Skocz do zawartości

POŚ czy szczelne szambo? za i przeciw!!!


Recommended Posts

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie szczelnego zbiornika i okresowe jego opróżnianie. Zbiornik warto zlokalizować w takim miejscu, aby łatwo można było później przełączyć odpływ ścieków do kolektora kanalizacyjnego. Jeśli gmina rozpoczęła już prace projektowe sieci kanalizacyjnej, warto sprawdzić gdzie będzie przebiegał kolektor.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
POŚ ze złożem biologicznym to bardzo dobre rozwiązanie. Oczyszczone ścieki (właściwie jest to woda) można odprowadzić do rowu, studni chłonnej, a nawet wykorzystać do podlewania trawnika i drzew oraz krzewów. Wada - wysoka cena, ok. 11 tyś zł za najmniejszą oczyszczalnę i koszty eksploatacji (prąd kilkaset zł rocznie). Taniej wychodzi oczyszczalnia z drenażem rozsączającym i nawet wymianą gruntu.
Link do komentarza
A co sądzicie o tym, aby zamiast drenażu rozsączającego wykonac studnie chłonną, do której będą odprowadzane ścieki? Co prawda wtedy miało by miejsce tylko jedno etapowo tzn. w zbiorniku poprzez bakterie ale woda ze studni chłonnej, (do której odprowadzana byłaby również deszczówka) wykorzystywana będzie tylko do podlewania ogrodu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Jest możliwość budowy studni chłonnej, ale z oczyszczalni innego typu niż oczyszczalnia z drenażem. Firmy produkujące oczyszczalnie mają takie. Zastanawiam się też, który rodzaj oczyszczalni wybrać.

Jaką decyzję podjęliście w sprawie przydomowej oczyszczalni i jak potoczyła się sprawa w urzędzie? Ja z satysfakją muszę się pochwalić, że właśnie wygrałam sprawę w Sądzie Administracyjnym. W starostwie kazali mi wystąpić o pozwolenie na budowę podając bezpodstawne uzasadnienie, Wojewoda powtórzył dokładnie te same słowa, a sąd umieważnił obie decyzje. Od złożenia sprawy do sądu do wydania wyroku minęło tylko 4 m-ce, a wojewoda zastanawiał się 7.

Cytat

Za 3 lata będzie kanalizacja, ja mam zamiar POŚ biologiczy ze studnią chłonną ale w Urzędzie Gminy odradzają icon_sad.gif (mało powiedziane!!!), bo że zanieczyszcza, a rozsączkowanie nie wchodzi w grę ba za mała działka. Szczególnie proszę o opinie uzytkowników POś.




Nigdzie w przepisach nie jest powiedziane jak duża powinna być działka, aby zrobić rozsączkowanie. icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Mam pytanie do eksperta albo i kogo kto wie - na dzialce rekreacyjnej (nad Pilica ) jest szambo, jakies betonowe, trudno powiedziec ile poj. wyglada normalnie, zbiera prawdopodobnie tylko z klozetu i zapelnia sie po 2 tygodniach!! no ok. na dzialce w lecie sa goscie ale zeby az tak? jak mozna sprawdzic co jest grane - moze deszcz? wolalabym opinie fachowca zanim wyladuje na nowe szambo
Link do komentarza
Szambo standardowo opróżnia się właśnie co dwa tygodnie, oczywiście zależy to też od jego pojemności i ilości dopływających ścieków. Najprościej będzie sprawdzić pojemność szamba po jego opróżnieniu wozem asenizacyjnym. Warto też pamiętać, że objętość zbiornika na ścieki należy dobierać do pojemności szambiarki - większego zbiornika i tak nie będzie można rzadziej opróżniać gdyż wywiezione będzie tylko tyle ścieków ile zmieści się w zbiorniku samochodu asenizacyjnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...