Skocz do zawartości

Gdybyście mieli saunę w domu to jak często byście z niej korzystali ?


NOTO

Recommended Posts

Decyzja zapadła. Przynajmniej u mnie. Sauny nie będzie :(
Względy zdrowotne połowicy nie pozwalą nam korzystać z tego wspólnie.

Niemniej jednak staram się korzystać z publicznych. Swoją drogą coraz więcej ich powstaje i często np. w hotelach za niewielką dopłatą można z nich korzystać.
Link do komentarza
Cytat

Decyzja zapadła. Przynajmniej u mnie. Sauny nie będzie :(
Względy zdrowotne połowicy nie pozwalą nam korzystać z tego wspólnie.

Niemniej jednak staram się korzystać z publicznych. Swoją drogą coraz więcej ich powstaje i często np. w hotelach za niewielką dopłatą można z nich korzystać.


Przykro, może nie jest tak źle z połowicą??
Zawsze można wejście moderować czasem pobytu w saunie, wilgotnością i temperaturą.
Są korzystający z sauny hardcorowo (wysoka temperatura przez 15 minut i lodowaty basen)
i lightowo (5 minut na dolnej półce i letni prysznic)

Hotele z reguły saunę oferują w cenie pokoju. Ale publiczna to nie swoja własna icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Minimum 2 razy w tyg, co najmniej po 15 min. Odnośnie alkoholu to definitywnie sauna + alkohol odpada.
Alkohol sam w sobie podnosi ciśnienie i rozrzedza krew, do tego wysoka temperatura i można bardzo łatwo zemdleć!



Meblami się zajmuje a w Rosji nie był? Tam nikt na zupełnie trzeźwo z sauny nie korzysta, a jakoś nie słychać, żeby mdleli...
Ja też nie mdlałem. Przeciwnie! W zimie ganialiśmy na golasa po śniegu, zeby po kilku minutach wleźć tam, gdzie było ponad 90 stopni wg Celsjusza...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

ale marzenia
zwykle jakoś tak jest, że jak się ma pieniądze na saunę, to się nie ma na nią czasu.
Mieszkałam przez rok w domu z sauną. Skorzystałam może ze 3 razy na początku.
W domu mam kabinę z sauną parową. Używam jak mam katar i zimą. Na zasadzie - nagrzać się i do łóżka. Ale taka parowa jest bardziej..dostępna, nie trzeba rozgrzewać itd.
poza tym trzeba pamiętać o chorobach serca.




Jak najczęściej ...ale jak to bywa zawsze z umiarem ;) wbrew pozorom sauna dla panów ma też pewne dodatkowe działania jeżeli chodzi o sprawy płodności, jeżeli ktoś będzie codziennie chodził do sauny wielce prawdopodobnie będzie że zmniejszy to jego efektywność prokreacji. Na szczęście po tygodniu parametry współczynników nasienia wracają do normy. 3x w tygodniu po 30min nikomu jeszcze nie zaszkodziło, potwierdzam ;) Edytowano przez safin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Mamy saunę w domu która wbudowana jest w prysznic. Naprawdę dobrej jakości i świetnie się sprawdza. Na poczatku wielki szal kazdy chciał korzystac bo to tkie fajne zdrowe itp. Ja sama czesto z niej korzystałam. Mamy wanne z 4 lata a sauny używaliśmy chyba przez pierwsze 5 miesięcy. Wchodząc pod prysznic już nawet zapomniałam że mamy te opcję. Jeśli o mnie chodzi to ja mam i nie korzystam często więc wydaje mi się ze po czasie każdemu się znudzi. Trzeba miec czas na siedzenie i relaks w takiej saunie a czesto po przyjsciu z pracy mam inne obowiazki i jedyne o czym marze to sie połozyc a rano to wiadomo, szybki prysznic i wychodze z domu więc też nie używam ;) Zależy kto co lubi tak naprawdę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
A ja znowu zastanawiam się nad zamontowaniem sauny w domu, bo uwielbiam szczególnie w sezonie zimowym ale wiem że jest to dosyć drogi luksus. Najbardziej lubię saunę parową ale obawiam się że w domu może to nie byc dobry pomysł. Co polecacie może jakąś suchą(fińską) saunę albo jak najtaniej zrobić saunę?? Ostatnio szukałem mocno w Internecie jakiś porad jak samemu zrobić ale ciężko coś znalesc.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ja znowu zastanawiam się nad zamontowaniem sauny w domu, bo uwielbiam szczególnie w sezonie zimowym ale wiem że jest to dosyć drogi luksus. Najbardziej lubię saunę parową ale obawiam się że w domu może to nie byc dobry pomysł. Co polecacie może jakąś suchą(fińską) saunę albo jak najtaniej zrobić saunę?? Ostatnio szukałem mocno w Internecie jakiś porad jak samemu zrobić ale ciężko coś znalesc.



To poszukaj tematów o saunach na tym forum. Podałem wszystkie niezbędne linki.

Zacznij od początku tego tematu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Uważam że na początku korzystała bym często ale po jakimś czasie sauna by spowszechniała i wtedy korzystała bym tylko od święta, więc jak dla mnie - chyba nie warto budować sauny w domu : )




Ja tez tak myśle. na pewno znajomi by cheli skorzystać z tego dobrodziejstwa, to by się na początku robiło może jakies spotkania, ale poza tym sauna by mi się szybko znudziła
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...