Skocz do zawartości

Drzwi wejściowe otwierane do środka czy na zewnątrz?


Recommended Posts

U mnie drzwi otwierają się do środka .
Zaważyło widmo spadających ze schodów gości kiedy otwieram drzwi wejściowe a Ci się nie spodziewają, że powinni stanąć nieco dalej .... icon_lol.gif
No ale ja miałam taką możliwość .... wiatrołap mam dość spory .....
Zdarza się, że wiatrołap jest malutki i już samo umeblowanie go to spore wyzwanie - więc tutaj mniejszym złem będą drzwi otwierane na zewnątrz.
Link do komentarza
Mam drzwi otwierane do środka, ale zastanawiam się nad ich przełożeniem.

ZA:
- silny wiatr będzie dociskał drzwi, więc zwiększy się ich szczelność
- zwiększenie ilości miejsca w przedpokoju (widzi mi się tam szafka na buty icon_cool.gif )

PRZECIW:
- konieczność odsunięcia się na schodkach, żeby otworzyć drzwi
- zimą może je zawiać śnieg
- może je wyszarpnąć silny wiatr

Hmmm...
Link do komentarza
Cytat

Mam drzwi otwierane do środka, ale zastanawiam się nad ich przełożeniem.

ZA:
- silny wiatr będzie dociskał drzwi, więc zwiększy się ich szczelność
- zwiększenie ilości miejsca w przedpokoju (widzi mi się tam szafka na buty icon_cool.gif )

PRZECIW:
- konieczność odsunięcia się na schodkach, żeby otworzyć drzwi
- zimą może je zawiać śnieg
- może je wyszarpnąć silny wiatr

Hmmm...



wymieniłeś chyba wszystkie za i wszystkie przeciw
oprócz widzi mi się icon_biggrin.gif
bo o ile nic się nie zmieniło przepisy nie regulują tej sprawy w domkach w obiektach użyteczności zawsze na zewnątrz na wypadek paniki
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

wymieniłeś chyba wszystkie za i wszystkie przeciw
oprócz widzi mi się Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif">
bo o ile nic się nie zmieniło przepisy nie regulują tej sprawy w domkach w obiektach użyteczności zawsze na zewnątrz na wypadek paniki
pozdrawiam



Moje otwierają się na zewnątrz zrobiłem to celowo jak by żonka goniła mnie z nożem .
Link do komentarza
Cytat

Moje otwierają się na zewnątrz zrobiłem to celowo jak by żonka goniła mnie z nożem .



I to też jest nie byle argument ! ! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

A poważnie to , też mam na zewnątrz.
W domu , który zamieszkiwałem do niedawna było do wewnątrz - żadnych korzyści nie zauważyłem ...
Same problemy , a to cofnąć się trzeba - co by wyjść .Mata anty poślizg. zawijana przez drzwi icon_evil.gif
Zimą jak nawiało śniegu to pierwszy był w domu po otwarciu...


Jedyny minus jaki zauważyłem jako użytkownik otwieranych na zewn.
- to fakt , trzeba pilnować (rzadko acz bywa) by ich wiatr nie wyrwał z rąk , ale zakładam ,że wiatrołap rozwiąże problem...

Link do komentarza
Zdecydowanie na zewnątrz... Mnie z kolei /choć co prawda nie wiem, czy obawa ta jest racjonalna/ przeraża wizja włamywacza wywarzającego moje drzwi jednym kopem /taranem, łomem... nie znam się, niech każdy wstawi co uważa/. Wydaje mi się że otwierane na zewnątrz trudniej sforsować... Choć jak nie drzwiami, tio wlezą kominem...
Link do komentarza
Cytat

Łatwiej zastawić się barkiem kiedy otwierane do wewnątrz, w sytuacji gdy ktoś chce wejść przy użyciu siły. Otwierane na zewnątrz można z ręki wyszarpać.


O żesz... Aż trak wrednych wizji to ja nie miewam... "Mój" włamywacz wchodzi po kryjomu.... a barkiem to co najwyżej drzwi przed domokrążcą mogę zastawiać...
Link do komentarza
Na zewnątrz - przeważyła wygoda korzystania z wiatrołapu. Boki wykuszu pod którym znajduje się wejście obsadzę jakimś pnączem zimozielonym - powinno to być jakimś rozwiązaniem dla porwistych wiatrów.

Włamywaczami się nie przejmuje - jak będą chcieli wejść to wejdą. Zawyje alarm. Jak alarm nie zawyje to będzie ubezpieczenie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
U nas drzwi otwierają się do środka. Ponieważ wejście do domu znajduje się od zachodu, takie rozwiązanie jest wygodne w przypadku silnego wiatru (nie wyszarpuje nam drzwi z ręki) i śniegu (nie trzeba przepychać go drzwiami ze schodów). Innych plusów nie widzę icon_smile.gif na szczęście w środku mamy dużo miejsca, tak że drzwi w niczym nam nie przeszkadzają
Link do komentarza
My mamy drzwi otwierane do wewnątrz.

Moim skromnym zdaniem są zwyczajnie wygodniejsze:
1. Wiatr nie wyrywa drzwi z ręki.
2. Wchodzący nie muszą się odsuwać.
3.Wchodząc do domu z czymś w /na rękach (np. zakupy, dziecko na rękach, naręcze kwiatów dla żony, skrzynka piwa dla męża...) łatwiej jest je otworzyć do środka - łokciem klamkę i lekko popchnąć icon_smile.gif Otworzyć drzwi do siebie w takiej sytuacji jest już chyba trudniej...
Link do komentarza
Cytat

My mamy drzwi otwierane do wewnątrz.

Moim skromnym zdaniem są zwyczajnie wygodniejsze:
1. Wiatr nie wyrywa drzwi z ręki.
2. Wchodzący nie muszą się odsuwać.
3.Wchodząc do domu z czymś w /na rękach (np. zakupy, dziecko na rękach, naręcze kwiatów dla żony, skrzynka piwa dla męża...) łatwiej jest je otworzyć do środka - łokciem klamkę i lekko popchnąć icon_smile.gif Otworzyć drzwi do siebie w takiej sytuacji jest już chyba trudniej...



ciesze się, że choć Ty wypisałaś pozytywne cechy otwierania drzwi do wewnątrz, dziękuję. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Ja mam w mieszkaniu matki drzwi otwierane na zewnątrz to zawsze muszę się cofać by wejść do mieszkania, a z zakupami też problem lekki (zwłaszcza jak mam wózek na większe zakupy to muszę manewrować, żeby wejść do domu) icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ciesze się, że choć Ty wypisałaś pozytywne cechy otwierania drzwi do wewnątrz, dziękuję. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Ja mam w mieszkaniu matki drzwi otwierane na zewnątrz to zawsze muszę się cofać by wejść do mieszkania, a z zakupami też problem lekki (zwłaszcza jak mam wózek na większe zakupy to muszę manewrować, żeby wejść do domu) icon_smile.gif



Tylko że czasem coś cięzkiego i/lub dziecko trzyma się w/na rękach również wychodząc z domu. Może rzadziej ale jednak.
Link do komentarza
Cytat

ciesze się, że choć Ty wypisałaś pozytywne cechy otwierania drzwi do wewnątrz, dziękuję. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Ja mam w mieszkaniu matki drzwi otwierane na zewnątrz to zawsze muszę się cofać by wejść do mieszkania, a z zakupami też problem lekki (zwłaszcza jak mam wózek na większe zakupy to muszę manewrować, żeby wejść do domu)





Żadne argumenty to bajdulenie bo wchodzisz z zakupami i wychodzisz ze śmieciami .
Na zewnątrz jest większa przestrzeń .Drzwi powinny otwierać się na zewnątrz bo w razie paniki człowiek ucieka a nie cofa się a problem z cofaniem się to fikcja ,wystarczy wylać odpowiednio szerszą płytę przy drzwiach żeby można było stać z boku i otwożyć je nie cofając się .Jak jest żle zaprojektowane wejście to trzeba się męczyć .
Wewnątrz jest zawsze mniej miejsca stoją jakieś szafki buty inne przedmioty.
Link do komentarza
ja tam mam dwie pary drzwi wejsciowych i obydwie otwieraja sie na zewnatrz. I chyba tylko i dlatego poniewaz mam za maly wiatrolap i kotlownie zeby drzwi jeszcze w nich zmiescic po otwarciu. Moze jak bym miala wieksze te obydwa pomiesczenia to y sie otwieraly do srodka ale nie sadze.

jest jakis taki podzial ze drzwi pokojowe otwieraja sie do srodka a drzwi komunikacyjne i lazienkowe, do kotlowni itp. na zewnatrz. To jest juz indywidualna sprawa w ktore manke ciagnac badz pchac.
Link do komentarza
Cytat

ja tam mam dwie pary drzwi wejsciowych i obydwie otwieraja sie na zewnatrz. I chyba tylko i dlatego poniewaz mam za maly wiatrolap i kotlownie zeby drzwi jeszcze w nich zmiescic po otwarciu. Moze jak bym miala wieksze te obydwa pomiesczenia to y sie otwieraly do srodka ale nie sadze.

jest jakis taki podzial ze drzwi pokojowe otwieraja sie do srodka a drzwi komunikacyjne i lazienkowe, do kotlowni itp. na zewnatrz. To jest juz indywidualna sprawa w ktore manke ciagnac badz pchac.



W kotłowni na zewnątrz ponieważ może wystąpić wybuch paliwa.
Link do komentarza
Cytat

Żadne argumenty to bajdulenie bo wchodzisz z zakupami i wychodzisz ze śmieciami .
Na zewnątrz jest większa przestrzeń .Drzwi powinny otwierać się na zewnątrz bo w razie paniki człowiek ucieka a nie cofa się a problem z cofaniem się to fikcja ,wystarczy wylać odpowiednio szerszą płytę przy drzwiach żeby można było stać z boku i otwożyć je nie cofając się .Jak jest żle zaprojektowane wejście to trzeba się męczyć .
Wewnątrz jest zawsze mniej miejsca stoją jakieś szafki buty inne przedmioty.


i to mnie zupełnie przekonuje...
Link do komentarza
Cytat

Jest jeszcze czynnik „parapsychologiczny”, drzwi otwierające się do wewnątrz sugerują dom otwarty – zapraszający gości. Drzwi otwierane na zewnątrz „odpychają” gości. icon_biggrin.gif


ale za to jak już przyjda to nie będą chcieli wyjść, tak im będzie dobrze... tak??? a może po prostu drzwi obrotowe. tylko... prawoskrętne czy lewoskrętne icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

ale za to jak już przyjda to nie będą chcieli wyjść, tak im będzie dobrze... tak??? a może po prostu drzwi obrotowe. tylko... prawoskrętne czy lewoskrętne Array="" style="vertical-align: middle;" Array alt="icon_wink.gif" border="0">



Najlepiej wstawić drugie drzwi garażowe na pilota ,żeby zmieściła się żona po wypłacie z zakupami.
Link do komentarza
Moim skromnym zdaniem

Drzwi wejściowe- do wewnątrz
Nie bede mówił otwierając drzwi yyy Pani liestonoszu posuń się Pan:D
Walory szybkiego wejscia i wejścia z zakupami czy innym ekwipunkiem- ogolnie duzo zalet juz prędzej wymienionych w wątku:)

Drzwi garażowe- na zewnątrz
Tu ważne jest miejsce wewnątrz- jak najwięcej! to jeszcze się upchnie kosiarke i kilka gratów:D

Drzwi balkonowe- na zewnątrz
Mam do wewnątrz ale żałuje. Teraz widze, że zaleta na zewnątrz jest-
- otwierasz drzwi i woda ci nie skapuje do środka
- otwierasz drzwi i hałda śniegu nie wpada ci do środka
minus- nie możesz postawić garnka z bigosem zaraz za otwieranymi drzwiami:/

Niestety nie sprawdzałem tego pod względem izolacji cieplnej. Odwrócone drzwi moga oddawać wiecej ciepła na zewnątrz. Nie wiem tego ale wole badania empiryczne niż rozmyślanie:)
Link do komentarza
czyli wg Ciebie bigos wystawiamy za drzwi wejściowe do chałupy, hmmm
drzwi nieprzejrzyste - niedobry sąsiad może coś do bigosu...
swoją drogą, czy przy drzwiach wejściowych nie może wystąpić efekt tych balkonowych?
garaż najlepiej do góry, bo na zewnątrz może małż (onka) postawić swój, drugi (tak niektórym się może powodzić) i klapa
no wydaje mi się, że profile to nie membrana, żeby puszczała tylko w jedną stronę, więc tu chyba nie ma problemu

na gust na cwiet....

każdy musi sobie wybrać, uniwersalnej prawidłowości nie ma

co do kotłowni - to pierw ona musi nią być, wtedy mówią o tym przepisy i tu nie ma zmiłuj (co z uchwytem przeciwpanicznym?)
z ciekawości - spotkaliście się z wybuchem w "kotłowni" kurnika?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
A jak rozwiązaliście obróbkę styropianem wokół drzwi otwieranych na zewnątrz? U mnie wstępnie styropian nachodzi na futrynę i umożliwia otwarcie drzwi tylko pod kątem 90 stopni. (drzwi zamocowane tak jak się mocuje okna w ścianach dwuwarstwowych).

Myślałem o większym kącie otwierania drzwi. Może ten styropian ukośnie przyciąć?

styro ____/*******drzwi*******\____ styro
Link do komentarza
Cytat

A jak rozwiązaliście obróbkę styropianem wokół drzwi otwieranych na zewnątrz? U mnie wstępnie styropian nachodzi na futrynę i umożliwia otwarcie drzwi tylko pod kątem 90 stopni. (drzwi zamocowane tak jak się mocuje okna w ścianach dwuwarstwowych).

Myślałem o większym kącie otwierania drzwi. Może ten styropian ukośnie przyciąć?

styro ____/*******drzwi*******\____ styro



Szeroka futryna opasająca cały mur razem z dociepleniem .

Albo tak : 
drzwi
Link do komentarza
Cytat

Szeroka futryna opasająca cały mur razem z dociepleniem .

Albo tak : 
produkty_drzwi_drzwi_drewniane_drzwi_14.jpg




Niestety jest za późno, bo drzwi już zainstalowane ze zwykłą futryną.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to ściąć styropian pod kątem.
Pewnie będzie mostek termiczny.

Może takie skośne obramowanie drzwi obłożyć dodatkową drewnianą opaską?

Czy ktoś miał taką sytuację?
Link do komentarza
Cytat

Niestety jest za późno, bo drzwi już zainstalowane ze zwykłą futryną.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to . 
Pewnie będzie mostek termiczny.

Może takie skośne obramowanie drzwi obłożyć dodatkową drewnianą opaską?

Czy ktoś miał taką sytuację?



Ściąć styropian pod kątem ,zastosować styropian o lepszym współczynniku np. z grafitem dalmatyńczyk ,założyć odbój na dole  do drzwi żeby nie uszkodzić (wyłamać z zawiasów) skrzydła lub samozamykacz . 
Link do komentarza
Cytat

Ściąć styropian pod kątem ,zastosować styropian o lepszym współczynniku np. z grafitem dalmatyńczyk ,założyć odbój na dole  do drzwi żeby nie uszkodzić (wyłamać z zawiasów) skrzydła lub samozamykacz . 



Ok.
A czy jest jakiś profil z siatką do zatopienia o innym kącie niż 90stopni? np 135stopni
Link do komentarza
Cytat

Ok.
A czy jest jakiś profil z siatką do zatopienia o innym kącie niż 90stopni? np 135stopni




Listwa PCV uniwersalna z siatką 7x7cm
[250cm] 3.14zł brutto


Narożnik PCV uniwersalny z siatką 7x7cm do wszystkich kątów i zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynku.

Uniwersalność jej powoduje dopasowywanie się do każdego kąta naroża, jest to możliwe dzięki temu, że w środek listwy wprowadzone jest miękkie tworzywo;

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Moim skromnym zdaniem

Drzwi balkonowe- na zewnątrz
Mam do wewnątrz ale żałuje. Teraz widze, że zaleta na zewnątrz jest-
- otwierasz drzwi i woda ci nie skapuje do środka
- otwierasz drzwi i hałda śniegu nie wpada ci do środka
minus- nie możesz postawić garnka z bigosem zaraz za otwieranymi drzwiami:/


też tak chciałam. Niestety, drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz to są zupełnie inne drzwi. Nie są traktowane jak okno balkonowe, ale jak drzwi wejściowe właśnie, a z tym wiąże się zupełnie inne mocowanie, profile i.... cena. Więc w sumie uznałam, że gra nie warta świeczki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...