Skocz do zawartości

Wodny grzejnik z grzałką elektryczną


Recommended Posts

W łazience mam zamontowany tzw. grzejnik drabinkowy podłączony do instalacji centralnego ogrzewania. Można do niego dokupić grzałkę elektryczną, co umożliwi mi dogrzewanie tego pomieszczenia, gdy kocioł zostanie wyłączony na lato. Czy wystarczy zamontować tylko grzałkę i podłączyć ją do prądu, czy też potrzebne są inne przeróbki istniejącego grzejnika.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/porady/6061-wodny-grzejnik-z-grzalka-elektryczna

Link do komentarza
Gość Bogdan
Z tym zakazem zamykania zaworu powrotnego to chyba nie tak, bo jak w takim razie działają grzejniki drabinkowe stricte elektryczne wypełnione płynem? Albo co z zaworami z rurką zanurzeniową które mają w sobie zawór odcinający cały grzejnik?..
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
  • 1 rok temu...
Grzejnik stricte elektryczny, nieodłączny do instalacji C. O. musi mieć pozostawioną poduszkę powietrzną, tzn. powinien być wypełniony cieczą np. w 80%. Spełnienie tego warunku jest niezbędne aby grzejnik nie uległ uszkodzeniu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
7 minut temu, joks napisał:

To w większości sa grzejniki olejowe .

Które?

Ja nie mam w domu centralnego wodnego choć z sentymentem wspominam czasu jego powstania czyli XIX wiek. I dlatego mam drabinki w łazienkach od centralnego napełnione borygo i spisuje sie to wysmienicie. Jedna kwestia grzejniki są 700 watowe a grzałki 300 aby się to nie zagotowało. Ponadto zanim zakorkujemy grzejnik należy go nie napełniac na max nagrzać na full i dopiero jak ciecz zwiększy maksymalonie objętośc po prostu zakorkowac i to wszystko

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...