Skocz do zawartości

H E K T A R O W C Y


Ciril

Recommended Posts

Obecnie mam 3,5 ha obsiane pszenżytem, w przyszłości będzie ok 10 ha. Wszystko rolne w parku krajobrazowym.
Buduję się na pochyłej części włości (zresztą wszystkie są pochyłe icon_wink.gif )... to inaczej - na skarpie na części ze rzeką icon_smile.gif

I od paru już lat myslę co zrobić z tymi ha. Co na nich urządzić by po polsku - zarobić a się nie narobić za dużo icon_wink.gif
Link do komentarza
Ja mam 1.96 ha ...
Tylko dupa zbita , bo to rozwleczone a nie w kawałku .....

Na jednym kawałku mam wierzbę energetyczną .... drugi odłogiem leży ..... na trzeci "wchodzi" las

Jeden w całkiem innej miejscowości ( scheda po babci )dzierżawie pewnej pani .... zbiera sobie z tego kawałeczka sianko ...

I koło domku mam 30 arów,gdzie na 13arach mam sad i warzywniak..... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
W sumie działki 3 przyległe do siebie mają 10ha, łącznie w najbliższej okolicy uzbierało się 25ha. Plan perspektywiczny jest ... z rozmachem realizowany, choć kryzys jakby go spowolnił :-(
Zdjęcia z opisem, w formie e-książeczki pod adresem: http://ochoinki.pl/historia/index.html

Istotną częścią planu jest wybudowanie drewnianej wieży widokowej, z której będzie można obserwować także zyjącą tu faunę. W sąsiedniej miejscowości powstaje właśnie największe pole golfowe w Polsce, więc może jakoś to wykorzystam. Domek (170m2) już stoi, choć nie wykończony wewnątrz (nie spieszy mi się, bo najmłodsze dziecię szkoły kończy w drugim końcu kraju). Buduje się też coś, co może być ... wszystkim prawie, ale jakoś ostatnio krystalizuje się pomysł stylizacji na budynek z elementami architektury wikingów - na początek ogromna konstrukcja drewniana (wszystko poza ścianami zewnętrznymi - trzy kondygnacje, zakończenia krokwii w kształcie baranich rogów, a że w drewnie lubię pasjami dłubać, to może być ciekawie. Łączna powierzchnia jakieś 800 m2. A zaczęło się niewinnie planami postawienia hali magazynowej (w okolicy pozyskuję trzcinę). Hala ewoluowała wraz z sytuacją na świecie, aż do powyższego pomysłu. Jest też kolejny projekt - w szufladzie, bo jednak kryzys każdemu daje się we znaki.

Co z ziemią uprawną? Nie jestem rolnikiem, ale szkoda mi było zostawić ją ugorem, więc na początek posadziłem 10 tys choinek... a później po kawałku zacząłem uprawiać sprzętem sąsiadów - wstrzeliłem się z łubinem, bo kiedy obrodził okazało się, że są dodatkowe dopłaty do strączkowych i sprzedał się z kilkukrotnym zyskiem. W tym roku stawiam na pszczoły - znajomy pszczelarz stawia mi kilka-kilkanaście uli i sieję facelię. Co roku dosadzam kilka tysięcy choinek, aby mieć asortyment. I tak to wtapiam się w krajobraz icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Mam ponad 3 hektary, oraz udziały w dwóch spółkach leśnych i jednej gruntowej. W gruntowej jestem czlonkiem zarządu. Coś ze trzydzieści hektarów, głównie pastwisko i nieco lasu.
Ach, no i stadion jest na niej. Jakby ktoś chciał, to możemy wydzierżawić pod boisko golfowe.


Mówisz pole golfowe... Na mistrzowskie chyba nieco za mało - nie jestem specjalistą, ale sądzę, że bliżej 100ha (z infrastrukturą). Jeden, mało skomplikowany kawałek z dostępem do wody.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...