Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wodny grzejnik z grzałką elektryczną


Recommended Posts

W łazience mam zamontowany tzw. grzejnik drabinkowy podłączony do instalacji centralnego ogrzewania. Można do niego dokupić grzałkę elektryczną, co umożliwi mi dogrzewanie tego pomieszczenia, gdy kocioł zostanie wyłączony na lato. Czy wystarczy zamontować tylko grzałkę i podłączyć ją do prądu, czy też potrzebne są inne przeróbki istniejącego grzejnika.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/porady/6061-wodny-grzejnik-z-grzalka-elektryczna

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan
Z tym zakazem zamykania zaworu powrotnego to chyba nie tak, bo jak w takim razie działają grzejniki drabinkowe stricte elektryczne wypełnione płynem? Albo co z zaworami z rurką zanurzeniową które mają w sobie zawór odcinający cały grzejnik?..
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 6 years later...
 • 1 year later...
Grzejnik stricte elektryczny, nieodłączny do instalacji C. O. musi mieć pozostawioną poduszkę powietrzną, tzn. powinien być wypełniony cieczą np. w 80%. Spełnienie tego warunku jest niezbędne aby grzejnik nie uległ uszkodzeniu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 year later...
14 minut temu, Gość Dorota napisał:

Kupiłam grzejnik łazienkowy z grzałka Mam zapytanie Nie mam bieżącej wody w domu A grzejnik musi posiadać wodę Czy sama grzałka w grzejniku będzie grzać czy grzejnik musi mieć wodę?

:zalamka:...... nie musi mieć wody .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, joks napisał:

To w większości sa grzejniki olejowe .

Które?

Ja nie mam w domu centralnego wodnego choć z sentymentem wspominam czasu jego powstania czyli XIX wiek. I dlatego mam drabinki w łazienkach od centralnego napełnione borygo i spisuje sie to wysmienicie. Jedna kwestia grzejniki są 700 watowe a grzałki 300 aby się to nie zagotowało. Ponadto zanim zakorkujemy grzejnik należy go nie napełniac na max nagrzać na full i dopiero jak ciecz zwiększy maksymalonie objętośc po prostu zakorkowac i to wszystko

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2019 o 14:52, joks napisał:

To w większości sa grzejniki olejowe .

Olejowe są olejowe, a wodne są wodna. Dlatego nie wiem czy w "większości", bo ostatnio montowałem grzejnik podłączony do c.o. Posiadał grzałkę elektryczną i możliwość odcięcia od instalacji grzewczej.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Bloczki z ozdobną fakturą to ciekawe rozwiązanie. Podmurówkę często buduje się z takich samych materiałów, które nadają się na ogrodzenie murowane lite (kamien, cegła, bloczki). Warto jednak, by materiał nawiązywał wyglądem np. do cokołu budynku.
  • Zmniejszenie przepływu zmniejsza moc grzejników. Wtedy spada średnia temperatura grzejnika, bo temperatura zasilania jest ta sama, ale obniża się temperatura powrotu. Przecież właśnie to zjawisko wykorzystujemy używając zaworów i głowic termostatycznych na grzejnikach. Do sprawdzenia lub zmiany jest kilka rzeczy. Jaka jest temperatura na powrocie z grzejników? To można przynajmniej w przybliżeniu sprawdzić używając termometru przylgowego założonego na rurce powrotnej.  Czy podłogówka grzeje wystarczająco? Czy po zamknięciu przepływu przez podłogówkę temperatura grzejników rośnie?  Jeśli tak to czy przepływ przez grzejniki nie jest nadmiernie zdławiony przez nastawy wstępne zaworów lub samą konstrukcję grzejnika? Po zdjęciu głowicy widać jaka jest nastawa wstępna zaworu. Ewentualnie przepływ może być zdławiony zaworem na powrocie z grzejnika. Po zdjęciu nakrętki na zaworze regulujemy go kluczem imbusowym (6-kątnym). Na którym biegu pracuje pompa c.o.? Wymuszenie szybszego przepływu może pomóc. Jeżeli zmiana przepływu nie wystarczy, to pozostaje podniesienie temperatury wody w obiegu. Za maksimum dla ogrzewania podłogowego uznaje się 55°C. Ale nawet podniesienie jej z 45 do 50°C powinno dać odczuwalną różnicę.   
  • Skoro nie ma sprawnej wentylacji, nie ma się czemu dziwić. Temperatura+ wilgotność+wykraplanie wilgoci na chłodnych ścianach + grzybnia w powietrzu = grzyb na ścianach.  To uwaga dla tych, którzy głoszą teorię o oddychaniu ścian :). Te lufty pewno działały jak kanały w stropie kanałowym. Specyficzny sposób wentylacji i osuszania przestrzeni. Reasumując - bez sprawnej wentylacji przestrzeni podpodłogowej grzyb będzie prawdopodobnie się rozprzestrzeniał na styku podłoga-ściana. To tylko moje przypuszczenie.
  • Przyczyną zagrzybienia może być brak cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Tu więcej na ten temat: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/1257-wilgoc-w-domu
  • To jest filtr wstępny i prawdopodobnie ma za zadanie chronić armaturę przed zanieczyszczaniami widocznymi prawie gołym okiem. Skoro obudowa jest sprawna i przepływy się zgadzają na obudowie to wymień wkład na taki, który się zmieści. Jeśli chcesz dodatkowo uzdatnić wodę do picia z różnych powodów (np. po badaniu wody w Sanepidzie) możesz dodatkowo pod zlewem zamocować tzw. baterię filtrów, które usuną niechciany zapach, dodatkowo przefiltrują zanieczyszczenia mniejsze, wzbogacą o wapń, magnez etc., ewentualnie zmiękczą. Możesz też zrobić eksperyment i zamocować magnetyzery do wody na obiegu ciepłej i zimnej wody przed licznikiem na wejściu do lokalu.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...