Skocz do zawartości

Podłoga w bloku poniżej poziomu gruntu


Recommended Posts

Witam
Kwestia jest taka - mam mieszkanie w bloku z płyty, na parterze. Jego podłoga usytuowana jest poniżej poziomu gruntu -stąd problemy z wilgocią i pleśnią na ścianach przy podłodze (prowizorycznie położyłem tam tynk, poza tym blok został ocieplony, więc na razie jest ok).
Aktualnie na podłodze leżą panela, pod nią stara podłoga z desek, a pod nimi nie ma żadej wylewki - w sumie to nie wiec co tam jest;)
1. Zamierzam zerwać panele i starą podłogę i zrobić coś z tym. Tylko co? Wylewka samopoziomująca szybkoschnąca, ale jak skutecznie wyizolować podłogę, aby nie mieć problemu z wilgocią? Jakieś folie?
2. Co zrobić ze ścianami, żeby pozbyć się problemu wilgoci? Odkopywanie ich raczej nie wchodzi w grę, muszę działać od wewnątrz;)

Czy poradzę sobie z tym sam (z pomocą kolegi/ów) czy wynajmować fachowców? Z jakim kosztem (szcowany, małe miasteczko, woj. dolnośląskie) mam się liczyć?

Dzięki za odpowiedzi
Link do komentarza
Bez przeprowadzenia ekspertyzy trudno stwierdzić jakie są przyczyny zawilgocenia. Być może spowodowane jest to uszkodzoną izolacją poziomą lub pionową ścian poniżej poziomu gruntu i wtedy prace muszą być związane z odkopaniem ścian fundamentowych.

W pewnym stopniu przenikaniu wilgoci można zapobiec pokrywając dolne części ściany tzw. płynną folią na którą można nakładać tynk.

Co do podłogi - nie wiadomo czy dom jest podpiwniczony, czy podłoga jest ocieplona, a od tego zależy zakres robót remontowych.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Znajoma miała identycznie. Stara kamienica, wrocław (nie wiem czy moge pisac ulice na forum). Prawdopodobnie ciągnie ci po ścianie jeśli ściany wewnętrzne cierpia identycznie jak zewnętrzne.

Dobra rada- nazwij grzyba imieniem bedzie ci raźniej:) jej pomoglo:P

Jeśli naprawde chcesz rozwiązać problem to trudna droga przed toba. I jak najbardziej Mista Admin ma racje- fachowa ekspertyza!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...