Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pustak samorobny na ściane??


Recommended Posts

Witam

Przymierzam sie do budowy domu.Jeden z moich sasiadow,z wyksztalcenia budowlaniec,siedzial przez pół jesieni i robił pustaki.Zrobił sobie formę i wykonywał takie "cuda" o wymiarach 50x24x24(pustaki te maja otwory tzn. nie sa pelne,na kazdy pustak sa 3 rzędy otworów po chyba piec czy szesc w kazdym rzedzie,srednica 15 mm).
Moj nowy sasiad planuje wykonac z tych pustaków dom parterowy niepodpiwniczony z poddaszem (ktore ma byc wykorzystywane jako strych),strop bedzie drewniany.
Ja sie zastanawiam tylko czy taka sciana(ma byc ocieplona 15 cm styropianu) bedzie spełniała jakies normy i czy nie bedzie zadnych problemow z odbiorem tego budynku.Sasiad argumentuje ze ze koszt wykonania tego pustaka byl kilkarotnie mniejszy niz np. pustaka z gazobetonu.Aha no i chodzi mi o to iz sasiad namawia mnie bym przejal od niego formy(bezplatnie) i przystapil do produkcji.
Link to postu
Tam gdzie mam dzialke jest to samo,to znaczy aktualnie przyjezdzaja tam "miastowi" budowac,ale domy ktore stoja juz 10-12 lat i sa nieotynkowane,sa wlasne z takich samorobnych pustakow.Tylko wlasnie sam jestem ciekaw co jesli chodzi o odbior,wiem ze w gminie Wejherowo strasznie wariowali z atestami na materiały,a na takie np pustaki "swojej" roboty atestu przeciez nie ma.
Link to postu
Daj 20- 30 cm wełny i przynajmniej częsc od środka z folią, to i wilgoć nie wejdzie i ściany (a dalej fundamentu i ziemi) grzać nie trzeba i ogrzewaniem łatwiej sterować. Pustaki twoje doskonale odprowadzą ciepło przez fundament pod dom. Zaś co do norm na izolację, to pamiętaj podają one dane, poniżej których schodzić już nie można. A czy jest sens u progu drastycznych podwyżek cen nośników energii (zwłaszcza importowanych) budować dom najgorzej jak tylko można. I Pamiętaj znacznie więcej ciepła ucieka do ziemi, nie oszczędzaj na izolacji i wentylacji.
www.isover.se/sw5669.asp www.isover.se/sw5687.asp www.isover.se/sw6406.sap www.isover.se/sw5722.asp
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
Nie promuje swoich produktów. Nie sprzedaję izolacji cieplnej i wodnej. A jak ktoś nie widzi z której strony jest izolacja, jak ktoś nie rozumie co to znaczy "30 cm styr..."
czy "0.08 W/m2 x C" to trudno niech czeka aż sie to pojawi na isover.pl tylko czy nie będzie za późno?! czy ceny ogrzewania będą czekały aż isover.pl przetłumaczy!!! A czy wtedy dołożenie izolacji w podłogę ścianę dach nie będzie zbyt trudne i drogie????
Link to postu
Na wsi faktycznie używa się samorobnych pustaków betonowych do budowy domu, z tym, że przeważnie są to ściany trójwarstwowe. Wyłączając piwnice gdzie stosuje się w/w pustak z dwóch stron. Między nimi znajduje się styropian. Ale to jest na wsi gdzie buduje się własnymi siłami i przy pomocy rodziny. Poza tym wyjątkiem raczej pracochłonny i nie za tani sposób na postawienie domu. Co do słynnego już Pana T.B. To nie bardzo już go rozumiem? Dlaczego ciągle się upiera przy tej wełnie od środka (nieważne czy 30 czy też 100cm). Przecież, jeśli damy wełnę od środka, pustak na zewnątrz (doliczymy mróz, który przemrozi pustak i wiatr) to punkt rosy mamy między pustakiem i wełną (lub w wełnie), czyli w środku domu? I proszę nie pisać, że folia to zatrzyma, bo jeśli tak to powyżej ocieplenia dachu też by nie trzeba było stosować folii paroprzepuszczalnej. Dlaczego przeszkadza że ogrzewa się ściany wewnętrzne skoro poza właściwościami akumulacyjnymi wiadomo że nagrzana ściana znacznie lepiej opiera się kondensacji pary wodnej. Zapewnia także większą bezwładność cieplną, co dobrze służy naszym piecom C.O( dłuższe przerwy w pracy), nie wspominając już o użytkownikach elektrycznych pieców akumulacyjnych (tak zwanych zwolenników drugiej taryfy Energet.) Ale to już chyba sprawa na inny temat.
Link to postu
Panie Jacku może trochę wyjaśnie Panu fizykę. Przy dolnych warunkach komfortu cieplno wigotnościowego 22 st.C i 35% wilgotności względnej punkt rosy wynosi +8st. C , więc trudno sobie wyobrazić by w izolowanej przegrodzie termicznej , obojętnie z której strony nie wypadał on w niej!!! Dlatego też zabezpieczamy przegrody od środka folią hydroizolacyjną. Co do mrozów i wiatrów to może spotkał się Pan ze ścianą pustak wełna pustak , czy zewnętrzna warstwa ulega degradacji!!!??? A przemarza i jest owiewana. Chętnie wyślę Panu nowe katalgi np Xella oni już się dali przekonac.
Link to postu
Cały czas czytając posty Pana TB zastanawiam sie skora jak twierdzi przy izolacji zewnetrznej duże ilości energii tracoone jest poprzez mostki miedzy fundamentem a scianami, to w jaki sposób eliminuje sie mostki miedzy np. stropem miedzykondygnacyjnym monolitycznym.a ścianami. Czy według tej teorii ociepla sie go do dołu 30cm wełny, od góry 30cm wełny no i strop ok. 15cm = 75cm icon_eek.gif
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...