Skocz do zawartości

Czy można ogrzać...


Gość

Recommended Posts

Zdecydowanie TAK, tylko co zrobisz w czsie choroby, wyjazdu, itp.
Dom buduje się na parę lat, a już w niektórych krajach UE są ograniczenia korzystania z ciepła "pozalicznikowego" Dlatego też UE zakazała Polsce dotować wierzbę energetyczną..
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Niektórzy grzeją kominkiem, ale większość ludzi jakich znam, palą w kominku raz w roku. Radzę się zastanowić nad kominkiem. Kominek to kłopot - trzeba gromadzić opał, rozpalać, dokładać, czyścić, usuwać popiół. Trudno utrzymać włąściwą temperaturę - jest albo za gorąco, albo za zimno. Dom jest nieszczelny - ucieka ciepło.
Zalety ???????????????
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Proszę wierzyć, że przy dobrym kominku uzyskania komfortu cieplnego jest to kilkanaście minut

Jednakże ni mogę się zgodzić, że samo ogrzewanie kominkowe wystarcza
Daje ono doskonały pierwszy efekt cieplny , ale przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na energię sięgającą nawet 100W/m2 kominek nie uciągnie ogrzewania w niskich temperaturach
Ogrzewanie kominkowe ma jeszcze jedna zaletę : jako ogrzewanie powietrzne doskonale wysusza ściany co jest zwłaszcza bardzo ważne w sezonie jesiennym.
Link do komentarza
Panie Piotrze 1969 czy Pan wie co to jest komfort cieplny, chyba nie bo kominek nigdy nie zapewni komfortu cieplnego. Owszem po kilku minutach od rozpalenia jest ciepło, a nawet gorąco, za gorąco i później chłodniej, coraz chłodniej. To jest komfort cieplny?
O komforcie cieplnym mówimy wtedy, kiedy nie jest ani ciepło, ani zimno i nie odczuwamy żadnych ruchów powietrza i takie odczucia mamy niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy (w obrębie pomieszczenia czy też całego domu). Nawet bardzo dobrze zaprojektowane ogrzewanie grzejnikowe nie jest w stanie zapewnić komfortu cieplnego. Odczucie komforu cieplnego może zapewnić tylko ogrzewanie wielkopłaszczyznowe np. ogrzewanie podłogowe.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ogrzewac tylko kominkiem z plaszczem wodnym podlaczonym do bufora C.O.

Palimy w kominku, cieplo jest akumulowane w buforze, a w przypadku zgasniecia, cieplo z bufora jest pompowane w grzejniki czy podloge.
Da rade to zrobic.

Jako dodatkowe zrodlo ciepla polecam kolektory sloneczne.
Nie wymagaja obslugi. Grzeja wode i co.

Energia ktora trzeba dostarczyc do budynku jest stala w ciagu roku.

Problem tylko w tym, w jaki sposob ja dostarczamy:

Gazem??
Olejem??
Weglem, mialem, koksem??
Pelletem czy wierzba?

Czy drewnem lub sloncem??

Oszczednosci w utrzymaniu ogrzewania to jest najwazniejsze, a nie niska cena instalacji grzewczej.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Zdecydowanie TAK, tylko co zrobisz w czsie choroby, wyjazdu, itp.
Dom buduje się na parę lat, a już w niektórych krajach UE są ograniczenia korzystania z ciepła "pozalicznikowego" Dlatego też UE zakazała Polsce dotować wierzbę energetyczną..



w czasie choroby, wyjazdu nie ma nas w domu więc nie musimy ogrzewać domu. Albo czegoś tu nie rozumiem.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...