Skocz do zawartości

jaki ekogroszek? ..... jakość .....


daggulka

Recommended Posts

Jak co roku - trzeba kupić ekogroch .... czas najwyższy bo im bliżej jesieni tym będzie droższy .....
W ubiegłym roku miałam ekogroch z Chwałowic .... kupowany w pobliskim składzie , i choć był gorszy niż dwa lata temu - tragedii nie było.
W tym roku skład ma ekogroch tylko z kopalni Bobrek w cenie 670zł za tone z transportem . Nie znam tego węgla , a opinie w necie nie sę najlepsze - ale wszystkie opinie są sprzed kilku lat , nie wiem czy coś się zmieniło . Czy ktoś palił ekogrochem z kopalni Bobrek i może podzielić się informacją czy jest ok?
Mam możliwość zakupu Chwałowickiego - znalazłam na allegro ogłoszenie - 640zł z transportem ...ale trochę się boję , bo jaką będę miała pewność że nie wciśnie mi jakiejś czeskiej padliny? icon_rolleyes.gif

proszę wymieniać się informacjami i namiarami na dobry ekogroch w przystępnej cenie ...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zakupiłam w końcu ekogroch z kopalni Bobrek .. jak zacznę nim palić , to się wypowiem co do jakości ....
Natomiast chciałam podzielić się informacją która otrzymałam w składzie ..... na moje pytanie dlaczego jak co roku nie mają węgla z Chwałowic - szef odpowiedział, że w tym roku nie brali bo kopalnia Chwałowice sprzedaje węgiel z "badziewnego" złoża ... ponoć jest tak zły , że kopalnia nie daje na niego gwarancji ....
Nie wiem ile w tym prawdy ....
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Daga, to proste - to wszystko zależy do tego jakie akurat pokłady eksploatują....są lepsze i gorsze(wiecej kamienia, większe zapopielenie itp) icon_wink.gif
Dam ci przykład - w ciągu kilka miesięcy zapopielenie może się zmienić np. z 30% do 18%, bo akurat ściana z której był słaby węgiel się skończyła i zaczeli fedrować nową która ma dużo lepsze parametry węgla....
jak nie wiesz co akurat konkretnie fedrują, to kupowanie takiego wegla to jak kupowanie kota w worku icon_wink.gif
Link do komentarza
Właśnie między innymi to miałem na myśli . Do tego oszukują mieszają kamień łupek , co popadnie . Ostatnio tak się wkur....m że przechodzę na ogrzewanie gazowe i bedę miał w dupie cały ten bajzel . Mam piec na tzw . ekogroch już 11 lat i mam już serdecznie dość tego bajzlu . Na piece tego typu powinien być wydany zakaz wprowadzania do obrotu . To syf , kiła i mogiła . Nawet jak będę płacił za gaz dwa razy więcej to nie będę żałował że pozbyłem się tego g...a . Jak kupowałem piec węgiel kosztował ok 160-180 zetafonów a teraz 600 plus przewóz . Przy takiej cenie węgla opłacalność staje pod dużym znakiem zapytania a jak dodać do tego ten syf , awarie i konieczność użerania się z serwisem to mam ich wszystkich w nosie . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
oczywiście macie rację .... zgadzam się w zupełności ..... prostym przykładem jest ten chwałowicki .... zawsze był ok , a w tym roku ponoć całkowicie do niczego ....
ale założyłam ten wątek właśnie po to , żeby się wymieniać takimi informacjami ....
żeby być na bieżąco ......
choć w sumie - też nie reguła, bo skład może mieć zapasy sprzed roku , dwóch - gdzie opał jest jeszcze ok ....
ja moge z ręką na sercu na przykład powiedzieć , że tegoroczny ekogroch z kopalni Bobrek jest ok .... pali się dobrze , popiołu porównywalnie do chwałowickiego z ubiegłego roku .... nawet parametrów na kotle nie musiałam zmieniać ....
jeśli komuś pomogę - ok .....
miałam nadzieję na wymianę bieżących informacji .....
Link do komentarza
Cytat

oczywiście macie rację .... zgadzam się w zupełności ..... prostym przykładem jest ten chwałowicki .... zawsze był ok , a w tym roku ponoć całkowicie do niczego ....
ale założyłam ten wątek właśnie po to , żeby się wymieniać takimi informacjami ....
żeby być na bieżąco ......
choć w sumie - też nie reguła, bo skład może mieć zapasy sprzed roku , dwóch - gdzie opał jest jeszcze ok ....
ja moge z ręką na sercu na przykład powiedzieć , że tegoroczny ekogroch z kopalni Bobrek jest ok .... pali się dobrze , popiołu porównywalnie do chwałowickiego z ubiegłego roku .... nawet parametrów na kotle nie musiałam zmieniać ....
jeśli komuś pomogę - ok .....
miałam nadzieję na wymianę bieżących informacji .....



Daga, nie wierze w sklady majace opał z zeszłego roku...
zreszta - nie wiem czy wiesz, ale wegiel po takim długim leżakowaniu traci dużo...zwietrzały, pali się gorzej itp.
bieżace informacje najlepiej brac od górników fedrujących ten węgiel icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam. Nie chciałęm Tworzyć nowego tematu a odświeżyć ten:D
Pytankiem moim jest to że potrzebuje zaopatrzyć się w EG. Jestem Nowicjuszem w stosowaniu tego paliwa... i potrzebuje rady gdzie jest najlepiej zaopatrzyć w to oto paliwo.
Moimi wymaganiami jest wysoka kaloryczność.
Niewielkie ilości popiołu. no i najlepiej zerowa spiekalność...
Drodzy użytkownicy proszę o dobrą radę z góry dziękuję i pozdrawiam Kamil ;)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Witam,

ostatnio zaopatrzyłem się w 2 tony ekogroszku RETOPAL, który kupiłem w jednym ze składów opałowych w Szczytnie w woj. warmińsko-mazurskim.
Zanim go zakupiłem to testowałem chyba z 4 różne ekogroszki i te z marketu typu praktiker, z mpeca w olsztynie plus 2 z innych źródeł. I albo był cały brązowy, albo piec długo osiągał temperaturę, słabo trzymał ciepło itp. wreszcie natrafiłem na kilka worków retopala w szczytnie i jako jedyny w sumie ładnie osiągał temperaturę ale z każdym jak i z tym był problem że nie dopalał się do końca przy różnych ustawieniach, które próbowałem. W każdym razie zdecydowałem się właśnie na zakup 2 ton tego retopala ze względu że ładnie nagrzewa mi piec bynajmniej wg mnie i dom. Za tonę luzem wyszlo 710 zł brutto już. Jeśli również palicie retopalem i moglibyście podzielić się swoimi opiniami i wrażeniami byłoby fajnie.

Z góry dzięki.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Witam

Podbijam temat idzie kolejny okres grzewczy i jak wielu z nasz muszę zaopatrzyć się w ekogroszek .... używałem już dwóch z składnicy ul Przemysłowa ( palił się jak papier ... ) oraz z składnicy na ul Elbląskiej palił się ok ale słabo trzymał ciepło...

Może macie jakieś sprawdzone składnice w Bydgoszczy i polecicie jakiś dobry ekogroszek
Link do komentarza
Cytat

Witam

Podbijam temat idzie kolejny okres grzewczy i jak wielu z nasz muszę zaopatrzyć się w ekogroszek .... używałem już dwóch z składnicy ul Przemysłowa ( palił się jak papier ... ) oraz z składnicy na ul Elbląskiej palił się ok ale słabo trzymał ciepło...

Może macie jakieś sprawdzone składnice w Bydgoszczy i polecicie jakiś dobry ekogroszek



Nikt nie pali ekogroszkiem ? czy zima będzie taka łagodna icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem.. O ekogroszkach z marketu nie słyszałam dobrych opinii. Zazwyczaj mają kamienie i inne dziadostwo. Zresztą raz próbowałam i kamienie były a eko wilgotny. Sama szukam czegoś mocnego. Zamówiłam ekogroszek przez internet. Dostawa jutro rano. Jak go przepale to dam Ci (lukasz83) znać na co trafiłam.




oki więc czekam .... a daj link do strony gdzie zamówiłaś ?
Link do komentarza
icon_surprised.gif icon_smile.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
jestem zadowolona . dostawa przyszła w południe 17-tego . W sumie mały poślizg. Do palenia zabrałam się w piątek i palę tym ekogroszkiem dalej. Przez caly weekend dogladałam pieca i obserwowałam. Muszę pochwalić. nie miałam problemu z rozpaleniem. potem pali się już elegancko. kamieni nie zauważyłam. popiołu zostaje niewiele. zapakowany dobrze. na początku miałam ciut spieków ale parametry pieca szybko dostosowałam tak by osiągnąć odpowiednią temperaturę i spieki zniknęły ( w sobotę się udało parametry zmieniałam 2 razy).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kipi bo aukcja trwa od lutego i trwa nadal więc nie ma co się dziwić że tylu jest kupujących. Większość kupiło tylko po jednej tonie , chyba tak na próbę, szkoda że nie widać nazw kupujących bo by można było porównać czy ktoś dokonał zakupu więcej niż jeden raz.
Link do komentarza
Cytat

Kipi bo aukcja trwa od lutego i trwa nadal więc nie ma co się dziwić że tylu jest kupujących. Większość kupiło tylko po jednej tonie , chyba tak na próbę, szkoda że nie widać nazw kupujących bo by można było porównać czy ktoś dokonał zakupu więcej niż jeden raz.



a tym ktoś palił ? może ma coś do powiedzenia na jego temat
http://superopal.com/nowosc-super-promocja...ek-czarna-perla
Link do komentarza
Cytat

a tym ktoś palił ? może ma coś do powiedzenia na jego temat
http://superopal.com/nowosc-super-promocja...ek-czarna-perla


Nie wiem ale dla mnie to jakaś ściema. Zwróć uwage na wartość opałową Ten z promocja Czarna perła ma ją 24-25 MJ/kg a droższy 22 DelLux ma tą wartość 20-22 MJ/kg a jest droższy o 15 zł na ton ie od tej Perły. Nie wiesz w to co piszą, bo Ty jako zwykły Kowalski nie zbadasz czy parametry podawane są prawdziwe, nie masz sposobu an i szkoda wydawania kasy na analizy. Nam zwykłym, szarym ludkom nie pozostaje nic jak tylko wierzyć i mieć nadzieję, że piszą prawdę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem ale dla mnie to jakaś ściema. Zwróć uwage na wartość opałową Ten z promocja Czarna perła ma ją 24-25 MJ/kg a droższy 22 DelLux ma tą wartość 20-22 MJ/kg a jest droższy o 15 zł na ton ie od tej Perły. Nie wiesz w to co piszą, bo Ty jako zwykły Kowalski nie zbadasz czy parametry podawane są prawdziwe, nie masz sposobu an i szkoda wydawania kasy na analizy. Nam zwykłym, szarym ludkom nie pozostaje nic jak tylko wierzyć i mieć nadzieję, że piszą prawdę icon_smile.gif



to jest dylemat co kupić by nie przepłacić i aby opłału nie szło jak wody
Link do komentarza
Cytat

to jest dylemat co kupić by nie przepłacić i aby opłału nie szło jak wody



napisałem do użytkowników w allegro co zakupili " Czarną perłę " poniżej ich odpowiedzi

odp 1
Witam.

Jeszcze nie zacząłem sezonu grzewczego, ale z tego co widzę węgiel jest suchy jak obiecał sprzedawca i nie odbiega wyglądem od węgla droższego, który pozostał mi z ubiegłego roku. Wrzuciłem wczoraj trochę ekogroszku do kominka i palił się nieźle więc myślę, że za taką cenę jest super.

odp 2

Węgiel wizualnie piękny, błyszczący,suchy, bez miału, opakowany bardzo dobrze. Palę tym węglem od tygodnia, mam kłopot z określeniem jakości: w popiele są spieki ale takie 'koronkowe'- łatwo się rozkruszają, natomiast kaloryczność - jaka jest nie wiadomo, jeszcze jest dość ciepło. Sam zastanawiam się nad dokupieniem. Cena jest atrakcyjna, bo u nas węgiel z Rosji jest w cenie 800,00 zł za tonę.
Jeśli pomogłem w podjęciu decyzji to jest mi miło.
Pozdrawiam Krzysztof

odp 3

witam

jeszcze nie paliłem tym groszkiem, miałem wsypane 2 worki ekogroszku z tesco który jeszcze sie nie wypalił. takze w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć nic wiecej. na pewno groszek jest suchy i sie błyszczy
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
To kolejny rok gdzie zima nas raczej rozpieszcza w zakresie ilości spalanego opału. Przy takich temperaturach zasadnym jest mieszanie ekogroszku- oczywiście dla tych użytkowników którzy opanowali już rozdział sterowania kotłem Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_lol.gif" border="0">
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Teraz jest najlepsza pora na zakup opału na zimę. Nie można przegapić tego okresu, bo potem może być problem icon_smile.gif Warto zatroszczyć się o to wcześniej. Mój opał na zimę dostarcza mi firma Sovillo z Mysłowic. Jak na razie wszystkie transakcję odbywają się bez zarzutu



Idzie zima czas zakupić opał ekogroszek i moje pytanie do użytkowników z Bydgoszczy o sprawdzony opał

znalazłem na All... taki opał widać cieszy się wzięciem , ale sprzedający mimo kilku pytań nie udzielił informacji skąd on pochodzi

http://allegro.pl/najlepszy-ekogroszek-suc...6217656031.html
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Warto kupować najtańszy ekogroszek w workach ceny teraz sporo spadly? Lepiej w marketach czy bezpośrednio od producentow w sklepie w inernecie albo u małych lokalsow chociaż tutaj wielokrotnie się zawiodłem i wolabym nie? Jestem „starszej daty” i jakos nie wierze w wirtualne zakupy szczególnie wegla

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość mhtyl

To ludzie którzy palą węglem całe życie powinni już dawno nie żyć albo świecić w ciemnościach.

Jak zwykle jakieś chore opracowanie nawiedzonych naukowców.

Link do komentarza
6 godzin temu, fikson napisał:

Pojawilo się sporo tych firm produkujących ekogroszek, szczególnie w internecie. Na co zwrocic uwagę przy zakupie w sieci?

Na przykład kaloryczność, zawartość popiołu, zawartość siarki... Kaloryczność im większa tym lepszy. Pozostałe parametry - odwrotnie.

Poza tym warunki dostaw, płatności i tak dalej.

Link do komentarza
Gość mhtyl
7 godzin temu, fikson napisał:

Pojawilo się sporo tych firm produkujących ekogroszek, szczególnie w internecie. Na co zwrocic uwagę przy zakupie w sieci?

 

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...