Skocz do zawartości

Czy nie czujecie się oszukani że dopiero po wyborach na Prezydenta ogłoszono podwyżkę Vat-u


animus

Recommended Posts

Cos zrobic trzeba zeby nie popasc w powazne tarapaty -mam na mysli budzet.
Wszyscy narzekaja, jesli nie podniosa podatku, np. VAT to zmniejsza kase na cos z budzetu, np. wojsk, sluzbe zdrowai etc. i tak beda wszyscy niezadowoleni i tak.
Mysle ze gorzej bylo by gdyby np. PiS rozdawal to co ma - wowczas moglby byc powazny kryzys w naszej gospodarce.
Taz nie lubie wiecej placic, ale mam nadzieje ze to cos pomoze gospodarce.
Wole realna polityke niz zludne rozdawanie czegos, czego i tak nie ma.
Problem w tym, ze coraz mniej osob pracuje i placi podatki a wydatki niestety jakos ciagle rosna wlacznie z ZUS'em

Pzdr.
Link do komentarza
heh u nas ludzie biedni a wszelakie podwyżki przyjmują bez bólu icon_smile.gif
Nawet gdyby podnieśli vat o 5% nic by się nie stało. Naród jest tak stłamszony i przyzwyczajony do biedy że przyjąłby to na klatę. Pamiętam że w 2001 roku gdy pracowałem we Włoszech chcieli podnieść jakąś akcyzę. Strajki były takie, że na stacjach paliw nie było benzyny. Tiry stały a owoce gniły. Straty szły w grubą forsę. I rząd spasował. U nas jedyne co będzie to kilku związkowców spali parę opon przed sejmem i będzie luz. Niby że ktoś protestuje, ale to tylko po to żeby większej rewolty nie było. Tak jak pisałem wcześniej. Oni tam wszyscy z jednej gliny.

Natomiast nie zgadzam się z przedmówcą. Niby dlaczego mają żłoby jedne (pozdrawiam Barbosse icon_biggrin.gif ) moim kosztem łatać finanse? A niech coś wymyślą. Mają pole do popisu. Niech opodatkują w końcu tych co są nieopodatkowani. Niech pomyślą nad gazem łupkowym. Niech coś wymyślą do kurwy nędzy, a nie tylko wyprzedać kraj i nalać jak najwięcej do swojego kielicha.

Ze smutkiem muszę stwierdzić że PO więcej dobrego robi dla syjonistów, Rosji czy niemiaszków niż dla nas. Ci pierwsi drażnią mnie najbardziej.
Link do komentarza
Dlaczego ludzie mją być oszukani że podnosża o 1 procent ?
Ten co załozył ten wątek to chyba nie ma styczności z rzeczywistością ,
przechodzi wichura -rząd daje,przechodzi powódz -rząd daje ,,nastepna powódz -znowu daje ,teraz kataklizm znowu rozdaje pieniądze jeszcze ze dwie powodzie i Vat bedzie 25% a podatki na wszytko ,albo wrescie sie rządowcy opamiętają i zmuszą ludzi do ubezpieczeń mienia
także jak skończy się socjalizm w Polsce to może zaczną sie normalne podatki ...
bo jak w naszym posranym kraju ktoś dostaje 100 tys na odbudowe domu bez rozpraw sądowych i prawomocnych wyroków w procesie odszkodowaczym to cos tu jest nie tak ... Jak Państwo nie zawiniło to dlaczego rozdaje -bo odzyska na Vat?
jedyne do czego mozna mieć zal to do tego że w Polsce jest ża duzo urzędasów -darmozjadów którym wszytko się należy a od roboty najlepiej mieć rece daleko i to jest wątek który należałoby poruszyć
Link do komentarza
jak to nie zawiniło. Regulacja koryt rzek jest chyba rolą państwa. Budowa zbiorników retencyjnych chyba też. Dlaczego ja mam się ubezpieczać od powodzi?? Bo mamy nieudolne państwo??
Nauczka była już wiele lat temu. Ale nasi się uczą powoli. Musiało by zalać Wiejską, wtedy by coś zrobili.
Link do komentarza
Mam od lat ciut większe żale co do rządzących.
A powodzianie pewno jeszcze większe niż moje.....

Cytat

Dlaczego ludzie mją być oszukani że podnosża o 1 procent ?

bo podnoszą go od lat - ze zwolnionego na 3%
z 7% na wózki i pieluchy - na 22%
a Modzelewski obiecywał 17 lat temu "że przejściowy 22% na 4 lata"
a on 17 lat - i w górę
Najwyższy w Europie.........



Ten co załozył ten wątek to chyba nie ma styczności z rzeczywistością , właśnie przechodzi wichura -rząd daje,przechodzi powódz -rząd daje ,,nastepna powódz -znowu daje ,


no bo wiesz - jest taka pozycja w budżecie - niby na niby zarezerwowana - niby dlatego że wykorzystana na inne cele
A tak naprawdę to nie daje rząd bo on nie ma - dajemy MY - codziennie, z koncesji na kopaliny, alkohol, pozyskiwanie i Bóg wie za co jeszcze, podatków gruntowych, podatków od nieruchomości, płaconego VAT-u i dochodowego, akcyz za paliwa, alkohole, papierochy i znowu Bóg wie jakie jeszcze............

I wyluzuj i okulary popraw może........ aby sprawdzić swoje ubezpieczenie.
Ja jak sprawdziłem to mam - o kradzieży, samolotu co mi spadnie na dom, losowych.
Ale losowych ubezpieczalnie nie chciały uznać bo to klęska żywiołowa - nie ma jej w zapisie polisy.]
Więc weź się lekko zafrasuj jednak........

Link do komentarza
A te autobusy PZU to tylko do oddalania wnioskow są?

Cytat

jak to nie zawiniło. Regulacja koryt rzek jest chyba rolą państwa. Budowa zbiorników retencyjnych chyba też. Dlaczego ja mam się ubezpieczać od powodzi?? Bo mamy nieudolne państwo??
....


Gdzie pisze, ze Panstwo (czyli min. ja) ma obowiazek wybudowac wal kazdemu debilowi, ktory postanowi wybudowac dom na terenach zalewowych? Bardzo prosze wskaz taki przepis bo jezeli rzeczywiscie on istnieje to czas pakowac walizki i emigrowac!
Link do komentarza
Cytat

... I wyluzuj i okulary popraw może........ aby sprawdzić swoje ubezpieczenie.
Ja jak sprawdziłem to mam - o kradzieży, samolotu co mi spadnie na dom, losowych.
Ale losowych ubezpieczalnie nie chciały uznać bo to klęska żywiołowa - nie ma jej w zapisie polisy.]
Więc weź się lekko zafrasuj jednak........



Moze jednak Ty bys wyluzowal.
Od kiedy to ubezpieczalnie oglaszja kleske zywiolowa?
Kleske oglasza Panstwa-rzad, nie oglosili to znaczy ze losowe wydarzenie bylo.
Widze ze Wszyscy jak zwykle narzekaja (no, prawie Wszyscy), sami socjalisci ale placic to juz nikt nie chce, tylko dawac.
Nie podoba Wam sie podnoszenie podatkow, ale chcecie zeby Panstwa regulowalo koryta rzek, budowalo waly etc., na to sa potrzebne poieniadze a tutaj jeszcze Panstw ma rozdawac bo ktos sie nie ubezpieczyl.
Inaczej gdy oglosza stan kleski zywiolowej, wowczas Panstwo powinno przejac odpowiedzialnosc -po to jest i tak tez sie dzieje.
Niestety wiekszosc z piszacych tutaj to chba wieczni malkontenci, ciagle cos zle, ciagle ktos, za cos, komus etc.
Nie rozumiecie ze Panstwo to Wy, ze to nie jest firma, ktora dorobi na boku zeby rozdac?
Panstwo jest na tyle bogate na ile rodacy placa podatki -roznego rodzaju podatki.
Zeby nie bylo, nie mam ochoty placic na utrzymywanie nierentownych kopalni, hut czy stoczni jak tez na podwyzki dla urzednikow itp.

Pzdr.
Link do komentarza
Cytat

jak to nie zawiniło. Regulacja koryt rzek jest chyba rolą państwa. Budowa zbiorników retencyjnych chyba też. Dlaczego ja mam się ubezpieczać od powodzi?? Bo mamy nieudolne państwo??
Nauczka była już wiele lat temu. Ale nasi się uczą powoli. Musiało by zalać Wiejską, wtedy by coś zrobili.


to sie nie ubezpieczaj od powodzi wiatrów i innych zdażen losowych ale żebyś wrazie czego nie stękał że ktoś ma ci coś dac miedzyinnym,i z moich podatków ...
skoro wiekszośc systemu podatkowego mamy juz skopiowanego z USA to i pora z socjalizmem skończyć tak jak u nich ,do dziś ludzie co nie byli ubezpieczeni nie są odbudowani i jakoś nikt nie protestuje

Cytat

A te autobusy PZU to tylko do oddalania wnioskow są?


Gdzie pisze, ze Panstwo (czyli min. ja) ma obowiazek wybudowac wal kazdemu debilowi, ktory postanowi wybudowac dom na terenach zalewowych? Bardzo prosze wskaz taki przepis bo jezeli rzeczywiscie on istnieje to czas pakowac walizki i emigrowac!


pospisuje się pod tym obiema rękami
jesli ktoś słyszał o Kaliszu i zobaczył gdzie się ludzie pobudowali z wielkim zdziwieniem że ich zalało to byście zrozumieli ,ale mało tego dwa miesiąc e po powodzi powstają na tym terenie nowe domy a stare sie rozbudowują ,mało tego jest planowana w rterenie zalewowym poważna inwestycja w poastaci Parku rozrywki ,i wtym momencie wystaczyła by ustawa że w terenach zalewowych pomoc Państwa ogranicza jie jedynie do ratowania życia i efekt mamy natychmiastowy

Cytat

jak to nie zawiniło. Regulacja koryt rzek jest chyba rolą państwa. Budowa zbiorników retencyjnych chyba też. Dlaczego ja mam się ubezpieczać od powodzi?? Bo mamy nieudolne państwo??
Nauczka była już wiele lat temu. Ale nasi się uczą powoli. Musiało by zalać Wiejską, wtedy by coś zrobili.


A jesli komuś się wydaje że co roku mamy stawiac komuś dom z naszych podatków to chyba lepiej iśc do szarej strefy i tam godnie żyć
Link do komentarza
Cytat

Pamiętam że w 2001 roku gdy pracowałem we Włoszech chcieli podnieść jakąś akcyzę. Strajki były takie, że na stacjach paliw nie było benzyny. Tiry stały a owoce gniły. Straty szły w grubą forsę. I rząd spasował. U nas jedyne co będzie to kilku związkowców spali parę opon przed sejmem i będzie luz. Niby że ktoś protestuje, ale to tylko po to żeby większej rewolty nie było.



Wracaj do Włoch i strajkuj. Tragiczna sytuacja budżetu wynika w 50% właśnie z faktu że pewne grupy ludzi wychodzą na ulicę i nie pozwalają nic zmienić. To przez nich nadal mamy tysiące niesłusznie nadanych przywilejów jak emerytury dla górników którzy nigdy nie byli pod ziemią, jak przechodzenie na wcześniejszą emeryturę policjantów którzy całe życie siedzieli za biurkiem, jak przywileje w kolei z czasów kiedy była to rzeczywiście ciężka orka, jak KRUS, jak brak łapy fiskusa na prawnikach, lekarzach itp, jak niesprawiedliwy system emerytalny nauczycieli.
W Polsce zasada jest prosta rząd (jakikolwiek) chce przeprowadzić reformę (jakąkolwiek) to zawsze ludzie wyjdą na ulicę bo komuś to nie będzie odpowiadało.
Jestem zajebiście niezadowolony z kolejnych złodziejskich ekip ale jeszcze bardziej mnie wkurza to jęczenie narodu jak nam źle i jaki rząd jest be i chce nam zabrac i wogole nasza grupa to jest poszkodowana i zawsze nam chce się zabrać.
Dla mnie powinna przyjść ekipa z jajami która zrobi z tym porządek (PO jest zbyt populistyczne - gadać potrafią ale w razie czego pierwsi spękają).
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego ludzie mją być oszukani że podnosża o 1 procent ?
Ten co załozył ten wątek to chyba nie ma styczności z rzeczywistością ,
przechodzi wichura -rząd daje,przechodzi powódz -rząd daje ,,nastepna powódz -znowu daje ,teraz kataklizm znowu rozdaje pieniądze jeszcze ze dwie powodzie i Vat bedzie 25% a podatki na wszytko ,albo wrescie sie rządowcy opamiętają i zmuszą ludzi do ubezpieczeń mienia
także jak skończy się socjalizm w Polsce to może zaczną sie normalne podatki ...
bo jak w naszym posranym kraju ktoś dostaje 100 tys na odbudowe domu bez rozpraw sądowych i prawomocnych wyroków w procesie odszkodowaczym to cos tu jest nie tak ... Jak Państwo nie zawiniło to dlaczego rozdaje -bo odzyska na Vat?
jedyne do czego mozna mieć zal to do tego że w Polsce jest ża duzo urzędasów -darmozjadów którym wszytko się należy a od roboty najlepiej mieć rece daleko i to jest wątek który należałoby poruszyć





Powódź przyszła na wiosnę a wybory były niedawno chyba nie jesteś aż tak mało domyślny ,albo udajesz.

Podniesienie Vat-u uderza najmocniej w najuboższych ,dlatego ze oni przeznaczają wszystkie pieniądze na konsumpcję ,

 


Link do komentarza
Cytat

Powódź przyszła na wiosnę a wybory były niedawno chyba nie jesteś aż tak mało domyślny ,albo udajesz.

Podniesienie Vat-u uderza najmocniej w najuboższych ,dlatego ze oni przeznaczają wszystkie pieniądze na konsumpcję ,

 


a co mają wybory do tego ?
dwa lata temu przeszła traba pod ładzią i bez wyborów wszytkim odbudowali ,rok pozniej też odbudowali ,wiec kto tu jest naiwny?
a to że udeża w najuboższych lub w ostatnie ogniwo łancuszka zwanego gospodarka to wiadomo juz taki urok kapitaliizmu ,bo dla przedsiebiorcy to Vat może być nawet 30% i nikogo to nie rusza bo to tylko mielenie kasy od ostaniego ogniwa do skarbówki
Link do komentarza
Cytat

.....
Podniesienie Vat-u uderza najmocniej w najuboższych ,dlatego ze oni przeznaczają wszystkie pieniądze na konsumpcję ,

 


Ciekawe kto zaplaci wiecej vatu. Ten, kto przeznacza wszystkie pieniadze na konsumpcje - cale 1200 zl, w tym polowe na zywnosc opodatkowana 7% Vat, czy ten kto przeznacza nie wszystkie pieniadze na konsumpcje np 10000 zl?
Link do komentarza
Cytat

a co mają wybory do tego ?
dwa lata temu przeszła traba pod ładzią i bez wyborów wszytkim odbudowali ,rok pozniej też odbudowali ,wiec kto tu jest naiwny?
a to że udeża w najuboższych lub w ostatnie ogniwo łancuszka zwanego gospodarka to wiadomo juz taki urok kapitaliizmu ,bo dla przedsiebiorcy to Vat może być nawet 30% i nikogo to nie rusza bo to tylko mielenie kasy od ostaniego ogniwa do skarbówki


A to mają że jak by podnieśli przed wyborami to Prezydentem by został ten niższy .

Cytat

Ciekawe kto zaplaci wiecej vatu. Ten, kto przeznacza wszystkie pieniadze na konsumpcje - cale 1200 zl, w tym polowe na zywnosc opodatkowana 7% Vat, czy ten kto przeznacza nie wszystkie pieniadze na konsumpcje np 10000 zl?



Czegoś chyba nie rozumiesz  dalej robią  Ci wodę z mózgu o jakimś wzroście 1% i 7% Vacie ,  bo przykładowo  do produkcji  1 konserwy potrzeba w skrócie  energii , blachy ,oraz trochę kaszo-mięsa . Na jeden produkt masz trzy podwyżki Vatu .Do wytworzenia energii,czy  blachy,może kaszy,oraz mięsa potrzeba ????????ile będzie podwyżek Vatu ........itd.   
Link do komentarza
Cytat

...o jakimś wzroście 1% i 7% Vacie , bo przykładowo do produkcji 1 konserwy potrzeba w skrócie energii , blachy ,oraz trochę kaszo-mięsa . Na jeden produkt masz trzy podwyżki Vatu .Do wytworzenia energii,czy blachy,może kaszy,oraz mięsa potrzeba ????????ile będzie podwyżek Vatu ........itd.



No nie do końca jest tak jak piszesz, bo podstawą opodatkowania VAT jest przyrost ich wartości netto.

Czyli teoretycznie, gdyby poszczególni uczestnicy „łańcuszka produkcyjnego” nie podnieśli cen netto, to końcowy podatek od wartości dodanej (VAT), a w związku z tym cena końcowa (brutto) może wzrosnąć jedynie o tą podwyżkę podatku.

Natomiast, prawda jest taka, że tak jak zazwyczaj przy takiej okazji, przedsiębiorcy podniosą ceny netto – tłumacząc to wzrostem ustawowym podatku VAT. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

to sie nie ubezpieczaj od powodzi wiatrów i innych zdażen losowych ale żebyś wrazie czego nie stękał że ktoś ma ci coś dac miedzyinnym,i z moich podatków ...


nie zgodzę się. Wiatr i powódź to nie to samo. Powodziom można zapobiegać. I to jest najważniejsza różnica.

Cytat

Gdzie pisze, ze Panstwo (czyli min. ja) ma obowiazek wybudowac wal kazdemu debilowi, ktory postanowi wybudowac dom na terenach zalewowych? Bardzo prosze wskaz taki przepis bo jezeli rzeczywiscie on istnieje to czas pakowac walizki i emigrowac!


a emigruj. Są dużo bardziej kuriozalne przepisy od tych. Idź i powiedz "debilu" do człowieka który stracił cały dobytek życia. Dasz radę? Chyba nie sądzisz że piszemy tu o jednostkach. Tu chodzi o zalewane całe miasta. Łącznie z fabrykami (prawie w Sandomierzu).
CHcesz powiedzieć że wszyscy ludzie mieszkający w Sandomierzu to są debile? Albo ludzie zalani przez pęknięty wał, bo zaniedbany przez lata przez państwo - puścił? Piszesz tak jak byś pojęcia nie miał o tym co się stało.

Czemu tylu z Was nie wyemigrowało jak płacili ciężkie pieniądze dla rodzin ofiar wypadku autobusowego pewnej pielgrzymki do Francji? To był dopiero absurd... A Wy się burzycie bo jakiś biedny Kowalski dostanie na odbudowanie dachu nad głową.
Link do komentarza
Cytat

nie zgodzę się. Wiatr i powódź to nie to samo. Powodziom można zapobiegać. I to jest najważniejsza różnica.


a emigruj. Są dużo bardziej kuriozalne przepisy od tych. Idź i powiedz "debilu" do człowieka który stracił cały dobytek życia. ...


Trochę mnie poniosło. Ale tekst "nie będę się ubezpieczał, Państwo ma mi zapewnić pełne bezpieczeństwo przed skutkami klęsk żywiołowych, a jak nie to to musi mi wypłacić odszkodowanie" po prostu mnie rozwalił.

P.S. To jak - jest taki przepis czy nie?
Link do komentarza
a'propos powodzi
to również po części podzielam pogląd, że kupiło się działeczkę tanio, na terenie na którym nikt mądry (czyt. np niemiec) by się nie osiedlił, bo wie czym grozi, nie ubezpieczył, bo go "nie stać", a potem "daj, daj,daj, daj, daj, daj...."
i pretensja, że jak woda zalewała, to nikt nie biegł i nie pomagał wytachać wyra wyżej, bo przecież to każdego obowiązek, niezależnie czy ma ryzykować życiem, czy nie
klęski nie ma, bo, jak zauważono wyżej, wtedy ubezpieczyciele mogą umyć rączki, bierze to na siebie państwo, a że zapewne niewielu się ubezpieczyło, to już chyba nie wina państwa
pomoc się należy jak najbardziej - bezsprzecznie bezzwrotna na start, ogarnięcie się, ale potem to już nie "daj", a kredyty bez odsetek, odroczone spłaty, nie wiem co, ale z pewnością coś, co raczej zmusi do działania, a nie żebrania, nie można tak szafować kasą (rząd to robi bez wahania, przecież to nie oni za to zapłacą),
jesteśmy jednym społeczeństwem i solidarnie powinniśmy partycypować w takich pomocowych wydatkach, ale w granicach zdroworozsądkowych, rzeczywiście - zwalczyliśmy socjalizm, a wciąż domagamy się jego przywilejów, ba wstąpiliśmy do układu eurosocjalistów, ciężko jest zjeść ciasteczko i je wciąż mieć

tak "państwo" zapuściło wały
ale gdzieś mądrze napisali (jeżeli dobrze zapamiętałem) - są spółki wodne, do których należą wszyscy zainteresowani, nie chcesz - siłą cię do niej zakwalifikują i masz obowiązek w niej działać (na mój gust również finansowo), wtedy wszyscy będą żywo zainteresowani stanem wałów

a teraz będzie jeszcze lepszy motyw - ustawą, czy rozporządzeniem, zabronią budowania na zagrożonych terenach - git
ale halo, halo - proszę mi tu zapłacić odszkodowanie, za to, że mogłem mieć eldorado, a będę miał hipotetyczny staw
i co? ano nic, przecież to znowu nie ci, co to wymyślą, za to zapłacą

wielu z zalanych może podziękować za ich sytuację nie tylko samorządom (bo to one sprzedały zapewne część terenów, na których nie powinno się budować, bądź opracowały dla nich plany, wydały wz, w końcu nie dbały o te strumyki - choć tu ciężko mówić o zaniedbaniach, kiedy spada 100l/m2), ale sobie samym, nie ma co do tego wątpliwości
pewnych głupich tekstów nawet nie da się skomentować
Link do komentarza
Cytat

nie wiem, trzeba by się było pytać uczonych w piśmie icon_smile.gif

Jednak nawet jeśli nie było takiego przepisu, to były wybory icon_biggrin.gif
Dla potencjalnych wyborców robi się wszystko icon_smile.gif


coś mnie sie wydaje że socjalizm łacznie zgłupotą że nad zywiołem da się zapanowac jeszcze u niektórych tkwi .....
pisanie że wichura a woda to nie to samo w sensie kataklizmu...
Link do komentarza
Cytat

Panstwo jest na tyle bogate na ile rodacy placa podatki -roznego rodzaju podatki.
Zeby nie bylo, nie mam ochoty placic na utrzymywanie nierentownych kopalni, hut czy stoczni jak tez na podwyzki dla urzednikow itp.

Pzdr.



Nierentowne i niedochodowe są zawsze firmy bez umiejętnego gospodarza.
A co do obciążeń związanych z podatkami i wszystkimi pośrednimi opłatami typu akcyzy, podatki ukryte - mamy pod wzgledem dochodów najwyższe chyba w Europie.
Ale i tak wciąż mało i malo.........

Cytat

Gdzie pisze, ze Panstwo (czyli min. ja) ma obowiazek wybudowac wal kazdemu debilowi, ktory postanowi wybudowac dom na terenach zalewowych?



Z debilami troszkę przesadzasz.
Ja akurat wypowiedź że w Bogatyni czegoś takiego jak dzisiaj nie było nigdy, albo kiedyś przed wojną.
Więc jaki to teren zalewowy??????
Link do komentarza
Cytat

nie zgodzę się. Wiatr i powódź to nie to samo. Powodziom można zapobiegać. I to jest najważniejsza różnica.



Jestem ciekaw jak można zapobiegać żywiołowi, który niesie ze sobą w ciągu 1sekundy 800m3 wody na przestrzeni kilku metrów, a było to następstwem intensywnych opadów nawet do 140l/m2, które waliły stokami gór do naturalnego odpływu, jakim był ten wąski strumyk górski.
Z drugiej strony, to cywilizacja, a w zasadzie jej „wymogi” spowodowały, że straty materialne niesione przez powodzie są takie duże.
Górskie potoczki, rzeczki i rzeki dla estetyki „zcywilizowano” obudowując ich koryta betonem – czyli uregulowano. Zlikwidowano naturalne rozlewiska, a zamiast tego wybudowano wały, które tworzą iluzję bezpieczeństwa.
W rezultacie woda nabiera coraz większej szybkości, to i gdzieś musi pierdyknąć.
Link do komentarza
Cytat

Nierentowne i niedochodowe są zawsze firmy bez umiejętnego gospodarza.
A co do obciążeń związanych z podatkami i wszystkimi pośrednimi opłatami typu akcyzy, podatki ukryte - mamy pod wzgledem dochodów najwyższe chyba w Europie.
Ale i tak wciąż mało i malo.........



Z debilami troszkę przesadzasz.
Ja akurat wypowiedź że w Bogatyni czegoś takiego jak dzisiaj nie było nigdy, albo kiedyś przed wojną.
Więc jaki to teren zalewowy??????


Co do debili to juz przyznalem, ze mnie ponioslo. Nazwijmy ich "ludzmi nieodpowiedzialnymi". Co do Bogatyni to ostatnia duza powodz rzeczywiscie miala miejsce prawie 100 lat temu - w 1916 r - ale wtedy niemal zrownala miejscowosc z ziemia.
Link do komentarza
Cytat

Co do debili to juz przyznalem, ze mnie ponioslo. Nazwijmy ich "ludzmi nieodpowiedzialnymi". Co do Bogatyni to ostatnia duza powodz rzeczywiscie miala miejsce prawie 100 lat temu - w 1916 r - ale wtedy niemal zrownala miejscowosc z ziemia.



więc zgadzasz się że to nie teren zalewowy?
60 lat temu wojna zrównała większą część Europy z ziemią - więc wniosek musiałby również brzmieć podobnie że kto pobudowal dom w Eropie a nie w Ameryce to "nieodpowiedzialny"
Pewnie że przesadzam - no ale przecież zawsze mogę -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do Bogatyni to ostatnia duza powodz rzeczywiscie miala miejsce prawie 100 lat temu - w 1916 r - ale wtedy niemal zrownala miejscowosc z ziemia.



Ale jest jednak różnica. Po tamtej powodzi Bogatynia została odbudowana mając na uwadze tamto doświadczenie. Skutki tego są widoczne – „stare” domy zostały uszkodzone lub nie, a „nowe” ucierpiały najbardziej lub zostały zniszczone (bo „nowi” nie brali takiej możliwości pod uwagę).

Prawdę powiedziawszy to zniszczenia „substancji mieszkaniowej” są minimalne (nie biorąc pod uwagę samego faktu zalania), bo do wyburzenia „tylko” 22 domy – natomiast wszystkie drogi i mosty poszły w p….u.
Link do komentarza
Oszukać to mogą tylko ci co im wierzymy. Ja do wierzących w polityków ( opcja nie ma znaczenia ) nie należę. Nie czuję się więc oszukany. A swoją drogą to ładny kogiel mogiel.
SLD - partia biznesu
PiS - narodowi socjaliści dla których prawo i sprawiedliwość to „filozofia Kalego”
PO ... Liberalizm to brak podatku bezpośredniego lub w skrajnym wypadku mały podatek liniowy.
PSL... to gówno na wodzie - zawsze z nurtem

To coś jak w budownictwie "wentylacja grawitacyjna" czy w wojsku "chlebak na granaty"
Edytowano przez T. Brzęczkowski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Podobno piwo ma zdrożeć oh 10-15 groszy za butelczynę icon_sad.gif



Ja na szczęście powoli przechodzę na małe ilości ale dobrego piwka które i tak jest droższe więc 10 gr nie zauważę.

Cytat

Oszukać to mogą tylko ci co im wierzymy.



Podpisuję się w 100%. Jeśli ktoś wierzy jeszcze w bajki przedwyborcze którejkolwiek opcji to może czuć się oszukany.

Ponieważ jesteśmy na forum budowlanym to wierzyć politykowi przed wyborami to tak samo jak uwierzyć ekipie budowlanej po kolejnej krzywo wybudowanej ścianie że kolejna będzie już prosto (i na dodatek wszystkie poprzednie poprawią).

Ja się czuję co najwyżej kolejny raz rozczarowany (ale akurat nie o podwyżkę Vat mi chodzi).

A z zupełnie innej beczki. W przypadku firm które w cennikach/regulaminach/umowach posługują się wartością brutto (a nie jest och mało gdyż nikt się nie spodziewał że VAT się zmieni) mają one dwie możliwości:
1. zmienić warunki umowy z kilentem (co umożliwia mu rozwiązanie umowy)
2. ponieść koszty podwyżki VAT poprzez zmianę ceny netto (nie ruszając ceny którą płaci klient końcowy)

Także podwyżka nie tylko w szarych ludzików uderzy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...