Skocz do zawartości

Ilu masz progrmów w zmywarce a ile używasz ? :)


NOTO

Recommended Posts

Cytat

Mam z 5 a używam maksymalnie 3: płukanie, eko (najczęściej) , 70C (prawie gotowanie jak coś przypalone Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">). Reszta to jakies pośrednie nieistotne programy Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">


Nie wiem baba nastawia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ja też mam 5 ale używam tylko dwóch. Zresztą wydaje mi się,że przy zakupie nowej zmywarki nie ma sensu kierować się ilością programów, nie znam nikogo kto był używał wszystkich:) Z kolei mój brat jest jeszcze lepszy, bo używa tylko jednego a ma super "wypasioną" pralkę Boscha
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem baba nastawia.


Tez staram sie nie "wtracac" icon_smile.gif
Czasami jednak ja to robie i zarowno ja i zona korzystamy z kilku funkcji i podfunkcji, np. mycie "eco" o "eco+quic time", 1/2 zmywarki (gora albo dol) no i sporadycznie do lekkich zabrudzen (nie pamietam, ale jakis szybki i oszczedny program) co daje lacznie 5 funkcji
To jest tak jak z mikrofala, od groma funkcji czy gotowych programow "dedykowanych" ale korzystamy tylko z 3-4 opcji.

Pzdr.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

czyli wniosek prosty icon_smile.gif kupujcie prostą zmywarkę, trwałą sprawdzonego producenta, cichą a nie zbajerowaną icon_smile.gif


Niestety zwykle tak bywa, że te proste z kilkoma programami prąd i wodę żrą na morgi. Te zaś energo i prądaoszczędne w komplecie mają zestaw kilkunastu programów. Ja osobiście mam bodaj...niech sprawdzę...6 podstawowych, 4 dodatkowe opcje, które można łączyć z różnymi podstawowymi i opóźniacz /który akurat czasem się przydaje/Daje to w kombinacjach jakieś 18 programów?
Na co dzień używam 1, rzadko drugiego, jeszcze inny był raz dla sprawdzenia.

Dlaczego taką kupiłam
Bo nowością była /z doświadczenia wiem, że coś co wprowadza się na rynek, jest dobrze wykonane/
Niecałe 10lwody na cykl.
0,98kw na cykl.
Dobra marka.

Reszta mało ważna.
Link do komentarza
a ja kupiłam prostego stosunkowo electruluxa, 12 litrów wody (wtedy , 2 lata temu, takie parametry miały te oszczędniejsze). I ze zmywarki to akurat jestem najbardziej zadowolona z całego agd bo jest bardzo cicha, wogóle nie słychać nic jak myje. Wtedy kosztował chyba około 1600 zł w sklepie internetowym, teraz pewnie zmywarki są tańsze?
Link do komentarza
u mnie programów 7, używam 1 z automatycznym doborem parametrów i czasem płukania, pozostałe raz dla spróbowania, ale mam problem, dość często zmywara nie domywa icon_sad.gif zostają plamy jakby zaschniętego piasku, zmywarka jest nowa ma z miesiąc, Whirlpool, używałam tabletek wszystkomających z somatu i finisha, sól jest wsypana bo woda raczej twarda

co począć icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć Kama icon_biggrin.gif

Czy my się skądś nie znamy? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Może masz zbyt ciasno poukładane naczynia i nie mogą się dokładnie wypłukać?



Afrodyta, a znamy się stamtąd co i inni tu icon_biggrin.gif
też myślałam, że może za dużo, ale raczej luźno układam, czasem mi wewnątrz kubka zostanie, czasem na talerzykach, u moich rodziców - mają bosha, też się zdarza, kiedyś wydawało mi się, że może właśnie za gęsto naczyń a teraz to już nie wiem bo sama nie przeginam z załadunkiem
Link do komentarza
Cytat

A może od programu coś zależy?


wiesz, że może coś w tym być, dotychczas prałam na automatycznym, co to sobie miał dobierać temperaturę i czas mycia do stopnia zabrudzenia garów i nie zawsze wszystko było czyste, ostatnie dwa mycia pojechałam na innym programie i gary czyściutkie, pomimo, że prało się 1:50h a nie jak wcześniej 2 i pół i w tabletkach somatu, które wcześniej wydawały mi się gorsze, będę obserwować
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
[quote name='Afrodytaa' date='16.03.2011, 09:12 ' post='190960'

Dlaczego taką kupiłam
Bo nowością była /z doświadczenia wiem, że coś co wprowadza się na rynek, jest dobrze wykonane/
Niecałe 10lwody na cykl.
0,98kw na cykl.
Dobra marka.

Reszta mało ważna.
[/quote]
Zgadzam się z tym, nie jest potrzebnych dużo funkcji, ważna jest solidność danej marki. W pralce też używam 3 a rzadziej czwartego programu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Mam 3 programy:
- 65 stopni
- 50 stopni ECO
- płukanie

Używamy wyłącznie 65 stopni bo 50 jest mniej dokładny i o ok 30 min dłuższy, wody i prądu zużywa niewiele mniej. Nie mam zamiaru kupować zmywarki z większą ilością programów. Używam z powodzeniem sprzętu Boscha w całym domu od wielu lat i nie narzekam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam
mam zmywarkę bosha ma 7 programów w zasadzie używam tylko 2 a czasem jednego eco 40 c z reszta wiadomo powyżej 1h to więcej na bardziej wymagające naczynia ale nie mam na to czasu w większości zmywam zwyczajnie w zlewozmywaku a od wielkiego boomu włączam ja żeby się przebiegła z godzinkę , oczywiście jest w klasie A+++ - czy jakoś tak innej raczej bym nie kupił , bo diabeł miała by mi żreć więcej prądu niż tego warte Edytowano przez tomasz234 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja nie mam problemu ze zmywarką bo jej po prostu nie mam i nie będę miała, bo uważam, że jest niepotrzebna, popatrzcie ile trzeba mieć naczyń w niej żeby opłacało się ją włączyć.



Ja tam włączam średnio raz na 2 dni i nie mam wrażenia, że nie opłaca mi się jej włączać.
Link do komentarza
To już trochę takie przesadne patrzenie jak dla mnie, jest przecież opcja 1/2 załadunku lub włączanie raz na dwa dni tak jak mówisz.. Zmywarka jest przydatna, nawet jak jest mało osób w domu według mnie a jak pozbiera się talerze z obiadu, ze śniadania i dodatkowe naczynia to i się zapełni. Możemy mieć tylko tyle naczyń, ilu używamy podczas posiłków, przecież jest ich całkiem sporo na pewno u każdego.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Ja nie mam problemu ze zmywarką bo jej po prostu nie mam i nie będę miała, bo uważam, że jest niepotrzebna, popatrzcie ile trzeba mieć naczyń w niej żeby opłacało się ją włączyć.


icon_eek.gif

no ile tych naczyń trzeba mieć? a zmywasz pod bieżącą wodą, czy napuszczasz sobie do miseczki i szorujesz w tłuszczu i brudzie?
jeśli opcja numer jeden, to zaręczam Ci, że zużywasz więcej wody, niż zmywarka. jeśli opcja numer dwa... hmmm... nie chciałabym jeść z tych naczyń.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif

no ile tych naczyń trzeba mieć? a zmywasz pod bieżącą wodą, czy napuszczasz sobie do miseczki i szorujesz w tłuszczu i brudzie?
jeśli opcja numer jeden, to zaręczam Ci, że zużywasz więcej wody, niż zmywarka. jeśli opcja numer dwa... hmmm... nie chciałabym jeść z tych naczyń.



Zdecydowanie myjąc w taki sposób naczynia się nie zaoszczędzi. Mycie ręcznie to spore zużycie wody, poza tym zmywarka oprócz mycia również dezynfekuje naczynia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...