcej nie będzie przypalać. Koszty eksploatacji o ok.25% mniejsze. Coś za coś. Ale wtedy już z płytą nie trzeba walczyć lepszymi bądź gorszymi środkami, tańszymi lub droższymi. A roboty czyszczenia już nie ma. Sama płyta przecież się nie nagrzewa, jedynie wtórnie od gorącego garnka. Ciepło pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
do czyszczenia kuchenki, a dokładnie płyty ceramicznej używamy płynu w spryskiwaczu Ludwik, który bez trudu czyści poplamioną płytę i nie rysuje jej. Ten preparat jest bardzo dobry, wydajny i bez trudu poradzi sobie z zaschniętym, przypalonym mlekiem i resztkami jedzenia. Producent pomyślał również o funkcjonalnym dozowaniu płynu. Dzięki temu że jest on w spryskiwaczu, to bardzo dobrze osiada na powierzchni i dokładnie czyści ją.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam! Mam pytanie dotyczące kuchenki ceramicznej - czy wie ktoś jak wyczyścić przypalone mleko z takiej kuchenki? Nie chcę uszkodzić powierzchni, próbowałam ostrożnie zdrapać specjalnym skrobakiem, ale nie udało się. Pozostała warstwa, którą ciężko usunąć. Czy ma ktoś jakiś pomysł? icon_smile.gif
Pozdrawiam



Witam,
jest kilka metod odłuszczania płyty ceramicznej. W przypadku starych, spieczonych zabrudzeń można miejcowo użyć środek do czyszczenia grilla np. Tenzi Top Grill. Jest to silny zasadowy środek, który poradzi sobie z każdym typem spieczonych zabrudzeń.

Natomiast do odtłuszczania można stosować dwie technologie, albo odtłuszczanie środkiem zasadowym np. Tenzi ECO Degreaser, lub odtłuszczanie środkiem alkoholowym do mycia szyb np. Tenzi Top Glass.

W opu przypadkach są to profesjonalne środki czystości, które posiadają większe stężenie związków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu są skuteczniejsze w usuwaniu zabrudzeń od tzw. chemii domowej.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Ja swoją płytę staram się na bieżąco czyścić i wystarcza mi do tego zwykła wilgotna szmatka. Jak coś wykipi, od razu po zdjęciu garnka przecieram jeszcze gorącą lub ciepłą powierzchnię. Jeśli tego nie dopilnuję, to używam specjalnego skrobaka do płyt ceramicznych. Nie potrzeba też tak naprawdę żadnych specjalnych środków, gdy się jest systematycznym icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...