Skocz do zawartości

Technik urządzeń sanitarnych


Recommended Posts

Witam, chciałbym usłyszeć wasze zdania na temat nauki na tym kierunku. Czy uważacie że warto ją podjąć, czy nie szkoda czasu i nie lepiej się nauczyć niezbędnych rzeczy we własnym zakresie, czy program nie jest przestarzały i przeteoretyzowany, zwłaszcza w kontekście dynamicznie się zmieniającego rynku instalacyjnego? Ja uważam, że warto chociaż spróbować, zwłaszcza gdy nauka jest za darmo, jak na przykład w szkole policealnej Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 5 w Warszawie http://www.cku.waw.pl/ (jak ktoś zna inny przykład takiej szkoły, to proszę o informację w tym wątku). O ile mi wiadomo nie wiele jest szkół oferujących naukę w tym kierunku, również wśród szkół prywatnych. Nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że ukończenie takiej szkoły nie zmienia w żaden sposób sytuacji na rynku pracy, czy też tym, że zwyczajnie nie ma na nie chętnych, gdyż ludzie wolą nawet nudną i niskopłatną, ale papierkową robotę. Myślę, że instalacje są tą dziedziną budownictwa, w której wiedza jest szczególnie ważna (tzn w innych dziedzinach też jest ważna, ale w wypadku instalacji chyba większe jest znaczenie wiedzy w stosunku do wprawy). Proszę o wasze spostrzeżenia. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...